Valentīna dienā Rimi tirgo „I love you” ābolus

13. Februāris, 2015

Valentīna dienā pieprasījums pēc saldumiem pieaug gandrīz par 50%, bet pēc konditorejas izstrādājumiem pat par 500%. Visu mīlētāju dienā Latvijas iedzīvotāji savos iepirkuma grozos visbiežāk liek dažādus saldumus, konditorejas izstrādājumus, dzirkstošos vīnus un  ziedus, - liecina  Rimi pārdošanas dati.

Gatavojoties Valentīna dienai, Rimi konditori pircējiem sarūpējuši vairākus gardus pārsteigumus, kas iepriecinās pat visizvēlīgākos gardēžus – zemenes šokolādē, īpašu Valentīna dienas siera torti, kā arī dažādas kūkas un smalkmaizītes. Tāpat šajos svētkos Rimi saviem pircējiem piedāvā iegādāties jaunumu – sārtus ābolus, ar atzīšanos „I LOVE YOU”, kas iegūta dabiskā, ābolu audzēšanas procesā, uz augļa uzliekot trafaretu, kas neļauj saules stariem piekļūt ābola miziņai. Jauniešu vidū jau iecienītie āboli ar atzīšanos mīlestībā maksā 65 centus gabalā.

„Tradicionāli šajos romantiskajos svētkos pieprasītākās preces ir dažādi saldumi, šokolāde un konfekšu kārbas, kuru pārdošanas apjomi 14.februārī parasti pieaug vismaz par 50%. Tāpat gandrīz pieckārtīgi visu mīlētāju dienā pieaug pieprasījums pēc kūkām, tortēm un kūciņām, īpaši tām, kurām virskārta ir rotāta ar sārtām ogām – zemenēm, ķiršiem, avenēm. Raugoties uz pircēju aktivitāti, gadu no gada var secināt, ka Latvijā šie svētki kļūst arvien populārāki, tādēļ, tuvojoties Valentīna dienai, sarūpējam pircējiem īpašu preču piedāvājumu un pievilcīgas atlaides,” stāsta Dace Valnere, SIA Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Rimi Latvia pārdošanas rādītāji liecina, ka romantiskākajos gada svētkos populāri ir dzirkstošie dzērieni, īpaši pieprasījums pieaug pēc rozā dzirkstošajiem vīniem. Turklāt arvien biežāk pircēji šajā dienā savus mīļotos lutina ar īstu šampanieti. Tāpat Valentīna dienas neatņemama sastāvdaļa ir svaigās ogas – svētku nedēļā pieprasījums pēc ogām parasti pieaug trīsarpus reizes, salīdzinot ar citiem ziemas mēnešiem. Visvairāk pircēji iecienījuši zemenes, kuras šogad Rimi veikalos tiek piedāvātas arī īpašā svētku noformējumā - sirds veida iepakojumā.

Nemainīgi visvairāk 14.februārī veikalos tiek pirkti ziedi. Piemēram, ziedu pušķu tirdzniecības apjomi svētku nedēļā katru gadu pieaug vairāk nekā 5,5 reizes, savukārt pieprasījums pēc ziediem podiņos aug vidēji par 30%, jo bieži pircēji izvēlas dāvināt rozes, orhidejas, kā arī citus ilgi ziedošus telpaugus. Vispopulārākie ziedi Valentīna dienā ir rozes, ko pircēji izvēlas teju divreiz biežāk nekā citu ziedu pušķus.
Latvijas iedzīvotāji īpašu uzmanību velta arī mājvietu noformēšanai un romantiskas atmosfēras radīšanai. Svētku nedēļā biežāk nekā citkārt tiek iegādātas dekoratīvas sveces, dažādu formu baloni, pildīti ar hēliju vai gaisu, kā arī citi dizaina priekšmeti ar Valentīna dienas tematiku. Tāpēc Rimi saviem pircējiem sarūpējis arī traukus un galda piederumus ar mīlestības dienai raksturīgo simboliku, kas palīdzēs radīt svētku noskaņu. Tāpat šogad pircējiem tiek piedāvātas produktu līnijas “Me to You” atklātnes, kas izveidotas īpaši Valentīna dienai, mīkstās mantiņas, atslēgu piekariņi un krūzītes, kā arī citi mīļi suvenīri, kas lieliski noderēs uzmanības apliecinājumiem. Svētku nedēļas nogalē Rimi veikalos dekoratīvās sveces iespējams iegādāties ar 30% atlaidi.
 


Populārākie raksti