Valsts svētku nedēļā Rimi pircēji iecienījuši Latvijas vietējo ražotāju saldumus

16. Novembris, 2012

Tuvojoties 18. novembrim, Rimi veikalos palielinājies pieprasījums pēc Latvijā ražotiem produktiem – pircēji līdz pat trim reizēm vairāk pirkumu grozos likuši saldumus un citus kārumus, piemēram, Laimas rozīnes šokolādē un saldumus īpašā svētku noformējumā, Staburadzes torti „Kristīne”, kā arī Dimdiņu gotiņas un citus tradicionālos gardumus svētku galdam. Bez tam, pircēji iecienījuši arī mazo pašmāju ražotāju produkciju – Rimi veikalos palielinājies pieprasījums pēc Degoles Pienotavas piena produktiem, Andrupenes siera, Kuldīgas maiznīcas izstrādājumiem, Dobeles Dzirnavnieka makaroniem un citiem vietējo ražotāju produktiem. 

Gatavojoties valsts svētkiem, palielinājies pieprasījums arī pēc precēm ar Latvijas valsts simboliku – karodziņiem, ar kuriem svētku laikā izrotāt automobili, dažādiem keramikas izstrādājumiem ar patriotiskiem Latvijas un Rīgas simboliem, kā arī lentītēm, nozīmītēm, pastkartēm un citiem.

„Meklējot arvien jaunus produktus, kas patīkami pārsteigs mūsu pircējus, esam rūpīgi strādājuši, lai būtiski paplašinātu pašmāju ražotās produkcijas sortimentu Rimi veikalos – šā gada laikā esam uzsākuši sadarbību ar vairākiem desmitiem vietējo ražotāju. Turklāt, lai iepriecinātu mūsu pircējus, šajā svētku laikā Rimi veikalos piedāvājam Latvijas vietējo ražotāju produktus un daudzus citus svinību organizēšanai noderīgus produktus par īpaši izdevīgu cenu, jo īpaši, saldumus un citus kārumus, ar kuriem cienāt svētku vakariņu viesus,” stāsta Laura Podskočija, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Lai noskaidrotu pircēju attieksmi pret pašmāju produkciju, kā arī uzzinātu valsts svētku svinēšanas tradīcijas, Rimi veicis pircēju aptauju. Tās rezultāti atklāj, ka lielākā daļa – 87% respondentu sevi uzskata par Latvijas patriotiem, kas ikdienā tiek pausts, ievērojot latviešu tautas tradīcijas (43%), izvēloties tikai vietējo produkciju, kā arī ar saviem stāstiem nesot Latvijas vārdu pasaulē.

Kā liecina aptaujas rezultāti, lielākā daļa – 73% respondentu novērtē Latvijas ražotāju produkciju un vēlētos to uzturā lietot daudz biežāk. Tomēr ne vienmēr tas izdodas, jo nereti produktu izvēlē izšķirošā nozīme ir tieši cenai. Tuvojoties Valsts svētkiem, iedzīvotāji kļūst patriotiskāki – teju 10% aptaujāto atzinuši, ka lielāku uzmanību pievērš tam, lai pirkumu groziņā tiktu likta tieši pašmāju produkcija.

Vaicāti par vislatviskāko produktu, trešā daļa respondentu minējuši rupjmaizi, savukārt katrs piektais šajā godā cēlis pelēkos zirņus. Tāpat latviskāko ēdienu vidū minēts ķimeņu siers, sautēti kāposti, pīrādziņi ar speķi, sklandu rauši, skābputra, siļķe ar kartupeļiem un biezpienu, šprotes.

Rimi aptauja veikta novembra sākumā, un tajā piedalījušies 458 respondenti.

No visiem respondentiem izlozēti trīs atbilžu sniedzēji, kas pateicībā par piedalīšanos, saņem gardu torti.

Apsveicam lamētājus:
Miķelis Almanis
Lelde Lamberte
Zane Plauka

Ar laimētājiem sazināsimies personīgi.


Populārākie raksti