Vasaras nometnē mācīsies izzināt savu slimību

01. Jūlijs, 2009

Sniegt bērniem un viņu vecākiem zināšanas par bērna slimību – cerebrālo trieku vai cukura diabētu –, ar kuru turpmāk būs jāsadzīvo visu mūžu, ir svarīgs priekšnosacījums bērna pilnvērtīgai attīstībai nākotnē. Jūnijā Rimi ziedojumu kastītēs saziedoti 9357 lati, kas tiks pievienoti ziedotajiem līdzekļiem portālā Ziedot.lv, tādējādi nodrošinot 63 bērniem dalību vasaras nometnēs. Tajās bērniem būs iespēja izzināt vairāk par savu slimību, kā arī mācīties ar to sadzīvot.

Vasaras nometne bērniem ar cerebrālo trieku

Bērnu cerebrālā trieka ir diagnoze, kuru izraisa centrālās nervu sistēmas bojājumi (dažāda rakstura galvas smadzeņu bojājumi), kas izpaužas kustību un garīgās attīstības traucējumos. Slimība ir grūti, sistemātiski un ļoti ilgstoši ārstējama, taču ir iespējams sasniegt ļoti labus rezultātus.


Nometnē bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – kustību traucējumiem – uzlabos savas kustību, runas un ikdienas aprūpes spējas fizioterapijas, ergoterapijas, peldēšanas un logopēda nodarbībās. Mākslas, mūzikas terapijas un psihologa nodarbībās bērni varēs labāk izprast sevi un apkārtējos, mācīties veidot labākas savstarpējās attiecības.


Vasaras nometne bērniem ar diabētu

Diabēts visā pasaulē tiek uzskatīts par vienu no četrām ļaunākajām slimībām. Tā ir smaga endokrīna slimība, kuras galvenā iezīme ir organisma nespēja pašam regulēt cukura līmeni asinīs. Ja bērni, kas cieš no diabēta nesaņem pilnvērtīgu aprūpi un apmācību kā rūpēties par savu veselību, tad šī slimība atstāj neatgriezeniskas komplikācijas (redzes zudumu, nieru mazspēju, sirds un asinsvadu slimības) un pat invaliditāti vai nāvi.

16 pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kuri nesen saslimuši ar cukura diabētu, un vienam no vecākiem vai aizbildnim nometnē tiks sniegts apmācību kurss, kas iemācīs bērniem patstāvīgi rūpēties par savu veselību, izprast slimību un pareizas diētas nozīmi, kā arī pareizi noteikt katrai situācijai nepieciešamo insulīna devu.

Lai gan nometnēs liels uzsvars būs zināšanu attīstīšanai un pilnveidošanai par bērna slimību, tās noteikti sniegs bērniem arī to, kas piederas bērnībai – skaistus un neaizmirstamus mirkļus, kopīgi darbojoties dažādās aktivitātēs ar jauniegūtajiem draugiem.


Populārākie raksti