Par teju 80% audzis papīra maisiņu pieprasījums gada pirmajā ceturksnī

02. Jūlijs, 2019
Aizvien vairāk cilvēku Latvijā maina ikdienas paradumus un atbalsta dabai draudzīgākus iepakojumus. 

Vairāk nekā 60% veikalu apmeklētāji visbiežāk saviem pirkumiem izmanto veikalā pieejamajos papīra maisiņus un kartona kastes vai personīgos auduma maisiņus, liecina Rimi Latvia un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja*.

“Lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu, mudinām mūsu pircējus izvēlēties ilgtspējīgākus risinājumus, tādēļ papīra maisiņus Rimi veikalos var iegādāties uz pusi lētāk nekā plastmasas maisiņus. Kā liecina Rimi Latvia dati, pēdējo divu gadu periodā papīra maisiņu pieprasījums ir pieaudzis par 190%, savukārt jau šā gada pirmajā ceturksnī papīra maisiņu pārdošanas apjomi ir palielinājušies par teju 80%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu,” stāsta Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte.

Aptaujas dati iezīmēja zaļās domāšanas tendences novados, dabai draudzīgākas izvēles visbiežāk veic tieši Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji. Kurzemnieki visaktīvāk izmanto savus personīgos auduma maisiņus (29,2%) un kartona kastes (9,7%), bet veikalā pieejamos papīra maisiņus visvairāk iegādājas Zemgales iedzīvotāji (28,4%). Savukārt teju 70% Latvijas iedzīvotāju aptaujā norādīja, ka viņiem ir svarīgi arī tas, lai iegādāto preču iepakojums būtu apkārtējai videi maksimāli draudzīgs.

3. jūlijā tradicionāli visā pasaulē norisinās akcija “Diena bez plastmasas maisiņiem”, kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti atteikties no plastmasas maisiņu iegādes un atbalstīt dabai draudzīgākus iepakojumus saviem pirkumiem. Jau otro gadu pēc kārtas Rimi Latvia šajā dienā aicina pircējus atteikties no plastmasas maisiņu iegādes. Trešdien, 3. jūlijā,  visos Rimi veikalos, veicot pirkumus virs 5 EUR, būs iespēja saņemt bezmaksas papīra maisiņu, kā arī šajā dienā Rimi papīra maisiņus varēs iegādāties ar 50% atlaidi.

Jau kopš 2016. gada Rimi nodrošina papīra maisiņiem zemāku cenu. Tāpat Rimi veikalos svaigo augļu un dārzeņu nodaļā pieejami vairākkārt lietojamie auduma maisiņi. Tie izgatavoti no speciāla tekstila materiāla, kuru drīkst arī saudzīgi mazgāt.

Šobrīd Rimi Latvia tīklā ir 127 piecu formātu veikali: 32 Rimi Hyper, 33 Rimi Super, 46 Rimi Mini, 9 Rimi Express un 7 Supernetto. Rimi un Supernetto veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.

*Rimi un pētījumu centra SKDS aptauja veikta 2019. gadā, kurā piedalījās 1014 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

 


Populārākie raksti