Veselīgais pikniks ar Aikāgaršo

30. Jūlijs, 2012

Pagājušajā nedēļā veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis piedalījās konkursā „Latvijā zināmas dāmas izaicina Delfi”. Konkursu rīkoja portāls Delfi Nike Riga Run ietvaros, ko atbalsta arī Rimi.
Pikniks tika rīkots jaukā vietā Ķīšezera krastā, kur konkursa dalībniecēm pašām bija jāpagatavo maltīte, turklāt jāievēro arī sabalansēta uztura pamatprincipi - šeit lieti noderēja Normunda Baranovska padoms.

Katra no piknika dalībniecēm pēc izlozes principa tika pie sava pārtikas groza, kurā Aikāgaršo šefpavārs Normunds bija salicis dažādus produktus – veselīgus un ne tik veselīgus. No tiem dāmām vajadzēja pagatavot veselīgam dzīvesveidam atbilstošu maltīti. Ēdienu gatavošanas laikā meitenēm konsultācijas veselīga uztura jautājumos sniedza pats Aikāgaršo, palīdzot dāmām atrast veiksmīgāko risinājumu no dotajām ēdiena sastāvdaļām. Vēlāk, vērtējot dalībnieces, vērā tika ņemta receptes izvēle, izdoma un radošums, ēdiena pagatavošanas māka, noformējums un, protams, garša.
Pēc maltītes nobaudīšanas konkursa dalībnieces atzina, ka bijis grūti novērtēt katras dāmas pagatavoto maltīti, jo viss bijis ļoti garšīgi. Taču pēc ilgākām pārdomām un dažādo viedokļu apkopošanas, par veiksmīgāko šajā veselīgā uztura iemaņu pārbaudījumā tika atzīta tieši Marta Ritova.
Pirms atvadīšanās Aikāgaršo šefpavārs Normunds demonstrēja, kā mājas apstākļos pagatavot musli un katrai no dalībniecēm dāvināja paciņu ar veselīgo maisījumu. Lai ik rīts sāktos ar īstu enerģijas lādiņu un būtu spēks aktīvai dienai.

Normunds Baranovskis: Mani patīkami pārsteidza meiteņu radošums un izdoma ēdienu gatavošanā. Kad Rimi veikalā atlasīju produktus katrai no kunkursa dalībniecēm, jau aptuveni iedomājos, ko meitenes varētu no tiem pagatavot. Taču man par prieku, konkursa dalībnieces bija parūpējušās par neparastiem produktu salikumiem un pavisam jaunām garšām. Interesanti, ka, ieraugot manis sagatavotās Rimi produktu paciņas saturu, meitenes izbrīnītas teica: “Ko tad no šiem produktiem var pagatavot?!” Taču pēc kopīgas darbošanās katra no meitenēm pagatavoja gardu, dabīgu, vienkāršu un veselīgu ēdienu. Bez pārmērīgas garšvielu un sāls pievienošanas. Tieši šīs vērtības – veselīgi, vienkārši un garšīgi – skaidri iezīmējas arī manā un Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo filosofijā.”


Populārākie raksti