Veselīgajā treniņā uzstādīts dalībnieku rekords – gandrīz 200 skrējēji

02. Maijs, 2011

1.maijā, gatavojoties Nordea Rīgas maratonam, Mežaparkā norisinājās īpašs Veselīgais treniņš, kas par spīti vēsajam laikam pulcēja rekordlielu skrējēju skaitu – gandrīz 200 cilvēku. Treniņa dalībniekus pēc Sporta laboratorijas ārstu vadītās rīta rosmes pavārs Mārtiņš Sirmais sadarbībā ar maratona veselīgā uztura partneri Rimi cienāja ar gardām brokastīm.

Veselīgais treniņš, kas norisinājās sadarbībā ar Rimi, organizēts ar mērķi aicināt gan tos, kuri jau izlēmuši piedalīties maratonā, gan tos, kuri vēl tikai apsver iespēju skriet, gatavoties veselīgi, neaizmirstot par pareiza uztura nozīmi treniņu procesā. Turklāt Rimi ir radījis speciālu Veselīgās sagatavošanās programmu, kurā iekļautas gan skrējējiem ieteicamo ēdienu receptes, gan Sporta laboratorijas ārstu padomi un ieteikumi ēdienkartei. Norādījumus apsolījušies ievērot tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Dailes teātra aktieri Elīna Dzelme, Intars Rešetins, Artis Robežnieks, dziedātājs Miks Dukurs, kā arī LNT sporta ziņu moderators Lauris Lizbovskis, kā arī vairāki Rimi darbinieki.

“Tagad, kad Rimi mani uzaicinājis piedalīties Nordea Rīgas maratonā, beidzot ir laba motivācija un mērķis – cenšos skriet ik rītu. Kad tas izdodas, šķiet, arī diena izdodas daudz labāka,” stāsta mūziķis Miks Dukurs. “Sekoju līdzi arī veselīgas ēšanas padomiem. Lielu nozīmi uzturā piešķiru zaļumiem, augļiem, ūdenim. Pamatēdienreizēs svarīgi, protams, nepārēsties. Tāpat izvairos no vēlajām maltītēm un fastfood ēstuvēm.”

“Gatavojoties maratonam, cenšos neēst treknas lietas, tās maratona entuziasta maltītē ir liekas. Es, piemēram, atsakos no krējuma, kā arī vairāk lietoju liesu gaļu, dārzeņus un žāvētus augļus,” saka Lauris Lizbovskis, LNT sporta ziņu moderators. “Arī šogad plānoju skriet visus 42.125 kilometrus. Mans mērķis ir pārspēt sevi: pabeigt distanci ātrāk nekā pagājušajā gadā.”

Savukārt Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, kuram šis būs pats pirmais maratons, stāsta: “Mans izaicinājums ir iegūt nepieciešamo atspērienu, lai sāktu aktīvi nodarboties ar sportu. Lai gan treniņu man vēl nav bijis un sportista ēdienkartei nepieciešamos padomus vēl neievēroju, to es plānoju darīt.” Aktieris cer, ka pēc šī maratona noskriešanas radīsies iedvesma ieviest sportiskas aktivitātes savā ikdienā un dzīvot veselīgāk. “Ir jāpārvar sevi, savs slinkums un jāiesāk!” Artis novēl ikvienam, kam rūp sava veselība.

Gatavojoties Nordea Rīgas maratonam, Sporta laboratorijas sporta ārste Sandra Rozenštoka atgādina: “Papildus treniņiem atbilstoši katra individuālajām spējām, ir nepieciešams pievērst uzmanību arī ēdienkartei. Lietojam uzturā mazāk tauku – sportistu draugs ir ogļhidrāti. Vismaz pusi no maltītes porcijas atvēlam dārzeņiem, zaļumiem vai augļiem, īpaši bietēm un spinātiem. Mazāk ēdam gaļu, vairāk zivis: īpaši daudz vērtīgu olbaltumvielu B grupas vitamīnu, minerālvielu, nepiesātināto taukskābju un taukos šķīstošo vitamīnu A, D, E, K ir lasī. Un visbeidzot – sportistiem dienā jāatrod laiks 3 maltītēm un 2 tējas dzeršanas reizēm! Jāēd regulāri un bieži, bet mazākas porcijas.”


Veselīgais maratona treniņš pulcē rekordlielu skaitu dalībnieku - 200 cilvēku.


Sporta laboratorijas treneri rāda vingrinājumus, kurus svarīgi veikt katram skrējējam.


Un vēl mazliet vingrinājumi.


Ar Rimi atbalstu Mārtiņš Sirmais gatavo treniņa dalībniekiem veselīgas brokastis.


Top ēdiens, ņemot vērā pareiza un veselīga uztura ieteikumus skrējējiem.


Populārākie raksti