Vienoti caur skrējienu Baltijas ceļa izaicinājumā

17. Augusts, 2020
Baltijas ceļa gadadienā Rimi Rīgas maratons aicina visus baltiešus sajusties vienotiem un noskriet vai noiet savus Baltijas ceļa kilometrus.

Sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju “Live Riga” Rimi Rīgas maratons vēlas nostiprināt Rīgas kā Baltijas skriešanas galvaspilsētas pozīciju, turpinot audzēt skriešanas kultūras popularitāti visā Baltijā. Reģistrējoties zem savas valsts karoga, katrs dalībnieks pārstāvēs Lietuvu, Latviju vai Igauniju un no katras komandas tiks izlozēts viens, kurš saņems eksluzīvu maratona ceļojumu divām personām pēc izvēles uz kādu no Baltijas valstu maratoniem, kuri šogad norisinās rudenī. Dalība Baltijas ceļa izaicinājumā ir bez maksas.

Baltijas ceļš norisinājās 1989. gada 23. augustā, kad 2 miljoni cilvēku sadevās rokās 675,5 km garā “ķēdē” cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības. Par godu Baltijas ceļa gadadienai Rimi Rīgas maratons aicina ikvienu Baltijas iedzīvotāju uzvilkt kedas un doties skrējienā vai pastaigā, sakrājot savus Baltijas ceļa kilometrus un draudzīgā sacensībā noskaidrojot, kurš aktīvāks – latvieši, leiši vai igauņi.

“Baltijas ceļš savā veidā bija ceļš uz neatkarīgu un demokrātisku valsti, ko nu jau varam baudīt un pieredzēt 31 gadu. Un tas, kas visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās ir pašiem savs maratons un divi no tiem ir ieguvuši Pasaules Vieglatlētikas Bronzas un Zelta zīmi, tikai liecina par spēju un prasmi sarīkot Eiropas un pasaules līmeņa tautas sporta pasākumus, kas var piesaistīt iespaidīgu ārvalstu maraton-tūristu skaitu un ar kuriem valsts var lepoties. Ar Baltijas ceļa izaicinājumu gribam apvienot skrējēju komūnu Baltijas mērogā, draudzējoties ar Tallinas un Viļņas maratoniem un leišu un igauņu skrējējiem,” stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

“Baltijas valstis pašreiz ir salīdzinoši drošas tūrismam un ceļošanai un tāpēc prieks, ka varam aktīvi svinēt Baltijas ceļa gadadienu ar Rimi Rīgas maratona organizēto izaicinājumu, skrienot vai dodoties pastaigā jebkurā vietā Baltijā. Šī ir arī brīnišķīga iespēja mūsu kaimiņiem atgādināt par sevi un aicināt Lietuvas un Igaunijas skrējējus braukt un joprojām piedalīties pasaules līmeņa maratonā arī šogad, vienlaikus izbaudot Rīgu,” pauž Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes locekle Eva Juhņēviča.

Skrien zem savas valsts karoga

Reģistrēties skrējienam iespējams jau tagad Rimi Rīgas maratona virtuālajā skriešanas klubā bez maksas, izvēloties savu komandu vai karogu, zem kura startēt. Izaicinājums norisināsies laikā no 20. augusta rīta līdz par 23. augusta pusnaktij, tādējādi ļaujot visiem interesentiem sakrāt pēc iespējas vairāk kilometru savai valstij. Mērķis ir visiem kopā noskriet vismaz 31 Baltijas ceļu, kas ir 20 940,5 km. No katras komandas viens dalībnieks laimēs ekskluzīvu maratona braucienu divām personām pēc izvēles uz kādu no Baltijas valstu maratoniem, kuri norisināsies šī gada rudenī, -- Tallinas maratons virtuāli notiks no 1. līdz 30. septembrim, Danske Bank Viļņas maratons klātienē 12. un 13. septembrī, savukārt Rimi Rīgas maratons plānots klātienē ar startu pie Brīvības pieminekļa 10. un 11. oktobrī. Katras valsts komandas dalībniekiem tiks piešķirtas trīs veicināšanas balvas – dalības kādā no maratoniem un maratonu oficiālie skriešanas krekli.

Baltijas ceļa medaļas

Baltijas ceļa izaicinājumam organizatori ir sarūpējuši īpašas medaļas, kuru autors ir Ziemeļvalstu un Baltijas gada labākā gleznotāja titula īpašnieks un “Purvīša balvai 2021” nominētais jaunais talants Jānis Šneiders. Viņa radītās medaļas katram Baltijas ceļa izaicinājuma dalībniekam neatkarīgi no tā, kura valsts tiks pārstāvēta, būs iespējams iegādāties Rimi Rīgas maratona interneta veikalā.


Populārākie raksti