Visā Latvijā atklāta Labestības diena

30. Aprīlis, 2014

Šogad aprīlī jau astoto gadu pēc kārtas tiek atklāta LNT, Ziedot.lv, Swedbank un Rimi pavasara tradīcija Labestības diena, kas kļuvusi par simbolu cilvēku sirsnībai un iejūtībai. Šobrīd uz ikviena palīdzību īpaši cer Estere, Ārons, Megija un Marta. Lai šie bērni varētu runāt, staigāt un dzīvot, nepieciešami 50 313 eiro.  Labestības dienas noslēgums paredzēts 1.jūnijā, kad tiešraidē kanālā LNT visas dienas garumā tiks atspoguļotas aktivitātes, bet vakarpusē gaidāms koncerts.

„Esam gandarīti par paveikto šo gadu laikā akcijas Labestības diena ietvaros , un ceram, ka tie ziedotāji, kurus akcija šogad pamudinās sniegt palīdzīgu roku pirmo reizi dzīvē, labajos darbos iesaistīs arī citus. Pietiek tikai ar mazumiņu, lai mainītu lielas lietas,” saka MTG TV kanālu un radio direktore Baiba Zūzena.

Vajadzīga mūsu kopīgā palīdzība
Lai Estere runātu, Ārons runātu un staigātu, Megija pilnvērtīgi dzīvotu un Marta staigātu kopumā nepieciešami 50 313 eiro. Ziedot var portālā www.ziedot.lv, veikalos Rimi un Supernetto, Swedbank internetbankā un filiālēs, kā arī zvanot uz maksas numuru 90006383 (zvans 1.42 eiro, t.sk., PVN).

Estere vēlas runāt
Trīsgadīgajai Esterei Zuļķei pēc piedzimšanas konstatēja labās kājas greizo pēdu un labās rokas plaukstas agenēzi. Esterei nav attīstījusies plaukstas daļa, bet viņas pēda jau ir operēta trīs reizes. Meitenītei pastāvīgi bija jānēsā cietās ortozes jeb šinas, kuras ierobežoja meitenītes kustības. Ortozes Esterei jāliek vēl joprojām, bet tikai pa nakti. Taču pašlaik Esteres lielākā problēma ir valodas attīstība. Viņa runā tikai pāris vārdus un savā, tā saucamajā bēbīšu valodā. Vecāki ļoti vēlētos, lai meitiņa runātu vismaz tik daudz, lai ģimene saprastu, ko viņa vēlas paprasīt. Esteres māmiņas viskarstākā vēlēšanās ir, lai mazā mīļā metiņa varētu pateikt: „Mammīt!”. Tapēc nepieciešama delfīnterapija un rehabilitācija nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari. Lai Estere runātu, nepieciešami 6130 eiro.

Ārons tic, ka var staigāt un runāt
Ārons Gertmans piedzima neelpojot un neiekliedzoties. Līdz ar to brīdi puisēns uzsāka cīņu par vietu zem saules. No trīs mēnešu vecuma Ārons regulāri saņem masāžas, vingrošanas, ergoterapiju, reitterapiju, peldēšanu un citus rehabilitācijas pasākumus. Pašlaik Āronam ir 6 gadi un ģimene ir pieņēmuši, ka, iespējams, viņš tiešām nekad nestaigās un nerunās. Izvērtējot ārstniecības taktiku, ģimenei un Āronam joprojām ir ticība, ka tas kādreiz notiks. Āronam nepieciešams veikt operāciju Minhenes ortopēdijas klīnikā un pēcoperācijas rehabilitācijas pasākumus, kuriem kopā nepieciešami 28000 eiro.

Megija sapņo par pilnvērtīgu dzīvi
Sešus gadus vecā Megija Kupšāne ir neredzīga, spēj atšķirt tikai gaismu no tumsas. Meitenei ir uzstādītas diagnozes: hroniski barošanas traucējumi, mikrocefālija, spastiska tetraparēze un epilepsija. Uz vecāku pleciem ir visa ikdienas aprūpe – kopšana, cilāšana, mazgāšana un medikamentu ievade. Megijas dzīvības nodrošināšanai ik dienu nepieciešams speciāls medicīnisks uzturs jeb enterālie maisījumi. Megijai ēdienu ievada ar speciālas zondes palīdzību, jo meitenīte pati nespēj norīt ēdienu. Lai varētu nodrošināt speciālā medicīnas uztura iegādei laika periodam – 24 mēneši, nepieciešami 4132 eiro.

Marta cer spert pirmos soļus
Viengadīgā Marta Vilka piedzima ar vairākām nopietnām diagnozēm. Martai ir greizās pēdiņas un neattīstīta kāju muskulatūra, tāpēc meitenīte nestāv, nejūt un nekustina savas kājas. Lai veicinātu Martas attīstību, cerībā, ka meitenīte jau tuvā nākotnē pati spers pirmos soļus, ir nepieciešamas ortozes un korsete sēdēšanai. Sēdēšana bez specializētas korsetes meitenītei var izraisīt mugurkaula deformāciju. Ar ziedotāju atbalstu un ģimenes ieguldījumu ir ticība, ka kādreiz Marta varēs kopā ar citiem bērniem pilnībā izbaudīt kustību prieku. Lai varētu iegādāties ortozes un speciālo korseti, nepieciešami 12051 eiro.
 


Populārākie raksti