Ziedo nometnei bērniem ar īpašām vajadzībām

11. Jūnijs, 2010

70 bērni, kas slimo ar cerebrālo trieku un cukura diabētu, alkst piedalīties vasaras nometnē, kuras laikā viņi ne tikai satiks jaunus draugus un gūs pozitīvus iespaidus visai vasarai, bet arī kopā ar vecākiem apgūs pašu svarīgāko – kā iemācīties sadzīvot ar savu slimību ikdienā.

Jūnijā Rimi ziedojumu kastītes ir atvērtas ziedojumiem, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu bērniem un viņu ģimenēm.

Bērnu cerebrālā trieka ir diagnoze, kuru izraisa centrālās nervu sistēmas bojājumi (dažāda rakstura galvas smadzeņu bojājumi), kas izpaužas kustību un garīgās attīstības traucējumos. Slimība ir grūti, sistemātiski un ļoti ilgstoši ārstējama, taču ir iespējams sasniegt ļoti labus rezultātus.

Rehabilitācijas programmā bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – kustību traucējumiem – uzlabos savas kustību, runas un ikdienas aprūpes spējas fizioterapijas, ergoterapijas, peldēšanas un logopēda nodarbībās. Mākslas, mūzikas terapijas un psihologa nodarbībās bērni varēs labāk izprast sevi un apkārtējos, mācīties veidot labākas savstarpējās attiecības. Rehabilitācijas programmas dalībnieki kļūs patstāvīgāki, mācīsies savstarpējo komunikāciju, apgūs dažādas prasmes, kas veicinās jauniešu sociālās integrācijas procesu kopumā.

Diabēts visā pasaulē tiek uzskatīts par vienu no četrām ļaunākajām slimībām. Tā ir smaga endokrīna slimība, kuras galvenā iezīme ir organisma nespēja pašam regulēt cukura līmeni asinīs. Ja bērni, kas cieš no diabēta, nesaņem pilnvērtīgu aprūpi un apmācību, kā rūpēties par savu veselību, tad šī slimība atstāj neatgriezeniskas komplikācijas (redzes zudumu, nieru mazspēju, sirds un asinsvadu slimības) un pat invaliditāti vai nāvi.

Pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kas nesen saslimuši ar cukura diabētu, un vienam no vecākiem vai aizbildnim tiks sniegts apmācību kurss, kas iemācīs bērniem patstāvīgi rūpēties par savu veselību, izprast slimību un pareizas diētas nozīmi, kā arī pareizi noteikt katrai situācijai nepieciešamo insulīna devu.

Tavs ziedojums palīdzēs īstenot ieceri par vasaras nometni!
 


Populārākie raksti