Ziedo palīdzības programmai Mīļā auklīte

07. Jūnijs, 2011

Jūnijā Rimi un Supernetto veikalos aicinām ikvienu ziedot un tādējādi atbalstīt palīdzības programmu Mīļā auklīte.

 

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē, bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Parasti šādā situācijās viens no vecākiem nevar strādāt, jo visu laiku jābūt kopā ar slimo bērnu. Daudzas no šīm ģimenēm ir nepilnas, kur bērnus audzina viena pati mamma.

 

Šie bērni ir gan ar kustību traucējumiem – no vieglām komplikācijām, kad bērns staigā nekoordinēti, līdz smagiem invaliditātes gadījumiem, kad bērns nemāk staigāt vai pat sēdēt. Turklāt fiziskas invaliditātes gadījumā intelekts un emocionālā attīstība parasti ir saglabājusies, tādēļ šo bērnu atdošana bērnu namiem ir traģēdija gan vecākiem, gan bērniem.

 

Otra bērnu invalīdu grupa ir bērni ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuru aprūpe arī ir īpaši smaga. Šos bērnus, kā arī bērnus ar smagiem kustību traucējumiem, vecāki nevar atstāt vienus.

 

Māmiņas atzīst - viena no galvenajām problēmām ir, ka šos bērnus nevar atstāt vienus ne uz brīdi pat 10 vai 15 gadu vecumā. Ja ģimenē šādu bērnu audzina viena pati mamma un nav radinieku, kas varētu māmiņai palīdzēt, tad mamma ar bērnu ir 24 stundas diennaktī. Savukārt, algot auklīti nestrādājoša mamma parasti nevar atļauties.

 

Palīdzības programma Mīļā auklīte paredz apmaksātu auklīšu palīdzību, kas ļauj vismaz vienu dienu nedēļā mammai šo laiku izmantot pēc saviem ieskatiem – apmeklēt savu ārstu vai darīt citas lietas, kuras kopā ar bērnu invalīdu nav paveicamas. Auklīšu palīdzības dienests darbojas visā Latvijā.

 

Vienas auklītes izmaksas dienā ar visiem nodokļiem ir 36,32 LVL (ieskaitot sociālo un ienākumi nodokli) un viena auklītes slodze varētu palīdzēt 5 bērniem. Vecākiem par šo auklīšu izmantošanu būs jāmaksā, 0,25 LVL stundā, lai veidotos līdzmaksājums un atbildība par auklītes pakalpojumu izmantošanu.

 

Ziedo, lai bērniem ar īpašām vajadzībām būtu sava Mīļā auklīte!


Populārākie raksti