Ziedo un atbalsti Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra izveidi

19. Septembris, 2022
Bērnu klīniskās universitātes slimnīca sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu un Rimi Latvia īsteno ziedošanas kampaņu Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai.

BKUS dati par pēdējos gados sniegto psihiatrisko palīdzību liecina, ka strauji augusi nepieciešamība pēc speciālistu sniegtajām konsultācijām gados jaunajiem pacientiem smagos un akūtos gadījumos:

  • Stacionārā sniegto konsultāciju apmērs 2021. gadā audzis par 185%.
  • Neatliekami stacionēto pacientu skaits palielinājies par 27%.
  • Pandēmijas laikā divkāršojies paškaitējumu nodarījušo bērnu skaits.

Šobrīd norisinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība. Pēc būvdarbu pabeigšanas plānots veidot īpaši aprīkotas telpas, vadoties pēc labākajiem Eiropas bērnu slimnīcu paraugiem, veidojot jaunus pakalpojumus pacientiem ar ēšanas traucējumiem, atkarībām no psihoaktīvajām vielām, kā arī citiem nopietniem psihiskiem traucējumiem. Efektīvam speciālistu darbam ar pacientiem kritiski svarīgi nodrošināt gan modernas tehnoloģijas un inventāru specializētām terapijām, gan arī bērniem un jauniešiem patīkamas atpūtas un uzgaidāmās zonas.

Centra telpu iekārtošanai ar mūsdienīgu inventāru un pacientiem pielāgotu dizainu nepieciešami 500 000 eiro. Ar šobrīd pieejamajiem finanšu resursiem nav iespējams segt visas vajadzības, tādēļ tiek īstenota ziedošanas kampaņa nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai.

Nepieciešamība pēc psihiatru un psihologu palīdzības bērniem pieaug līdz ar dziļāku veselības aprūpes speciālistu un sabiedrības izpratni par psihosomatiskajām slimībām, taču arī pandēmijas laiks ar ilgstošu mājsēdi un uzturēšanos izolētā vidē ir radījis papildu slodzi bērnu un pusaudžu psihiskajai veselībai. Tas, cik spēcīga un plaukstoša būs Latvija pēc dažiem gadu desmitiem, ir tieši atkarīgs no tā, cik labi šodien rūpējamies par savu bērnu veselību un labklājību. Tāpēc būsim pateicīgi visiem, kuri palīdzēs izveidot tādu Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra vidi, kas ārstē, nomierina un palīdz ātrāk atveseļoties, 

saka Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Topošās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas kopējā platība būs 4100 m2, un tajā stacionāro palīdzību gada laikā varēs saņemt 550–600 pacientu, kā arī vairāki tūkstoši bērnu un jauniešu, kam vajadzīgas ambulatoras konsultācijas. Šāda centra būvniecība Latvijā ir nozīmīgākais ieguldījums bērnu psihiskās veselības infrastruktūrā pēdējos gados.

“Rimi Latvia jau vairākus gadus ir kopā ar Bērnu slimnīcas fondu, un mums patiešām ir izdevies panākt lielas, vērtīgas pārmaiņas, izveidojot pirmo mātes piena banku Latvijā. Esam pārliecināti, ka, liekot spēkus kopā, arī šo lielo, svarīgo mērķi – Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanu – varēsim īstenot jau tuvā nākotnē. Sakām lielu paldies mūsu pircējiem un partneriem, kuri līdz šim atsaucīgi iesaistījušies dažādās ziedošanas kampaņās, un aicinām arī šoreiz nepalikt malā, lai varam palīdzēt mūsu jauniešiem augt stipriem, pārliecinātiem un laimīgiem,” pauž Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Ziedot Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā https://www.bsf.lv/lv/.


Populārākie raksti