Ziedot.lv un Rimi uzsāk labdarības kampaņu mazturīgu ģimeņu bērnu ārpusskolas aktivitātēm

03. Februāris, 2016

Ar 1.februāri ir aizsācies Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programmas Stābiņš piektais darbības gads, kurā iedzīvotāji tiek aicināti ziedot, lai Latvijas mazturīgo ģimeņu bērniem būtu iespēja kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku bezmaksas pulciņos un ārpusskolas aktivitātēs, attīstot savus talantus, prasmes un zināšanas. Programmas ietvaros Latvijas iedzīvotāji līdz šim ziedojuši jau vairāk nekā 95 000 eiro un arī šogad Rimi apmeklētājiem ir iespēja ziedojot Rimi un Supernetto veikalos esošajās ziedojumu kastītēs, kā arī izmantojot uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv vai Rimi kioskā.

“Palīdzība bērniem un trūcīgām ģimenēm arvien ir bijusi viena no Rimi atbalsta projektu prioritātēm, kur kopā ar Ziedot.lv esam radījuši arī programmu Štābiņš. Šī programma ir pozitīva alternatīva, lai bērni un jaunieši attīstītu savas prasmes, atrastu savu ceļu dzīvē, mazāk uzmanības pievēršot nelabvēlīgiem ieradumiem vai negatīviem apkārtējās vides vilinājumiem. Īpaši būtiski tas ir lauku reģionos, tāpēc aicinām arī savus apmeklētājus visā Latvijā kopā ar mums atbalstīt mūsu bērnu nākotni,” skaidro Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Četru gadu laikā Rimi apmeklētāji kopumā saziedojuši 95 765,04 eiro, par kuriem dota iespēja 9672 bērniem apmeklēt bezmaksas ārpusskolas pulciņus. Brīvā laika programma Štābiņš ar devīzi Ir, kur iet, ir, ko darīt! radīta ar mērķi sniegt iespēju bērniem no trūcīgām ģimenēm kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku pēc skolas interesantā vidē un vienlaikus apgūt jaunas zināšanas un iemaņas. Programma Štābiņš  tiek īstenota kopā ar Ziedot.lv partneriem un nevalstiskajām organizācijām, piemēram, dienas centriem, krīzes centriem, biedrībām, visā Latvijā, kas realizē dažādas bezmaksas aktivitātes bērniem - sniedz atbalstu vai nodrošina ēdināšanu bērniem no maznodrošinātām vai nelabvēlīgām ģimenēm, organizē interešu pulciņus, nodarbības u.c.

“Daudzas biedrības un nodibinājumi jau pašlaik visā Latvijā organizē trūcīgu ģimeņu bērniem iespēju pēc skolas ne tikai zīmēt, nodarboties ar sportu, mūziku vai ko citu, bet arī paēdina ar siltu zupu vai tēju un pašu ceptu plātsmaizi. Šādi dienas un aktivitāšu centri daudzviet darbojas, pateicoties sabiedrības atbalstam un ziedojumiem, par ko esam īpaši priecīgi, taču vēl joprojām Latvijā ir vietas, kur šiem bērniem nav šādu iespēju, tādēļ Rimi un Supernetto apmeklētāju ziedojumi ir ļoti svarīgi,” stāsta Ziedot.lv programmas Štābiņš vadītāja Līga Rube.

Bērnu ārpusskolas aktivitāšu organizēšanā saziedotie līdzekļi visbiežāk nodrošina iespēju iegādāties dažādus materiālus - organizācijām trūkst kancelejas preces, materiāli rokdarbiem, galda spēles un citas lietas. Vairākām no organizācijām nepieciešama apjomīgāka palīdzība un lielāki finansiālie ieguldījumi, piemēram, lai iegādātos datorus, sporta inventāru vai mūzikas instrumentus. Turklāt organizācijām aktuāla ir arī palīdzība pārtikas produktu nodrošināšanai - gan pusdienām, gan uzkodām ekskursiju, radošo darbnīcu un pulciņu laikā.

Kopš 2012.gada projekta Štābiņš aktivitātēs ir piedalījušies 9672 bērni no 25 Latvijas pilsētām - Ādaži, Balvi, Bauska, Dagda, Daugavpils, Dobele, Jelgava, Jēkabpils, Kandava, Kuldīga, Ķekava, Liepāja, Madona, Priekule, Rēzekne, Rīga, Salaspils, Saldus, Sigulda, Smiltene, Talsi, Tukums, Valmiera, Ventspils un Viesīte. Štābiņa aktivitātes ir organizējušas 39 labdarības organizācijas, divas organizācijas ir atbalstītas visus četrus gadus - Talsu novada fonds un Caritas Madona.

Sākot ar 1.februāri, visos Rimi un Supernetto veikalos ziedojumu kastītēs tiek vākti ziedojumi programmas realizācijai, ziedot  iespējams arī uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv vai arī Rimi kioskā.
 


Populārākie raksti