Ziedotāji parūpējušies, lai BKUS kļūtu par daļu no Dziesmu un deju svētkiem

28. Jūnijs, 2018
Latvijas spilgtākais kultūras notikums – Dziesmu un deju svētki – jau gadu desmitiem vieno tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju.

Svētki vieno gan tos, kuru balsis izskan kopīgās dziesmās un soļi – dejās, gan tos, kuri ar lepnumu seko līdzi svētku norisei. Pateicoties lielveikalu tīkla Rimi Latvia pircēju veiktajiem ziedojumiem, šogad Dziesmu un deju svētkiem līdzi just varēs arī kuplāks skaits Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mazo pacientu un viņu vecāku. 

No Rimi veidotās speciālās svētku produktu līnijas Mēs esam kopā no visas sirds tika vākti līdzekļi trīs centu apmērā no katra pirkuma. Tas ļāva iegādāties divdesmit astoņus televizorus, kas tiks uzstādīti dažādās slimnīcas nodaļās, lai svētkus sajustu arī tie pacienti, kuriem atveseļošanās posms būs jāpavada palātās.

“Dziesmu un deju svētki ir priecīgs un pacilājošs notikums visiem Latvijas iedzīvotājiem. Noteikti svētku koncertiem un gājienam  vēlēsies sekot arī daudzi pacienti un viņu vecāki, kuri šajā laikā atradīsies Bērnu slimnīcā.  Tāpēc mēs esam patiesi aizkustināti un ļoti pateicīgi veikalu tīklam Rimi un visiem ziedotājiem, ar kuru atbalstu ir izdevies sarūpēt tik lielu skaitu papildu televizoru - tie sniegs iespēju piedzīvot svētkus plašākam pacientu lokam, un arī turpmāk iepriecinās pacientus un palīdzēs īsināt slimnīcā pavadītās dienas,“  stāsta Inita Stūre-Stūriņa, BKUS virsmāsa.

No ziedojumiem sarūpētie televizori tiks izvietoti vairākās slimnīcas nodaļās. Lielākā daļa televizoru nonāks Infektoloģijas nodaļas palātās, kurā bērni uzturas tikai pa vienam un nevar doties uz kopējām rotaļistabām, kurās ir pieejami televizori. Tāpat televizori tiks izvietoti arī citu nodaļu palātās, kurās ārstējas bērni, kas nevar brīvi pārvietoties un spiesti palikt gultās. Slimnīcas pacienti un vecāki aktīvi varēs izmantot Dziesmu un deju svētku laikā, kad tiks translēts svētku tradicionālais gājiens un koncerta programmas.

“Dziesmu un deju svētku ienešana slimnīcā ir lielisks veids, kā noslēgt mūsu vēstniecību stāstu, ko esam piedzīvojuši visos Latvijas novados. Mēs ticam, ka šis īpašais simtgades notikums ir jāspēj piedzīvot ikvienam, tāpēc pateicamies visiem, kas līdzdarbojošies, lai visi Latvijas iedzīvotāji svētkos būtu kopā no visas sirds,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Lai atzīmētu svētku ienākšanu BKUS, vēstniecības atklāšanā tika pasniegta Dziesmu un deju svētku kūka, kuras recepti īpaši svētkiem radījusi Rimi Gardēde Liene Zemīte. Savukārt, lai ieskandinātu visā svētkus slimnīcas teritorijā, folkloras kopa Grodi gan sadziedājās, gan veda bērnus rotaļās.


Populārākie raksti