Zupas virtuves saņems jaunus virtuves piederumus

22. Aprīlis, 2010

Jaunas bļodas, šķīvji, kalti, pannas, virtuves piederumi, saimniecības preces un sadzīves tehnika – tās bija lietas, kas pārsvarā tika minētas kā svarīgas nepieciešamības 14 projekta Kopgalds zupas virtuvēm, kas ikdienas Latvijā sarūpē siltu maltīti tiem, kuriem tās šobrīd visvairāk trūkst. Nepieciešamos virtuves piederumus un inventāru varēs iegādāties par sabiedrības ziedojumiem, kas februārī un martā tika saziedoti projektam Kopgalds Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā.

Februārī Rimi uzsāka mazturīgo iedzīvotāju atbalsta projektu Kopgalds, kas veiksmīgi darbojas jau trešo mēnesi. Teju 2000 cilvēku katru mēnesi 14 Latvijas pilsētās saņem siltu maltīti, ko ar savu ziedojumu palīdzējis sarūpēt arī Rimi.

Lai sniegtu praktisku palīdzību Latvijas zupas virtuvēm, februārī un martā aicinājām aktīvi ziedot Rimi un Supernetto izvietotajās ziedojumu kastītēs vai portālā Ziedot.lv, tādējādi sniedzot atbalstu citu tām svarīgu vajadzību nodrošināšanā. Rimi un Supernetto veikalos projektam saziedota ievērojama summa – 26 622 lati, savukārt portālā Ziedot.lv projektam ziedoti 986 lati.

Ikviena Kopgalda zupas virtuve tika aicināta apzināt savas vajadzības un tās iesniegt pieteikuma formā izskatīšanai. Pirmās vajadzības tiks pilnībā apmierinātas, bet atlikušo ziedojumu zupas virtuves varēs izlietot līdz gada beigām.

“Rimi nāca ar iniciatīvu sniegt atbalstu zupas virtuvēm produkcijas veidā. Papildus tam aicinājām sabiedrību ziedot zupas virtuves praktisko vajadzību nodrošināšanai, jo pieaugot apmeklētāju skaitam zupas virtuvēs ir nepieciešami jauni šķīvji, katli un citas lietas. Iepazīstoties ar katru zupas virtuves stāstu, ir jāteic, ka Rimi atbalsts ir devis zupas virtuvēm ne tikai iespēju pagatavot siltu un bagātīgu maltīti arvien vairāk cilvēku un biežāk nekā iepriekš, bet arī stabilitāti un pleca sajūtu. Vairākas zupas virtuves ir atzinušas, ka Kopgalds ir veicinājis arī jaunu brīvprātīgo iesaisti, kā arī atbalstu no vietējiem uzņēmējiem” stāsta Zane Eniņa, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

“Rēķinoties ar Rimi sarūpētajām pārtikas precēm, varam plānot ēdienkarti vismaz mēnesi uz priekšu. Ir gandarījums, ka varam sadarboties ar vietējo pilsētas veikalu un tādā veidā kopīgiem spēkiem palīdzēt trūkumā nonākušajiem cilvēkiem. Redzam, ka viņiem silts un kvalitatīvs ēdiens tiešām ir nepieciešams izdzīvošanai” saka Jelgavas Baptistu draudzes kancelejas vadītāja Mairita Zvirgzdiņa.

“Lieldienās gatavojām svētku maltīti – salātus, plātsmaizes, pateicoties Rimi atbalstam. Līdz tam mums tas nebija iespējams. Zupas virtuves apmeklētāji bija pateicīgi par sagatavoto maltīti svētku dienā. Tas viņiem bija patīkams pārsteigums” saka Saldus Romas Katoļu draudzes zupas virtuves vadītāja Irēna Brinteniece.

Projektā Kopgalds zupas virtuves katru mēnesi saņem produkciju no Rimi Ls 100 vērtībā, savukārt Rīgā atbalsts tiks sniegts Ls 300 vērtībā. Tie ir pārtikas produkti, kas individuāli nepieciešami katrai zupas virtuvei, lai nodrošinātu siltu maltīti tās klientiem.
 


Populārākie raksti