ZIEDO UN PIEPILDI PĀRTIKAS PAKU TRŪKUMCIETĒJIEM

Pieaugošie mājsaimniecību izdevumi šajā rudenī un ziemā Latvijā nozīmē, ka arvien vairāk iedzīvotāju ar grūtībām piepilda savu ledusskapi. Kā liecina Rimi Latvia veiktā aptauja, jau šobrīd 37% iedzīvotāju paredz, ka viņiem būs nepieciešams atbalsts pārtikas iegādei.

Rimi ik mēnesi jau ziedo 20 tonnas pārtikas un var ziedot vēl vairāk, taču tam nepieciešams stiprināt Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, lai šajā rudenī un ziemā palīdzētu nodrošināt ikdienas maltīti visiem, kam tas būs nepieciešams.

Kopā mēs veidosim plašāku pārtikas paku izdales tīklu, iegādāsimies iekārtas pārtikas uzglabāšanai un sagatavosim vairāk pārtikas paku!

*SKDS aptauja “Viedoklis par pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” un iespējas nodrošināt pamatvajadzības pēc cenu kāpuma” veikta 2022. gada jūlijā, aptaujājot 1020 Latvijas iedzīvotāju 18–75 gadu vecumā.

Kā ziedot e-veikalā

Kas ir Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai”?

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss.

Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kur trūkumcietēji var saņemt pārtikas pakas un Rimi veikalu ziedotos produktus.

Ik mēnesi atbalstu saņem vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

Rimi ik mēnesi ziedo 20 tonnu pārtikas trūkumcietējiem

Kāpēc jāpaplašina Pārtikas bankas darbība?

Kopumā 88% iedzīvotāju ir nobažījušies par ikdienas rēķinu apmaksu un pamatvajadzību nodrošināšanu. Ņemot vērā kritisko ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, šajā sezonā tiek prognozēts līdz pat 25% pieprasījuma kāpums pēc pārtikas pakām.

Jau tagad lielveikali var ziedot būtiski lielāku pārtikas apjomu, tomēr tā izplatīšanai nepieciešams paaugstināt Pārtikas bankas tehnisko kapacitāti.  

Gaidāmā ziema un lielais dzīves sadārdzinājums liek pārskatīt savus paradumus ikvienam. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

atklāj Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle.

Tavs ziedojums palīdzēs nodrošināt:

Plašāku pārtikas paku izdales tīklu

Lai aizsniegtu trūkumcietējus gan lielajās pilsētās, gan Latvijas reģionos, nepieciešams uzturēt pārtikas izdales punktus un nodrošināt degvielu un transportu piegāžu loģistikai.

Iekārtas pārtikas uzglabāšanai

Jaunas saldētavas un ledusskapji palīdzēs droši uzglabāt veikalu ziedoto pārtiku, lai veidotu rezerves un reaģētu uz strauji augošo atbalsta pieprasījumu skaitu.

Vairāk pārtikas paku

Pārtikas pakas tiek veidotas gan no veikalu ziedotajiem produktiem, gan arī iegādājoties tos produktus, kas nav saņemti ziedojumu veidā.