Mārtiņš Sirmais

Restorāna maltīte mājās – kā pagatavot izcilu steiku

Padomi • 21. Marts, 2018
Ja vēlies pagatavot restorāna cienīgu steiku mājās, ievēro pamatlikumus, un visam vajadzētu izdoties, kā nākas.

Izvēlies labu produktu
Lai arī nereti uzskatām, ka steiks ir tikai no liellopa, patiesībā to var gatavot arī no cūkgaļas, jēra un pat zivīm. Tāpat nav vienotu likumu, kādam jābūt steikam, – vienam garšos vidēji cepts, kādam izcepts līdz galam. Izcili labu liellopa gaļu varu ieteikt no Rimi plaukta. Liellopu gaļa ir fasēta vakuuma iepakojumā, lai tā saglabātu kvalitāti, turklāt gabali jau ir sagriezti porcijās. Ja griez gaļu pats, šķēlēm nevajadzētu būt biezākām par diviem centimetriem. Ja vadies pēc svara – 250–300 gramu ir pietiekams gabals uz personu.

Pirms cepšanas ievēro šo...
Cepot steiku, jāatceras šādas nianses – gaļai jābūt istabas temperatūrā, tāpēc tā jāizņem no ledusskapja savlaicīgi. Svarīgi pirms cepšanas gaļu nosusināt, lai tā būtu pilnīgi sausa. Tad karsē pannu (pēc iespējas biezāku), taču, ja vērtē skalā no viens līdz desmit, tai nevajadzētu būt karstākai par sesto režīmu. Pirms liec cepties gaļu, pamatīgi iesmērē pannu vai pašu gaļas gabalu ar eļļu. Būtiski izmantot rafinētu eļļu citādi visas labās gaļas garšas sadegs.

Kādas garšvielas izmantot?
Steikam nav nekā piemērotāka par sāli un pipariem. Ar sāli gaļu var iesmērēt jau pirms cepšanas, bet svaigi malti pipari (zaļie, melnie vai sarkanie) jāpievieno tikai pēc cepšanas. Tā kā steikam ir
ļoti daudz gatavības pakāpju, no tā arī atkarīgs, cik ilgi gaļu cept. Vislabāk no katras puses, to lieki negrozot, apcept brūnu dažas minūtes un tad turpināt cepšanu cepeškrāsnī. Gaļa pēc cepšanas jāļauj dažas minūtes “atpūsties”, tad gaļas sula neiztecēs un steiks izskatīsies kārdinošāks.


Populārākie raksti