Liene Zemīte

Salātu karotītes

Padomi • 19. Marts, 2020
TUVOJAS PAVASARIS, UN SALĀTU KAROTĪTES IR ĪSTĀ UZKODA TIEŠI ŠAJĀ LAIKĀ, KAD PĒC ZIEMAS GRIBAS VITAMĪNUS UN ZAĻUMUS. SALĀTU KAROTĪTES AIZVIETO TIK IERASTOS SMILŠU GROZIŅUS, KAROTĪTES, LAIVIŅAS.

Salātu karotītēm izvēlies mazās salātu galviņas. Jo mazākas, jo labāk. Ļoti rūpīgi skaties, lai salātu galviņa ir svaiga, stingra un nav savītusi. Salātu galviņai atdali lapiņas, tās kārtīgi noskalo un salvetēs nosusini. Kārto uz šķīvja. Atliek vien pagatavot pildījumu!

Karotītēs var likt dažādus pildījumus, bet svarīgi, lai tas nav drūpošs vai birstošs, lai to ir ērti ēst kopā ar salātu karotīti. Karotītei izcili derēs avokado salsa, turku zirņu vai pupiņu humuss, svaigā siera krēms ar dažādām piedevām, siera salāti, tunča krēms ar kaperiem un zilo kāpostu, laša vai garneļu krēms, maltās gaļas krēms ar pupiņām meksikāņu gaumē. Pildījumu liec ne vairāk kā 1 ēdamkaroti, pretējā gadījumā būs neērti ēst.

Manas vismīļākās karotītes ir garneļu karotītes ar avokado salsu un paipalu olas pusīti, kā arī laša krēms ar svaiga gurķa strēmelīti un kraukšķīgu sezamu. Krāsaini un gardi ir karotītēs izmantot bieti – vai nu bietes gabaliņu, vai biešu siera krēmu. Bietei piestāvēs gan kazas siers, gan zilais siers. No gaļas karotītēm man visvairāk patīk saulē kaltētu tomātu salsas krēms ar Parmas šķiņķi vai kūpinātas vistas krēms ar kaltētām dzērvenēm.

Kad salātu karotītes piepildītas, tās var pārkaisīt ar sēkliņām. Ikvienai uzkodai piestāv arī čia sēklas, kas padara to īpašu. Neaizmirsti arī par dīgstiem, tie sevišķi piestāv pavasarim. Izpaudies radoši!


Populārākie raksti