Signe Meirāne

Skaistums, kas šķietami neprasa pūles

Padomi • 06. Septembris, 2020
Pavisam nesen draudzene man pajautāja, ko es daru, lai iegūtu tik skaistus matus. Atbildēju, ka neko īpašu, tomēr mēģināju uzskaitīt tos produktus, ko lietoju. Kad beigās salasījās 6 līdzekļi, katrs savā laikā, draudzene man atsūtīja ekrānšāviņu ar manu atbildi par nekā īpaša nedarīšanu un tad otru – ar aprakstiem par visiem produktiem. Sapratu, ka mans rituālu saraksts ir paliels, lai gan pašai šķita maz.

Lai sejas āda zied

Viens gan jāsaka, mana sejas āda ir kā tāds izlutināts pusaudzis, kurš nezina, ko un kad vēlas. Tāpēc es turos pie pārbaudītām vērtībām, ko man iemācījusi kosmetoloģe. Esmu no tiem cilvēkiem, kuri nespēj aiziet gulēt ar “pliku” seju – tieši tāpat, kā nespēju iekāpt gultā, neiegājusi dušā, lai noskalotu visus dienas notikumus un satikto cilvēku enerģiju. Es ticu ūdens spēkam aizskalot nevajadzīgo. Un tieši tas pats attiecas uz manu sejas ādu. Lai gan ir pieejami dažādi losjoni un toniki, nekas nespēj aizstāt sajūtu, kāda rodas, nomazgājot seju ar pareizu ziepju un ūdens pieskārienu. Tad nāk toniks, manā skaistajā vecumā – arī acu krēms (kuru gan atceros uzlikt reizi nedēļā), serums un krēms. Vismaz divas reizes nedēļā pirms krēma uzklāšanas sejas ādu palutinu ar attīrošām maskām – dziļai poru tīrīšanai vai antiseptisku manukas medus masku. Ja ir vēlme, uzlieku masku arī biežāk. Tuvojoties vasarai un lietojot sauļošanās krēmus un eļļas, man poras jātīra pēc katras sauļošanās, jo visiem sauļošanās krēmiem piemīt tendence poras aizķepināt nedaudz vairāk, nekā gribētos. Ja runājam par dekoratīvo kosmētiku, lai gan man tās mājās ir daudz, ikdienā vajag pavisam maz – tonālo krēmu manas ādas tonī, ko sajaucu ar mazumiņu bronzera, tušu un vaigu ēnas. Dienās, kad jūtos īpaši, uzklāju arī acu ēnas.

Visam ķermenim

Ķermeņa krēmi nav mani draugi, jo pēc tam šķiet, ka esmu ar tiem apķepusi. Izņēmums ir krēmi celulīta zonai un vēderam un kājām, kad biju stāvoklī. Tad gan smērēju eļļas, lai izvairītos no pārsteigumiem pēc grūtniecības, un tas ļoti palīdzēja. Ikdienā man pietiek ar labu dušas želeju (mani aromāti ir mandeles, lavanda, rozes, apelsīnu ziedi) un ķermeņa skrubi, kuru lietoju divreiz nedēļā. Reizēm to gatavoju pati un izmantoju kafijas biezumus no kafijas aparāta, noberžoties pirms mazgāšanās ar dušas želeju. Pēc šīs procedūras āda kļūst izteikti zīdaina. Ejot vannā, labprāt pievienoju ūdenim speciālo magnija sāli, kas noņem nogurumu un muskuļu spriedzi, īpaši pēc vingrošanas. Un vēl viens no skaistuma pasākumiem manam ķermenim ir limfodrenāžas zābaki – pasakaina lieta!

Mati ir sievietes rota

Un nu par matiem. Ar tiem ir interesanti. Lai gan man šķiet, ka nedaru neko, izrādās, daru visu ko. Man ir šampūni un kondicionieris, ko izmantoju tikai matu daļā, kas nesaskaras ar galvas ādu. Katru reizi, mazgājot matus, es lietoju arī kondicionieri, bet reizi pa reizei to nomainu ar masku, kuru paturu nedaudz ilgāk. Kad bija uzradušās blaugznas, matos pūtu ābolu etiķi, kas sajaukts ar ūdeni (tas jādara pirms mazgāšanas, ļaujot iedarboties vismaz 20 minūtes vai vairāk). Žāvējot matus, lietoju aizsarglīdzekli pret karstumu, matu galos ieklāju rīcineļļu, aprikožu vai speciālo matu eļļu, savukārt pie saknēm – augšanas serumu vai attaukojošu serumu. Tas arī viss. Bieži pat šķiet, ka par daudz, bet patiesībā ir tieši tik, cik nepieciešams.


Populārākie raksti