Vai kaķis var būt labs sabiedrotais mazulim?

Par kaķiem • 17. Janvāris, 2023
Ja ģimenē ienāk mazulis, būtu ieteicams kaķi ar bērnu iepazīstināt pēc iespējas ātrāk.

Te gan jāapsver vairāki priekšnosacījumi, kurus izskatīt vēl pirms mazuļa nākšanas pasaulē.

  • Kaķim jābūt regulāri attārpotam un vakcinētam, ar regulāri apgrieztiem nadziņiem.
  • Nevajadzētu ļaut kaķim regulāri doties ārā ārpus mājas vai dzīvokļa.
  • Kaķa kažoks (īpaši garspalvainiem un pusgqarspalvainiem kaķiem) ir bieži jāķemmē, jo vieglāk ir savākt izķemmēto apmatojumu no ķemmes nekā no apģērba.
  • Jāievēro vienkārša higiēna, izmantojot kaķiem un mazuļiem drošu dezinfekcijas līdzekli vai antibakteriālu aerosolu.
  • Kaķa barības trauki un tualetes jānovieto pietiekami tālu no bērna barības sagatavošanas vietas, bet, kad mazulis sāk rāpot, – tā, lai bērns nevarētu pārbaudīt to saturu.
  • Pirms ēdiena gatavošanas bērnam jānotīra darba virsmas, jo neaizmirsīsim, ka kaķis mēdz staigāt, kur pašam tīk.
  • Glabā mazuļa barošanas piederumus kaķim nepieejamā vietā un noslauki izšļakstīto bērnu pārtiku, pirms kaķis ir ieradies to paveikt tavā vietā.

Kad mazulis piedzims, kaķis, iespējams, būs ziņkārīgs, varbūt nedaudz piesardzīgs pret trokšņaino jaunpienācēju. Nekrīti panikā, ja kaķis to cenšas apostīt, bet esi blakus un noteikti neatstāj kaķi vienu pašu ar bērnu. Ne jau tāpēc, ka kaķis tam gribētu kaut ko nodarīt, bet kaut vai tāpēc, ka maza bērna saraustītās kustības var vedināt kaķi spēlēties, un kaķa nadziņi (arī apgriezti) tomēr ir pietiekami asi. Nebūtu ieteicams ļaut kaķim mēģināt mazuli “nomazgāt” – kaķa mutē ir daudz baktēriju, un, lai gan nav arī vajadzības kļūt paranoiķi (mums patiesībā ir vajadzīga saskarsme ar mikrobiem, lai izveidotu labu imūnsistēmu), laizīt mazuli tomēr nav nepieciešams.

Ja pirms mazuļa ienākšanas ģimenē daudz laika esi veltījis savstarpējām attiecībām ar kaķi, tad arī pēc lielā notikuma nevajadzētu atstāt tās novārtā.

Neizbēgami tev būs draugi un ģimene, kas nāks apciemot mazuli. Mudini apmeklētājus pievērst uzmanību gan bērnam, gan kaķim! Neliec kaķim justies atstumtam, mazulis ir daļa arī no viņa dzīves, un, ja viņam ļaus justies kā mazuļa audzināšanas aktivitāšu dalībniekam, viņš vairāk pieņems trokšņaino ienācēju. Zīdaiņi var būt ļoti saspringti, it īpaši, ja būs negulētas naktis, un arī kaķis izjutīs satraukumu. Ja jūties noguris vai aizkaitināts, nevērs savas negācijas pret kaķi. Vienmēr apzinies prioritātes. Tev ir tikai viens roku pāris: bērniņš ir galvenā prioritāte, kaķis parasti otrajā vietā, un vairums citu darbu var dažas minūtes pagaidīt.

Starp simtiem cilvēku, kas veiksmīgi līdzās audzinājuši kaķus un mazuļus vai paši uzauguši kopā ar kaķiem, vienmēr atradīsies viens, kurš stāstīs šausmu stāstus. Centies neuztvert to pārāk nopietni – tavs kaķis ir mīlošs ģimenes loceklis, tāpēc arī viņa laime un labklājība kopā ar pārējo ģimeni ir svarīga.

Kaķi un bērni var dzīvot labā saskaņā!


Populārākie raksti