Bezmaksas treniņi brīvā dabā. Kas tie ir, un kā iesaistīties?

Sports • 18. Jūnijs, 2019
Klāt ir siltais laiks, kad jo īpaši patīkami sportot ārā. Lai sevi motivētu vairāk kustēties un uzturēt labā fiziskā formā, ikvienam ir pieejami bezmaksas treniņi, kuros sportot kopā. Par koptreniņu ieguvumiem stāsta fiziskās sagatavotības treneris, Rimi Bērniem eksperts Kārlis Birmanis.

Brīvdabas vingrošanas nodarbību mērķis ir nodrošināt cilvēkiem iespēju trenera pavadībā bez maksas apmeklēt dažādas vingrošanas nodarbības brīvā dabā. Šādi treniņi notiek dažādos Rīgas mikrorajonos – centrā, Ziepniekkalnā, Imantā, Mežaparkā, Pārdaugavā, Teikā, Purvciemā, Mežciemā. Nodarbības vada kvalificēti un pieredzējuši treneri, un tās tiek veidotas, lai radītu interesi dažāda vecuma, interešu grupu un dzimuma dalībniekiem.

Kopīga sportošana rada lielāku motivāciju
“Nodarbības ir aizraujošas, jo grupu darbs ir enerģisks, tas izveido emocionālu saikni starp dalībniekiem. Grupas treniņos strādā “bara instinkts” jeb grupas dalībnieki neapzināti cits citu motivē kustēties aktīvi. Neliela savstarpēja sacenšanās rada lielāku motivāciju darboties,” par kopīgo treniņu ieguvumiem stāsta Rimi Bērniem eksperts Kārlis Birmanis.

Pirms treniņu uzsākšanas ir svarīgi pārdomāt, ko vēlies sasniegt vai apgūt. Piemēram, vairāk iepazīt sevi, apgūt jaunus vingrojumus vai vienkārši gūt pozitīvas emocijas sportojot. Treneru vadītās grupu nodarbības ir pietiekami vienkāršas, lai būtu pieejamas visiem – gan jauniešiem, gan vecākiem cilvēkiem.

Grupu treniņiem arī savi negatīvie aspekti
Vingrojot grupā, katram var būt atšķirīga fiziskā sagatavotība. Fiziskās sagatavotības treneris Kārlis Birmanis norāda: “Darbs grupā ierobežo trenera iespējas izsekot līdzi visiem vai veltīt individuālu uzmanību. Bieži cilvēkiem ir nepieciešama papildu pieeja un/vai atvieglinātas vingrojumu versijas. Līdzīgi kā mācoties braukt ar slēpēm, arī šķietami vienkāršā vingrošanā ļoti būtiska ir vingrojumu pareiza izpilde un izpratne par to. Protams, labāka par nekā nedarīšanu ir kustēšanās, bet vēlams to darīt pareizi, lai treniņš būtu lietderīgs.”

Treniņi visai ģimenei
Nodarbības var apmeklēt arī ģimenes ar bērniem. Ģimenei, sportojot kopā, ir jāļauj bērniem darboties pašiem un ar palīdzību vingrojumu izpildē jāiesaistās tikai tad, kad tas var ietekmēt viņu drošību. Vecākiem jāņem vērā, ka, apmeklējot publiskos koptreniņus, bērniem var kļūt garlaicīgi izpildīt monotonu vingrojumu atkārtojumus. Lai sportošana radītu pozitīvu atmosfēru, komandas sadarbību, socializēšanos un vienlaikus attīstu vairākas fiziskās īpašības, nodarbībās vēlams ietvert arī spēļu, rotaļu un stafešu paņēmienus, kas jaunākajiem dalībniekiem sagādā prieku par paveikto.

Bezmaksas brīvdabas treniņi, kurus var apmeklēt ikviens:

  • Sporto Rīga. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • www.veseligsridzinieks.lv. Vairāk skaties pasākuma kalendārā.
  • Dabas sporta zāle. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • Nūjošanas nodarbības Rīgā. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • Pludmales volejbola treniņi jauniešiem. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • Vingrošana brīvā dabā Mārupē. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • Vingrošanas nodarbības Liepājā. Vairāk uzzini ŠEIT.
  • Vingrošanas nodarbības Jalgavā. Vairāk uzzini ŠEIT.

Arī citās Latvijas pilsētās tiek organizēti bezmaksas treniņi, kas īstenoti dažādos projektos. Aicinām sekot līdzi interesējošo pašvaldību jaunākajai informācijai.


Populārākie raksti