Kas jāņem vērā, ja ir vēlēšanās ar velo braukt arī rudenī?

Sports • 29. Septembris, 2021
Rudens ir pārmaiņu laiks. Dažas no tām ir lieliskas – lapas maina krāsu, jauna sezona jauniem sasniegumiem un nopelnīta atpūta no karstuma.
 

Taču šīs izmaiņas rada arī jaunus izaicinājumus tiem, kas pārvietojas ar velosipēdu. Kā viens no iemesliem, kāpēc pēc siltās un sausās sezonas cilvēki izvēlas pārvietoties ar auto vai sabiedrisko transportu, ir lietus. Tāpat dienas kļūst īsākas, un, ja arī pa dienu dāsni spīd saule un iesilda gaisu, rīti un vakari mēdz būt ļoti vēsi. Taču jaunajiem apstākļiem nav jābūt par iemeslu, lai atvadītos no braukšanas ar velosipēdu arī rudenī.

“Rimi Bērniem” jauniešu lietu eksperts Klāvs Smildziņš mudina par spīti rudenim turpināt braukt ar velosipēdu: “Riteņbraukšana palīdzēs ne tikai dabai, bet arī pašam. Neļauj sliktajam laikam vai īsajām dienām izbojāt to!”

Lūk, daži ieteikumi, kā un kāpēc arī rudenī braukt ar velosipēdu, lai lapu krišanas sezonā būtu iespējams izbaudīt patīkamus braucienus.

Laba lietus jaka un ūdens necaurlaidīgi apavi var saglabāt sausu un siltu ķermeni pat vislielākajā lietusgāzē.

Kāpēc rudenī turpināt braukt ar velosipēdu?

  • Izvairīšanās no sastrēgumiem. Kopā ar rudeni atnācis arī skolas laiks, kas nozīmē vēl lielākus satiksmes sastrēgumus no rītiem. Braukšana ar riteni ir ļoti labs un efektīvs veids, kā no tā izvairīties. Tas ir īpaši svarīgi tiem, kas nedzīvo pilsētas centrā. Ļoti daudzos gadījumos izrādīsies, ka braukt ar velosipēdu pa pilsētu ir ātrāk nekā ar auto vai pat sabiedrisko transportu.
  • Ekoloģiskā ietekme. Visiem skaidri zināms, ka braukšana ar automašīnu (ja vien tā nav elektriskā) patērē degvielu, tādējādi radot siltumnīcas efekta gāzes. Pārvietojoties ar velosipēdu, šādas gāzes netiek radītas. Un kas vēl ir pluss – tavai ģimenei nav jāmaksā par degvielu vai sabiedriskā transporta biļeti. Izdevīgi jebkurā gadījumā!
  • Kustības. Daudzi ārsti iesaka – sports un kustības nepieciešamas katru dienu. Kur nu vēl vienkāršāks veids, lai to īstenotu, kā braukt ar velosipēdu! Tu pats vari regulēt savu ātrumu, spēku un slodzi, ar kādu braukt. Manuprāt, labākais ir tas, ka nav pat jāiesvīst, lai būtu aktīvs, braucot ar riteni.

Kas jāņem vērā, braucot ar velosipēdu rudenī?

1. Drošība pirmajā vietā!

Braucot ar velosipēdu, ķivere ir ļoti svarīga, vēl jo vairāk – tieši rudenī. Bet ir arī citi drošības pasākumi, kas būtu jāievēro. Līdz ar rudeni atnākušas īsākas dienas, bet īsākas dienas nozīmē agrākus, tumšākus vakarus. Ir jāatceras, ka rudenī mēs esam mazāk redzami apkārtējiem. Iegādājieties labas gaismiņas velosipēda priekšpusē un aizmugurē. Un mūsdienās nekad nav bijis problēmu nopirkt stilīgus apģērbus ar atstarojošiem elementiem.

2. Paliec silts un sauss!

Pirmkārt un galvenokārt, viens no lielākajiem šķēršļiem riteņbraukšanai rudenī ir lietus. Bet lietum nav jāattur no riteņbraukšanas! Laba lietus jaka un ūdens necaurlaidīgi apavi var saglabāt sausu un siltu ķermeni pat vislielākajā lietusgāzē.

3. Rūpējies par savu velosipēdu!

Mitri un netīri ceļi mēdz uzkrāt daudz netīrumu, kas padara velosipēda ķēdi un pašu braucamo netīru. Tīri ķēdi biežāk un turi velosipēdu pēc iespējas tīrāku. Netīrs velosipēds nozīmēs vairāk braucienu uz remontdarbnīcu, kā arī gājienus uz veļas mazgājamo mašīnu.

Rakstā izmantotā literatūra:

https://momentummag.com/8-tips-for-cycling-in-autumn/

https://totalwomenscycling.com/lifestyle/10-reasons-why-cycling-in-autumn-is-awesome

https://www.pilsetacilvekiem.lv/ar-velosipedu-ziema-un-rudeni-padomi-un-ieteikumi/


Populārākie raksti