Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu diena pulcējusi 8916 dalībniekus

Sports • 15. Maijs, 2017
Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu diena nedēļas nogalē pulcēja 8916 mazo sportistu un viņu vecākus, kuriem līdzi juta vairāki tūkstoši atbalstītāju.

Bērni skrēja dažādiem vecumiem atbilstošās trasītēs, savukārt visa ģimene skriešanas priekus baudīja 3,6 km garajā Ģimenes skrējienā cauri Rīgai. Arī tie, kas šogad neskrēja Rimi Bērnu dienas organizētajos skrējienos, saulaino sestdienu krastmalā varēja aizvadīt, piedaloties neskaitāmās sportiskās un radošās aktivitātēs.

"Būt krastmalā kopā ar daudziem tūkstošiem smaidīgu bērnu – tie ir svētki! Tie ir svētki ne tikai mums Rimi kā dienas organizatoriem, bet arī neskaitāmiem bērniem, vecākiem, radiem, draugiem un līdzjutējiem. Piecu gadu laikā Rimi Bērnu diena ir kļuvusi par tradīciju daudzām, jo daudzām ģimenēm. Esam kļuvuši par nozīmīgu pilsētas notikumu, kas pulcē bērnus un viņu vecākus darboties kopā – vai tas būtu Ģimenes skrējiens, vai arī kāda no daudzajām sportiskajām aktivitātēm. Ceram, ka šīs saulainās dienas labā atmosfēra un aizrautība, ar kādu mazie sportisti piedalījās ikviena no aktivitātēm, mudinās Latvijas ģimenes būt tikpat aktīviem arī savā ikdienā," stāsta Inga Bite, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Kopumā 11. novembra krastmala šogad pulcēja 8916 dalībniekus ar ģimenēm, lai papildu skrējieniem četrās trasītēs baudītu organizatoru sarūpētus muzikālus, deju, sporta priekšnesumus un piedalītos radošajās darbnīcās. Noskrienot katru no trasēm, bērni saņēma medaļu par dalību pasākumā, līdzīgi kā to saņem pieaugušie, noskrienot maratonu. Šogad Ģimenes skrējienā piedalījās teju 2000 mazi un lieli sportisti. Ģimeņu skrējiena trasē dalībnieki devās ar elektronisku laika kontroli un vienotu startu, trasei no 11. novembra krastmalas vijoties cauri Rīgas centram – Eksporta, Elizabetes ielai, Valdemāra ielai, kā arī gar Brīvības pieminekli un cauri Vecrīgai atgriežoties krastmalā.

Šogad pirmo gadu gan lieliem, gan maziem sportistiem un līdzjūtējiem bija iespēja piedalīties arī Rimi Bērniem ekspertu rīkotajās aktivitātēs – uzņemt neaizmirstamas fotogrāfijas, sacensties tāllēkšanā, trennēt līdzsvaru mini šķēršļu trasītē, izspēlēt labirinta spēli un piedalīties radošajās darbnīcās. Kā katru gadu, īpašu interesi mazie sportisti izrādīja par klinšu kāpšanas sienu.

Par Rimi Bērnu dienu:

Lattelecom Rīgas maratona Rimi bērnu dienas tradīcija tika aizsākta 2013. gadā, dienu pirms galvenajiem startiem, aicinot uz simboliskiem skrējieniem pašus mazākos dalībniekus. 2015. gadā skrējieni pirmo reizi notika 11. novembra krastmalā, kopā pulcējot 7 400 dalībnieku līdz 12 gadu vecumam, bet jau 2016. gadā dalībnieku skaits sniedzās pāri 8 000, Rimi Bērnu dienai nostiprinoties kā lielākajam bērnu skriešanas notikumam Baltijas valstīs. Rimi Bērnu dienas patrons un galvenais atbalstītājs ir Rimi Latvia.

Par Lattelecom Rīgas maratonu:

Maratons Rīgas pilsētā notiek kopš 1991. gada. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronzas" kvalifikācijas zīmi (Bronze Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Lattelecom, oficiālais partneris – Rimi, sponsori – adidas, WESS Motors Toyota, Sportland. Partneri – Live Riga, 360TV, LNT, Delfi, izdevniecība Santa, Picture Agency, StarFM, Capital Clinic Riga, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Mēness aptieka, Herkuless, Isostar, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Hansgrohe, LSFP, LVS, VSK Noskrien, 1188, Klotiņi & Serģis, Sporta Laboratorija un citi. Lattelecom Rīgas maratons ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas sporta aktivitātēm "Mans starts Latvijai".


Populārākie raksti