Lattelecom Rīgas maratons un Rimi Bērnu diena aicina uz skriešanas svētkiem

Sports • 30. Marts, 2017
Baltijas valstīs lielākie skriešanas svētki, Lattelecom Rīgas maratons, kura ietvaros norisināsies arī Rimi Bērnu diena, šogad priecēs ar izvērstu un bagātu programmu visas nedēļas nogales garumā 13. - 14. maijā.

“Šogad, tāpat kā pērn, Lattelecom Rīgas maratons būs pilsētas svētki nedēļas nogales garumā ne tikai skrējējiem, bet visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Pēdējos gados īstenotā divu dienu programma ir sevi lieliski apliecinājusi - pērn maratons pulcēja 33 000 dalībnieku, t.sk. 8000 bērnu Rimi Bērnu dienā sestdienā. Sagaidām, ka arī šogad dalībnieku skaits Baltijas lielākajos skriešanas svētkos pārsniegs 30 000,” komentē Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

10 000 dalībnieku Rimi Bērnu dienā

Plašo divu dienu programmu jau tradicionāli sestdienas rītā atklās Rimi Bērnu diena. Šogad skriešanas svētki mazajiem gaidāmi iespaidīgāki un centrālāki, saglabājot labāko no pagājušā gada – īsos skrējienus un aktivitātes Krastmalā, kurās varēs startēt pilnīgi bez maksas, kā arī ieviešot virkni jaunumus un aizraujošas, izzinošas aktivitātes. Ikviens mazais kopā ar draugiem un ģimeni ir aicināti ņemt dalību arī garākajā Rimi Bērnu dienas distancē – Ģimeņu skrējienā 3,6 km garā trasē Rīgas centrā. Dalībnieku skaitam Rimi Bērnu dienas skrējienos krastmalā un Ģimeņu skrējienā noteikts limits - 10 000 dalībnieku.

"Jau trešo gadu aicinot bērnus piedalīties Rimi Bērnu dienā, mēs cenšamies viņus iedvesmot ne vien dalībai šīs dienas skrējienos, bet arī aktīvam un veselīgam dzīvesveidam ik dienu. Tieši tāpēc papildus skriešanas distancēm organizējam daudzējādas sportiskas aktivitātes. Šogad iesim vēl vienu solīti uz priekšu – bērniem un ģimenēm 13. maijā krastmalā būs iespēja satikt septiņus programmas Rimi Bērniem ekspertus, kuri ikdienā rūpējas par Latvijas bērnu prieku un veselību. Kopā ar programmas ekspertiem ikviens dalībnieks varēs veikt dažādus izglītojošus uzdevumus un saņemt padomus veselīgam dzīvesveidam," stāsta Inga Bite, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Latvijas čempionāts maratonā Rīgā un Latvijas skolu kauss

Domājot par jauno skrējēju un maratonistu paaudzi, kā arī iespējām skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam, Lattelecom Rīgas maratons sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Latvijas Sporta federāciju padomi aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas sacensties Latvijas Skolu kausā. Kausa izcīņas ietvaros 2500 bērniem būs iespēja piedalīties Lattelecom Rīgas maratonā 6km distancē 14. maijā vai Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējienā 13. maijā par pazeminātu dalības maksu – 1,50 EUR, izcīnot Latvijas skolu kausu un atsaucīgākajiem skolotājiem saņemot naudas prēmijas.

Oficiālais krekls un medaļa

Zīmējums, kas rotā Lattelecom Rīgas maratona 2017. gada oficiālo skriešanas kreklu, ir mākslinieka Raimonda Staprāna (dz. 1926) interpretācija par vienu no mākslinieka spilgtākajām Latvijas 1. brīvvalsts laika atmiņām. Kāds arheologu izrakts ornaments, kas izrakumu vietai par godu nosaukts par Kursas krustu, māksliniekam palicis prātā un paticis gan ar formu, gan dizainu. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Staprāns, vienkāršojot un modernizējot formu, uz Kursas krusta pamata izveidojis kakla rotu. Lattelecom Rīgas maratona 2017. gada krekla dizainā ietverts vēlreiz modernizēts un vienkāršots kakla rotas zīmējums.

Jaunās medaļas autors, savukārt, ir Visvaldis Asaris, kurš medaļu veidojis, atspoguļojot Rīgas pilsētas ainavu un medaļas puses simboliski iedalot senās un jaunās Rīgas laikos. Kā ierasts, Lattelecom Rīgas maratonā medaļas saņems pilnīgi visi finišētāji, Rimi bērnu dienas, Ģimeņu skrējiena un 6km distances dalībniekiem simboliski saņemot vieglākās un izmēros mazākās, savukārt maratona distances dalībniekiem - smagākās un izmēros iespaidīgākās medaļas.

Reģistrācija

Reģistrēties visām distancēm, t.sk. Rimi bērnu dienas distancēm un Ģimeņu skrējienam, iespējams Lattelecom Rīgas maratona mājaslapā - www.lattelecomrigasmaratons.lv.


Populārākie raksti