Sporta apģērba izvēle bērnam

Sports • 19. Maijs, 2017
Dažkārt pieaugušie sporta apģērbu sev izvēlas ar lielāku apdomu nekā bērniem – mazie taču ātri izaug, līdz ar to neeot vērts ieguldīt ne laiku, ne naudu speciāla apģērba meklējumos. Taču tas nav tik vienkārši, jo arī bērnu apģērbam jābūt kvalitatīvam, ērtam un piemērotam konkrētai nodarbei.

sporta apģērbs bērnam

Var piekrist, ka bērni ir daudz aktīvāki un kustīgāki par pieaugušajiem, līdz ar to ne vienmēr varam nodalīt, kur sākas sportiska aktivitāte, kur ikdienas aktīva rotaļāšanās, taču ir gana nozīmīgi šīs robežas akcentēt un par to runāt ģimenē, jo tādējādi mēs arī bērnam iemācām izpratni par apģērbu veidiem, to funkcijām, kopšanu un arī labo stilu, kur mēs kādu apģērbu valkājam.

Nosacījumi, kas jāņem vērā, izvēloties sportošanas apģērbu
Modernā sintētika. Joprojām daļa vecāku uzskata, ka bērnam sportošanai piemērotākais apģērbs ir kokvilnas izstrādājumi, taču ir vērts izvēlēties kvalitatīvu sintētisko apģērbu, jo mūsdienu materiāli ļoti labi laiž cauri gaisu, kā arī labi žūst, ja bērnam ir sasvīdusi mugura.

Kokvilna siltumam. Kokvilnas izstrādājumus daudz labāk izvēlēties gadījumos, kad nepieciešams uzturēt ķermeņa siltumu, piemēram, ejot ārā aukstā laikā. Lai arī kokvilnas audums ir dabīgs un ādai patīkams, lielām fiziskām aktivitātēm tas nederēs, jo uzsūc sviedrus un ilgi uztur mitrumu. Kokvilnas krekliņu var pārvilkt, kad lielās aktivitātes ir beigušās.

Bikses pret vēju un krekls ar augsto kaklu. Ja sportiskās aktivitātes notiek ārā, vēsākā laikā ieteicams izvēlēties bikses, kas aiztur vēju. Dažkārt var noderēt krekls ar augsto kaklu vai arī speciāls uzliekamais kakliņš.

Noteikti pielaikot. Ja pērkat bērnam sporta apģērbu, labāk atvasi ir ņemt līdzi uz veikalu. Pat, ja šķiet, ka sporta apģērbs ir elastīgs, to tomēr vajadzētu pielaikot. Mēdz būt, ka pārāk ciešu bikšu dēļ uz augšstilbiem rodas nobrāzumi.

Ceļgalu sargāšana. Ja bērnam, piemēram, sporta nodarbības ir agrā rīta stundā, tad mūsu platuma grādos, kad rīti ir dzestri, labāk nesportot īsajos šortos, bet izvēlēties garās bikses, jo ceļgaliem var būs pārāk auksti, un tie var sākt sāpēt nepietiekamas apasiņošanās dēļ. Rīta pusē piemērotāks būs arī apģērbs ar garām piedurknēm.

Zeķes sportam. Ja par pašu tērpu tiek padomāts, tad par pareizu zeķu izvēli aizdomājas pavisam reti. Taču arī tām ir jābūt tādām, kas uzsūc un novada sviedrus, lai uz kājām nerastos tulznas. Labām sporta zeķēm mēdz būt dažādi blīvumi, pabiezinājumi, kas maksimāli pieguļ sportotāja kājai. Starp citu, skriešanas zeķēm pat mēdz būt norādīts, kura paredzēta kreisajai, kura labajai kājai, jo katra no zeķēm ir veidota anatomiski atbilstoši konkrētajai pēdai.

Sporta cepures izvēle. Mediķi ikdienā ikvienam cilvēkam iesaka valkāt cepuri, kas pasargātu no saules stariem un pārkaršanas. Cepuri nedrīkst aizmirst arī sportojot. Ieteicams izvēlēties cepuri gaišā krāsā ar sietiņu, caur kuru iztvaiko sviedri. Sporta cepure ar nadziņu jāizvēlas tiem sportistiem, kuru āda ir īpaši jutīga pret saules stariem un ātri apdeg.

Neaizmirst par apakšveļu. Pūliņi piemērota sporta apģērba izvēlē var būt neauglīgi, ja piemirsīsit parūpēties par piemērotu apakšveļu bērnam – arī to vēlams izvēlēties sintētisku, kokvilnu atstājot mierīgākiem brīžiem. Puišiem labāk izvēlēties bokseršortus, savukārt meitenēm sportošanas laikā nevajadzētu vilkt apakšveļu ar mežģīnēm.

Pareiza mazgāšana. Lai sporta tērps kalpotu pēc iespējas ilgāk un labāk, to nav ieteicams mazgāt ar parasto veļas pulveri. Ir speciāli sporta veļas mazgāšanas līdzekļi, kas nesamazina materiāla sviedru uzsūkšanas un ventilēšanas spēju. Ja kādā reizē nav piemērota veļas mazgāšanas līdzekļa, apģērbu var likt mazgāties vienkārši skalošanas režīmā.

Viegli un elpojoši apavi. Tā kā bērni sporto dažādās vietās uz dažādiem segumiem, ir vērts bērnam iegādāties vieglus un amortizējošus sporta apavus, kuriem ir ventilācijas atveres ne tikai apavu augšējā daļā, bet arī pašā apavu zolē. Tāda veida apavi ir ļoti mīksti un viegli, piemēroti skriešanai pa cietu segumu, piemēram, pilsētas ielām vai grantētu ceļu. Apavu amortizācijas spējai ir liela nozīme, lai pasargātu bērna locītavas un samazinātu traumu gūšanas risku.

Specifiskie sporta veidi. Ja bērns nodarbojas ar kādu no specifiskajiem sporta veidiem, piemēram, hokeju, burāšanu vai bolderingu, ir vērts aprunāties ar sporta treneri par piemērotākā apģērba izvēli.


Populārākie raksti