Inga Akmentiņa-Smildziņa
Rimi Bērniem ģimenes lietu eksperte,"Mammamuntetiem.lv" vadītāja

1. septembra jeb Zinību dienas brokastu recepšu idejas

Svētki • 30. Augusts, 2022
“Mācību gada pirmā diena ir svētku diena. Tas ir jauns sākums, pat ja skolēnam tā nav 1., bet gan 10. klase. Tāpēc ir skaisti, ja ģimene šo dienu sagaida un pavada svinīgā noskaņā – sākot ar svētku brokastīm,” teic trīs skolēnu mamma, "Rimi bērniem" eksperte Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa kopā ar saviem bērniem iesaka vienkāršas un lieliskas receptes 1. septembra rīta maltītei.

“Es 1. septembra brokastīs gribētu franču saldo tostermaizi – lai tā pasaldina manu pirmo skolas dienu!” izvēlas Lība, un viņai piekrīt mazā māsa Sāra. “Maizīti vajag ēst ar ogām, tad garšo pavisam labi!”

Savukārt brālis Klāvs izvēlētos maizītes ar lasi: “Tās ir ļoti garšīgas un viegli pagatavojamas. Domāju, ka laša maizes ar avokado un tortiljā ietīta šķiņķa omlete kļūs par maniem mācību gada brokastu ēdieniem numur viens.”

“Bieži vien mācību gada ikdienas skrējienā ģimenēm pietrūkst ideju, ko jaunu pagatavot brokastīs vai ko veselīgu likt bērna launaga kastītē. Ir lieliski, ja vecāki, atraduši foršu viegli pagatavojama ēdiena recepti, pārsūta to citiem – viņi to nudien novērtēs!” saka Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa rosina dalīties savās labākajās receptēs, kā arī meklēt tās platformā "Rimiberniem.lv".

Franču saldā tostermaize

Nepieciešams:

4 tostermaizes šķēles

1 vistas ola

100 ml piena

1 tējk. cukura vai kļavu sīrupa

Šķipsniņa malta kanēļa

1 ēdamk. sviesta

Ogas, kļavu sīrups vai medus pasniegšanai

Gatavošana

Sakuļ olu ar cukuru, kanēli un pienu. Izmērcē tajā tostermaizes un apcep sviestā no abām pusēm. Pasniedz ar ogām un sīrupu vai medu.

Tortiljā ietīta šķiņķa un siera omlete

Nepieciešams:

3 olas

50 g kūpināta šķiņķa

1 ēdamk. sviesta

4 šķēles siera

1 tortiljas plāksne

Gatavošana

Sakarsē pannā sviestu un apcep šķiņķi. Pievieno sakultu olu, nedaudz pacep. Liec pa virsu sieru un tortilju. Pacep un apmet visu uz otru pusi. Pacep vēl, līdz tortilja nedaudz apbrūninās, un pasniedz, pārlokot uz pusēm.

Avokado un laša maizītes

Nepieciešams:

2 mini čabatas (ciabatta maizītes) vai 4 šķēles maizes pēc izvēles

1 avokado

1 šķipsna sāls

60 g auksti kūpināta laša strēmelēs

Marinēts ingvers – pēc garšas

Gatavošana

Maizīti pārgriez uz pusi un apgrauzdē. Avokado saspaidi ar sāli un liec uz maizītēm. Pa virsu kārto lasi un pievieno marinēto ingveru.


Populārākie raksti