Rimi Goodlife zīmola produkti

Veselīgam dzīvesveidam • 25. Marts, 2019
Rimi Labākai dzīvei kustības ietvaros Rimi nodrošina pircējus ar iedvesmojošiem un vērtīgiem produktiem sabalansētam uzturam, tāpēc Rimi pats radīja Rimi Goodlife zīmola produktus. 

Tie ir uzturvielām bagāti, gardi produkti, kas iedvesmo gatavot veselīgāk un kurus vienmēr viegli atrast Rimi veikalu plauktos.

Tava iepirkšanās kļūs aizvien vienkāršāka, jo tagad tu vari orientēties gan pēc zaļām atzīmēm Rimi Labākai dzīvei pie plaukta, gan vari droši izvēlēties Rimi Goodlife produktus ar līdzīga veida zaļo logotipu uz iepakojuma. Abos gadījumos produktu kvalitātes kritēriji ir vienādi - tie balstās uz Baltijas un Ziemeļvalstu sabalansēta uztura ieteikumiem, Zviedrijas Nacionālās pārtikas aģentūras “Nordic Keyhole” un Rimi mātes kompānijas “ICA Gott liv” veselīgāku produktu identifikācijas kritērijiem. Kritērijos ir noteiktas maksimāli pieļaujamās robežvērtības tādām uzturvielām kā tauki, sāls, cukuri, minimālās robežvērtības šķiedrvielām, pilngraudiem un dārzeņiem sastāvā, utml. Saskaņā ar kritērijiem nav atļauta daudzu pārtikas piedevu, piemēram, saldinātāju un azo krāsvielu lietošana. Pamatojoties uz kritērijiem, Rimi Goodlife produkti nesatur palmu eļļu, hidrogenētus taukus un ĢMO. Turklāt, kad tas ir iespējams, daži no šiem produktiem ir radīti ar papildu priekšrocībām - piemēram, Rimi Goodlife svaigā vista ir audzēta bez antibiotikām.

Uz ikviena Rimi Goodlife produkta iepakojuma ir vismaz viena uzturvērtības norāde, kas pircējiem ļauj identificēt šī produkta uzturvērtības priekšrocību (saskaņā ar ES Komisijas regulu Nr.1924/2006), ar citiem vārdiem – kas tieši šo produktu padara labāku salīdzinājumā ar līdzīgu tās pašas kategorijas produktu. Lūk, daži piemēri, kādi kritēriji tiek noteikti dažādās produktu kategorijās, lai produkti varētu kļūt par Rimi Labākai dzīvei un Rimi Goodlife produktiem:

Fermentēti piena produkti, kas nav paredzēti dzeršanai, bez pievienotiem aromatizētājiem (piemēram, jogurts bez piedevām, biezpiens, skābs krējums): Tauku saturs nedrīkst būt augstāks par 1,5 g uz 100 g produkta.

Pasta (bez pildījuma):
Tā satur ne mazāk kā 50 % pilngraudu, šķiedrvielas ne mazāk kā 6 g /100 g, sāls ne vairāk kā 0,1 g /100 g. Prasības attiecas uz produkta cieto (sauso) daļu.

Svaigā gaļa (piemēram, vistas gaļa, teļa gaļa, utml.): Tauku saturs šajos produktos nedrīkst būt augstāks par 10 g uz 100 g produkta.

Brokastu pārslas: To sastāvā ir ne mazāk kā 55 % pilngraudu, kā arī tauki ir ne vairāk kā 8 g /100 g, cukuri ne vairāk kā 13 g /100 g, no tiem pievienotie cukuri ne vairāk kā 9 g /100 g, šķiedrvielas ne mazāk kā 6 g /100 g un sāls ne vairāk kā 1,0 g /100 g.

Gatavie ēdieni, kas ir paredzēti kā pilnvērtīga maltīte (piemēram, saldēto dārzeņu un graudaugu maltīte): Šādai maltītei ir jāietver:

  • 400-750 kcal (1670-3140 kJ) uz norādīto porciju un
  • ne mazāk kā 28 g dārzeņu (izņemot kartupeļus), pākšaugu (izņemot zemesriekstus), sakņaugu vai augļu un ogu uz 100 g produkta
  • ne vairāk kā 33 % kopējā enerģijas daudzuma drīkst būt no taukiem. Produktos, kas satur zivis (tauku saturs zivīs lielāks kā 10 %), enerģijas daudzums no taukiem drīkst būt maksimāli 40%
  • piesātinātās taukskābes ne vairāk kā 33% no kopējā tauku satura
  • pievienotie cukuri ne vairāk kā 3 g /100 g
  • sāls ne vairāk kā 0,8 g /100 g
  • Ja maltīte satur graudaugu elementu, tam jāatbilst prasībām, kas noteiktas attiecībā uz pilngraudu daudzumu attiecīgajai produkta grupai.

Rimi turpinās arī tālāk attīstīt aizvien vairāk kvalitatīvu un gardu Rimi Goodlife produktu ar labāku uzturvērtību. Izdari mazu, bet svarīgu un veselīgu izvēli pie plaukta, un tu būsi vienu soli tuvāk labākai dzīvei un lielajām izmaiņām savā dzīvē! Tu esi to pelnījis!Populārākie raksti