Mazāk izniekotas pārtikas nozīmē lielākus ietaupījumus

Pārtikas atkritumiem ir tieša negatīva ietekme uz zemnieku, ražotāju un mazumtirgotāju ienākumiem. Ekonomiskos zaudējumus cieš visi pārtikas piegādes ķēdesdalībnieki. Pārtikas atkritumiirnopietnafinansiāla problēma gan valstīs ar zemākiem, gan ar augstākiem ienākumiem. Valstīsar zemākiemienākumiemvislielākie zaudētāji ir zemnieki un zemnieku saimniecībās strādājošie, jo daudz produkcijas tiek izniekots gan novecojušas lauksaimniecības prakses, gan sliktu uzglabāšanas apstākļu dēļ. Tai pašā laikā valstīs ar augstākiem ienākumiem vislielākie ekonomiskie zaudējumi rodas tieši mājsaimniecību līmenī, jo tieši tur tiek saražots daudz pārtikas atkritumu

Sarp radīto pārtikas atkritumu daudzumu un iedzīvotāju ienākumiem eksistē sakarība. Kopumā ES valstīs ar augstākiem ienākumiem uz vienu iedzīvotāju (piem., Apvienotajā Karalistē un Nīderlandē) mājsaimniecībās tiek saražots vairāk pārtikas atkritumu nekā valstīs ar zemākiem ienākumiem (piem., Latvijā).

Noskaidro, kā vēl vari samazināt pārtikas atkritumus

Uzzināt vairāk

 

Informācija no pārtikas atkritumu mazināšanas rokasgrāmatas “Ar cieņu pret pārtiku”, kas izveidota projektā “Ar cieņu par pārtiku: Globālā pieeja pārtikas atkritumu mazināšanai neformālā izglītībā” (СSO-LA/2017/388-342). Ar pilno rokasgrāmatas versiju iespējams iepazīties organizācijas Zaļā Brīvība mājaslapā.