Bērniņi dzirdēs savu māmiņu

23. Aprīlis, 2009

Pateicoties ziedotāju lielajai atsaucībai, nepilnu divu mēnešu laikā Rimi ziedojumu kastītēs akcijai Sadzirdēt savu māmiņu ziedoti teju 15 000 latu, par kuriem būs iespējams iegādāt digitālos dzirdes aparātus astoņiem pirmsskolas vecuma bērniņiem.

Rūta Dimanta, Ziedot.lv portāla vadītāja: "Pateicoties Rimi klientu atsaucībai, ir saziedota vairāk nauda nekā nepieciešams, tāpēc savu māmiņu sadzirdēt varēs vēl divi bērniņi. Pateicoties šai akcijai, astoņi bērni iegūs digitālos dzirdes aparātus."

"Mūsu ikdiena ir skaņām un trokšņiem piepildīta un mēs to uztveram pašsaprotami. Līdzcilvēku balsis, mūzikas skaņas, sadzīves priekšmetu trokšņi – diez vai mēs bieži iedomājamies kā būtu dzīvot pasaulē bez skaņas. Sešu mazo bērnu prieku par iespēju sadzirdēt dažādo pasauli ap sevi var salīdzināt ar mūsu katra paša prieku, kad pēc ieilgušās un aukstās ziemas sadzirdām pirmos pavasara putnus, kas vītero koku zaros un dāvā mums pavasarīgi siltas emocijas", saka Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa, sūtot lielu paldies ikvienam ziedotājam.

Valsts apmaksātie lineārie dzirdes aparāti izkropļo skaņu, rada skaņas sprādziena efektu, kas bieži izraisa galvassāpes. Ar lineāriem dzirdes aparātiem ir apgrūtināta valodas uztvere un bērni nevar saprast skolotāja teikto. Turklāt, lai sasniegtu labākus rezultātus, digitālie dzirdes aparāti jālieto pēc iesējas agrīnākā vecumā. Visi seši bērniņi ir pirmskolas vecumā un tas nozīmē, ka ir cerības, ka viņi spēs apgūt runu, valodu, sāks mācīties lasīt un ļoti iespējams, ka pat varēs apmeklēt vispārizglītojošu skolu.

 

Labestības dienai ziedot var Rimi veikalos

Pirms diviem gadiem Latvijā aizsākās Labestības dienas tradīcija, jo mūsu vidū ir bērni, kuriem nepieciešama palīdzība, lai staigātu, redzētu, dzirdētu un dzīvotu. Arī šogad ir bērni, kuriem nepieciešamā mūsu visu palīdzība, tāpēc no 20. aprīļa līdz 29. maijam Rimi veikalos visā Latvijā varēs ziedot Labestības dienai, saņemot par to Labestības sirsniņu. Šogad nepieciešams savākt 69210,48 latus, lai Alekss staigātu, Lakija dzirdētu, Vera Marija redzētu, Anna Aļona dzīvotu. Ziedot iespējams arī portālā Ziedot.lv un pa labdarības tālruni 90006383 (1 Ls).


Populārākie raksti