Kampaņai Palīdzi Palīdzēt! savākti vairāk nekā 20 600 latu

09. Maijs, 2011

Divu mēnešu laikā visā Latvijā Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs ir savākti vairāk nekā 20 600 latu projekta Palīdzi Palīdzēt! atbalstam. Ar iegūtajiem līdzekļiem projekta organizatori var uzsākt darbu specializēto mācību līdzekļu radīšanai bērniem ar īpašām vajadzībām. Portāla Pasakas.net un uzņēmuma Rimi Latvia īstenotās ziedojumu kampaņas Palīdzi Palīdzēt! mērķis ir radīt digitālus, bez maksas pieejamus, multimediālus mācību līdzekļus bērniem, kam ir redzes, dzirdes, kustību un garīgās attīstības traucējumi.

Projektā jau šobrīd iesaistījušies speciālisti no tādām skolām kā Rīgas 1. Speciālās internātpamatskolas, Strazdumuižas internātvidusskolas un Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas. Sadarbībā ar māksliniekiem, animācijas filmu studiju Dauka un tehniskajiem izstrādātājiem ar saziedoto līdzekļu palīdzību tiek uzsākts darbs saistošu, oriģinālu un interesantu materiālu radīšanai. Palīdzi Palīdzēt! organizatori stāsta, ka kopīgi ar projekta vēstnešiem – Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāju Zani Eniņu, dziedātāju Loriju Cinkusu un ielu vingrošanas entuziastu Kasparu Zlidni – jau tapis mācību līdzekļu prototips, pēc kura līdzības tiks veidoti pārējie materiāli.

“Ir jāsaka liels paldies Rimi gan par atbalstu tieši ziedojumu vākšanas procesā, gan par iespēju radīt simulāciju telpu Citāda Klase, kas vairākas nedēļas “ceļoja” pa Rimi veikaliem, aicinot cilvēkus uzzināt vairāk par to cilvēku ikdienu, kam ir īpašas vajadzības. Rīgas iedzīvotāju attieksme un atsaucība ir tiešām patīkams pārsteigums. Citādu Klasi Rimi veikalos kopumā apmeklēja vairāk nekā 1000 cilvēku, kas uzreiz arī atstāja ziedojumus kastītēs vai arī zvanīja uz ziedojumu tālruni,” stāsta viens no Palīdzi Palīdzēt! idejas autoriem, portāla Pasakas.net vadītājs Edmunds Vanags.

Ziedojumu vākšanas kampaņas ietvaros gandrīz mēnesi jebkurš varēja iepazīties ar šobrīd izmantotajām tehnoloģijām, mācību līdzekļiem un materiāliem bērniem ar īpašām vajadzībām simulāciju telpā Citāda Klase. Ar speciālu simulāciju palīdzību “gida” pavadībā klases telpas apmeklētājs varēja piedzīvot sajūtas, iejusties mācību procesā, kāds tas ir skolēniem ar redzes, dzirdes, kustību un garīgās attīstības traucējumiem.

“Pēc Citādas Klases apmeklēšanas vairāki interesenti man nāca klāt un teica “paldies”, par to, ka esam “atvēruši acis”. Atsaucība bija tiešām liela! Visvairāk telpu apmeklēja bērni un jaunieši, tikmēr vecākiem padziļināti pastāstījām par problēmu un risinājumiem. Visi gribēja uztaisīt savu “vizītkarti” Braila rakstā – tā bija populārākā aktivitāte,” stāsta Anna Bērziņa, kura darbojās kā gids simulāciju telpā Citāda Klase.


Populārākie raksti