Labdarības iniciatīvā “Kustība par kustību” Rimi Rīgas maratons un Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot bērniem ar kustību traucējumiem

Bērnu slimnīcas fondā pēc palīdzības vēršas vecāki, kuru bērniem ir dažādi kustību traucējumi, visbiežāk atbalstu lūdzot ortožu un ortopēdisko apavu līdzfinansēšanā. Vidējā līdzfinansējuma summa vienām ortozēm ir 3000 eiro. Lai Bērnu slimnīcas fonds spētu palīdzēt nodrošināt bērniem dažāda veida ortozes, ortopēdiskos apavus, autosēdekļus, SPIO tērpus, rehabilitācijas kursus, manuālā pavadoņa vadāmus ratiņkrēslus un citas palīgierīces, kas ievērojami atvieglo pārvietošanos un dzīves kvalitāti, bet nav pilnībā valsts apmaksāti, katru gadu nepieciešami aptuveni 100 tūkstoši eiro.
"Kustības ir svarīgas ne tikai fiziskajai, bet arī mentālajai veselībai, tāpēc ir tik svarīgi, lai tās būtu pieejamas mums visiem. Tas ir pārsteidzoši, cik bērni ar kustību traucējumiem, neraugoties uz visiem dzīves un veselības uzliktajiem šķēršļiem, grib un var kustēties. Tik tikko kopā ar bērniem godam pievarējām Rimi Rīgas maratona jūdzi, un viņi visi varēja skriet un braukt, pateicoties ziedotāju sarūpētājām ortozēm, ratiņkrēsliem un iespējai saņemt nepieciešamo rehabilitāciju. Bērnos ir apbrīnojams cīņasspars, jo pat vienkāršākā kustība viņiem prasa milzīgu darbu. Tāpēc, līdzīgi kā maratonā, kad cilvēki stāv gar ceļu, uzmundrinot un aplaudējot skrējējiem, arī mums jānostājas cieši blakus bērniem, jāziedo un jāatbalsta viņus skrējienā uz mērķiem un sapņiem!” saka Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.
Rimi Rīgas maratona organizatori, kas savam mērķim – iekustināt Latviju – bijuši uzticīgi no pirmās maratona dienas, jau kopš 2019. gada visus skrējējus aicina arī atbalstīt un ziedot iniciatīvā “Kustība par kustību”, lai palīdzētu bērniem, kuriem kustību prieks ir liegts. Kopš sadarbības uzsākšanas skrējēji saziedojuši teju 100 tūkstošu eiro.
“Pasaules maratonu praksē ziedojumu vākšana dažādiem mērķiem ir ierasta lieta – arī Rimi Rīgas maratons šogad turpinās sniegt atbalstu cilvēkiem, skrējējiem un bērniem ar kustību traucējumiem. Paldies lielajai skriešanas komūnai, kas ne tikai paši skrien, bet arī ziedo, lai sapni par kustību palīdzētu piepildīt tiem, kas nevar, bet to ļoti vēlas,” atzīst Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.
Ziedot bērniem ar kustību traucējumiem no 5. jūnija būs iespējams:
- ziedojumu kastītēs Rimi veikalos vai ar savu “Mans Rimi” naudas uzkrājumu;
- Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā;
- Rimi Rīgas maratona reģistrācijas profilā, reģistrējoties jebkurai distancei 2026. gada maratonam (reģistrācija tiks atvērta jūnija vidū).
Rast veidu būt kustīgam
Par labdarības iniciatīvas vēstnešiem arī šogad kļuvusi Praškeviču ģimene ar dvīņiem Edžu un Tomu. Brāļiem ir 12 gadi un kustība ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, par ko rūpējas abu mamma. Rimi Rīgas maratonā Edžus un Toms pieveica DPD jūdzi, kas sagādāja neviltotu prieku par nopelnītajām medaļām. Piedalīšanās Rimi Rīgas maratonā ģimenei kļuvusi par tradīciju, turklāt ik gadu uzstādot savus personīgos rekordus.
“Esam šīs iniciatīvas vēstneši, jo vēlamies parādīt, ka esam gatavi strādāt un darīt. Ne vienmēr, ja dzīve piespiež būt mazkustīgam, tādam arī jābūt. Tu vari rast veidu, kā būt aktīvam, piedalīties un pielāgoties dzīvei,” uzskata dvīņu mamma Jana Praškeviča.
Labdarības iniciatīvu ”Kustību par kustību” atbalsta Rimi Rīgas maratons, Bērnu slimnīcas fonds, Rimi un Latvijas Televīzija.
Reģistrācija 2026. gada Rimi Rīgas maratonam
Reģistrācija 2026. gada Rimi Rīgas maratonam tiks atklāta 2025. gada jūnijā.
Par Rimi Rīgas maratonu
Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. Rimi Rīgas maratons ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2025. gadā Rimi Rīgas maratons norisināsies 17.-18. maijā, kad pasākuma ietvaros būs iespējams izskrieties maratona, pusmaratona, 10 km, 6 km, DPD jūdzes (1 609 m) un Bērnu dienas distancēs. Visām Rimi Rīgas maratona distancēm piešķirtas Pasaules vieglatlētikas savienības kvalitātes zīmes (World Athletics Road Race Label), bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.
Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas kontā ir arī pirmais Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships Riga 23) pusmaratona, 5 km un jūdzes distancēs, kura laikā tika uzstādīti trīs pasaules rekordi. Pasaules čempionāts uzskatāms par nozīmīgāko tautas sporta un vieglatlētikas notikumu Baltijas valstu vēsturē, kas pulcēja pasaules labākos elites skrējējus un amatierskrējējus no 105 pasaules valstīm, kā arī kopā ar Rimi Rīgas maratonu nodrošināja 11,8 miljonu pienesumu valsts ekonomikai.
Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas televīziju īsteno labdarības kampaņu "Labas gribas kilometri", kurā, kopš tās aizsākuma 2020. gadā, jau kopumā saziedoti 100 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Rimi Rīgas maratons aizsācis arī Baltijā nozīmīgāko pasākumu ilgtspējas programmu "Run for Future", kuras ietvaros ne tikai tiek aprēķināts un kompensēts pasākuma oglekļa pēdas nospiedums, bet arī visi dalībnieki aicināti rīkoties atbildīgi.
Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom (SIA Nords Event Communications). Galvenais partneris – Rimi, partneri – TC Spice, Elektrum, sponsori – DPD Latvija, INDEXO, WESS Motors Toyota, Sportland, Nike. Partneri un atbalstītāji – Balticovo, Bērnu slimnīcas fonds, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Garmin, Happy, LIDO, Mēness aptieka, Science in Sport, Klotiņi & Serģis, LVS, LTSA, VSK Noskrien, Rīgas meži, Rīgas ūdens un citi.
Par “Kustību par kustību”
Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas Televīziju īsteno labdarības kampaņu "Kustība par kustību", kurā kopš tās aizsākuma 2019. gadā, jau kopumā saziedoti teju 100 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem.
Par Bērnu slimnīcas fondu
Bērnu slimnīcas fonds rūpējas par bērnu veselību, piesaistot sabiedrības palīdzību. Ikdienā cieši sadarbojoties ar Bērnu slimnīcu, Bērnu slimnīcas fonds sniedz ieguldījumu, lai slimnīcā pieejamā palīdzība bērniem būtu profesionāla, augstas kvalitātes un tiktu sniegta bērniem un ģimenei draudzīgos apstākļos, kā arī lai tiktu nodrošināta sniegtās palīdzības pēctecība ikvienam bērnam, kura veselībai nepieciešams atbalsts pēc ārstēšanās slimnīcā.