Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” uzsāk ziedošanas kampaņu darbības paplašināšanai

10. Oktobris, 2022
Līdz ar straujo inflāciju, jau šobrīd 37% iedzīvotāju paredz, ka viņiem būs nepieciešams atbalsts pārtikas iegādei, liecina Rimi Latvia veiktā aptauja*.

Tāpēc Rimi kopā ar ilggadējo sadarbības partneri – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” – uzsāk ziedošanas kampaņu Pārtikas bankas darbības stiprināšanai, lai veidotu plašāku pārtikas paku izdales tīklu, iegādātos iekārtas pārtikas uzglabāšanai un šajā rudens, ziemas sezonā varētu palīdzēt visiem, kam tas būs nepieciešams. 

90% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī ir nepieciešama pārtikas banka, kas izsniedz pārtikas pakas trūkumā nonākušām ģimenēm. Tāpat noskaidrots, ka kopumā 88% iedzīvotāju ir nobažījušies par ikdienas rēķinu apmaksu un pamatvajadzību nodrošināšanu gaidāmajā rudenī un ziemā, un trešdaļa rūpīgi plāno savas ikdienas maltītes, meklējot lētākus produktus un atsakoties no dažādiem našķiem. Vienlaikus 12% aptaujāto norādījuši, ka pat cenšas samazināt ikdienas maltītes apjomu.

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

“Gaidāmā ziema un lielais dzīves sadārdzinājums liek pārskatīt savus paradumus ikvienam. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Kopumā lēšam, ka vairākiem simtiem Latvijas ģimeņu Pārtikas bankas pārtikas pakas ir, iespējams, vienīgā iztika. Diemžēl šobrīd Pārtikas banka jau dara visu iespējamo, lai komplektētu un piegādātu pārtikas pakas, un mums šoziem noteikti būs būtiski jāpalielina sava kapacitāte. Šobrīd papildu līdzekļi nepieciešami pārtikas paku izdales tīkla stiprināšanai visā Latvijā, sedzot telpu īres un degvielas izmaksas pārtikas piegāžu loģistikai, kā arī jaunām iekārtām pārtikas uzglabāšanai, lai varētu operatīvi reaģēt uz strauji augošo atbalsta pieprasījumu skaitu,” atklāj Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle.

Ņemot vērā kritisko ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, šajā rudens sezonā tiek prognozēts līdz pat 25% pieprasījuma kāpums pēc pārtikas pakām. Katru mēnesi Rimi ziedo vairāk nekā 20 tonnas pārtikas, nodrošinot palīdzību trūkumcietējiem visā Latvijā. Jau tagad lielveikali var ziedot būtiski lielāku pārtikas apjomu, tomēr tā izplatīšanu ierobežo Pārtikas bankas tehniskā kapacitāte.

“Mēs, Rimi Latvia, apzināmies inflācijas radīto spiedienu uz iedzīvotāju ikdienas tēriņiem un jau šobrīd esam samazinājuši un fiksējuši cenas ikdienā pieprasītākajiem pārtikas produktiem, lai rūpētos par pārtikas pieejamību ikvienam. Vienlaikus kā ilggadējais “Paēdušai Latvijai” sadarbības partneris un atbalstītājs nevaram palikt vienaldzīgi arī pret daudz skaudrākiem ikdienas izaicinājumiem. Ir savlaicīgi jārīkojas, lai stiprinātu Pārtikas banku un lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu nodrošināt ikdienas maltīti sev un savai ģimenei. Veikali jau tagad var darīt vairāk, esam gatavi ziedot vēl vairāk pārtikas ar “Ieteicams līdz” termiņu, kā arī paplašināt operatīvu “Izlietot līdz” termiņu sasniegušo produktu ziedošanu. Lai šī pārtika nonāktu pie tiem iedzīvotājiem, kam tā ir kritiski nepieciešama, mums kopīgiem spēkiem jāstiprina arī pašas Pārtikas bankas darbība,” saka Juris Šleiers, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs.

Savukārt 14. oktobrī Rimi veikalos visā Latvijā norisināsies tradicionālā pārtikas paku komplektēšanas akcija, kurā piedalīsies 48 Rimi veikali, aptverot Rīgu un visus Latvijas reģionus.  Akcijas laikā ikviens pircējs ir aicināts piepildīt pārtikas pakas, tajās liekot produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus) miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus un riekstus.

Ziedot Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” darbības paplašināšanai iespējams līdz 21.11 pie Rimi kasēm, Rimi e-veikalā vai paedusailatvijai.lv.

*SKDS aptauja “Viedoklis par pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” un iespējas nodrošināt pamatvajadzības pēc cenu kāpuma” veikta 2022. gada jūlijā, aptaujājot 1020 Latvijas iedzīvotāju 18–75 gadu vecumā.

Uzzini vairāk

 

Veikali, kuros 14. oktobrī norisināsies pārtikas paku komplektēšanas akcija:Rimi Alfa, Brīvības iela 372, Rīga

Rimi Spice, Lielirbes iela 29, Rīga

Rimi Ozols, Mazā Rencēnu iela 1, Rīga

Rimi Damme, Kurzemes prospekts 1a, Rīga

Rimi Biķernieku, Biķernieku iela 160, Rīga

Rimi Stirnu, Stirnu iela 26, Rīga

Rimi Valdemāra, K. Valdemāra 112, Rīga

Rimi Mols, Krasta iela 46, Rīga

Rimi Olympia, Āzenes iela 5, Rīga

Rimi Gramzdas, Imantas 15. līnija 7, Rīga

Rimi Deglava, Deglava iela 110, Rīga

Rimi P. Brieža, P. Brieža iela 33a, Rīga

Rimi CHM Zoom, Maskavas iela 400, Rīga

Rimi Āgenskalns, Mārupes iela 10a, Rīga

Rimi Mīlgrāvis, Mīlgrāvja iela 1, Rīga

Rimi Anniņmuižas, Anniņmuižas bulvāris 40a, Rīga

Rimi Gaiļezers (H), Gaiļezera iela 8, Rīga

Rimi Vecmīlgrāvis, A. Dombrovska iela 23, Rīga

Rimi Saharova, Saharova iela 23, Rīga

Rimi Prūšu, Prūšu iela 2b, Rīga

Rimi Aleja, Vienības gatve 194a, Rīga

Rimi Ķekava, Rīgas iela 22, Ķekava

Rimi Lielupe, Viestura iela 22, Jūrmala

Rimi Tukums, Pasta iela 14, Tukums

Rimi Apelsīns, Rīgas gatve 5, Ādaži

Rimi Bauska, Pionieru iela 2, Bauska

Rimi Cēsis, Raiņa iela 26/28, Cēsis

Rimi Valmiera, Rīgas iela 74, Valmiera

Rimi Daugavpils, 18. novembra iela 136, Daugavpils

Rimi Ditton, Cietokšņa iela 60, Daugavpils

Rimi Cietoksnis, Cietokšņa iela 70, Daugavpils

Rimi Smilšu, Smilšu iela 92b, Daugavpils

Rimi Dobele, Brīvības iela 30, Dobele

Rimi Saldus, Jelgavas iela 1, Saldus

Rimi Vivo, Katoļu iela 18, Jelgava

Rimi Olaine, Stacijas iela 8, Olaine

Rimi Vienības, Vienības iela 7, Jēkabpils

Rimi Sūru, Sūru iela 2, Kuldīga

Rimi Dundagas, Dundagas iela 18, Talsi

Rimi Mārupe, Daugavas iela 31, Mārupe

Rimi Salaspils, Skolas iela 4E, Salaspils

Rimi Rīgas, Rīgas iela 33, Ogre

Rimi Ostmala, K. Zāles laukums 8, Liepāja

Rimi Rietumu centrs, Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja

Rimi Atbrīvošanas, Atbrīvošanas aleja 138, Rēzekne

Rimi Sigulda, Strēlnieku iela 2, Sigulda

Rimi Tobago, Lielais prospekts 3/5, Ventspils

Rimi Poruka, J.Poruka iela 5, Ventspils


Populārākie raksti