Sportistu ieteikumi ceļā uz lielisku pašsajūtu ikdienā

20. Aprīlis, 2021

Esi nolēmis ieviest veselīgas pārmaiņas savā dzīvē? Vai arī to jau dari, bet vēl meklē īsto panākumu atslēgu?

Rimi olimpiskās iedvesmas vēstneši, sprintere Sindija Bukša, BMX riteņbraucēja Vineta Pētersone un tenisists Kārlis Ozoliņš, dalās savā pieredzē, ko darīt, lai vienmēr justos lieliski!

Brīvdienās pagulēt ilgāk vai celties tāpat kā darbadienās?

Rimi olimpiskās iedvesmas vēstneši Kārlis, Sindija un Vineta iesaka – visas nedēļas dienas mosties vienā un tajā pašā laikā. Ķermenis ātri pierod pie noteiktas rutīnas, un tam ir vieglāk katru dienu veikt noteiktas darbības noteiktā laikā. Ja no rīta nevari piecelties – iespējams, vakarā vajag laicīgāk doties pie miera!

Ēst pirms vai pēc treniņa?

Kārlis iesaka – labāk pēc treniņa. Protams, arī treniņā ir vajadzīgs spēks un enerģija, bet mesties fiziskās aktivitātēs ar tikko vēderā noglabātu steiku nav sevišķi laba doma. Pēc kārtīgas maltītes ir ieteicams vismaz 30–40 minūtes atpūsties, varbūt pat mazliet nosnausties, un tikai tad doties iekarot sporta virsotnes!

Skriet no rīta vai vakarā?

Sindija saka – labāk no rīta. Viens no iemesliem, kāpēc vakarā var būt grūti aizmigt, ir pārāk intensīva fiziskā slodze pirms miega. Bet labs miegs, kā zināms, ir labas nākamās dienas pamats! Skrienot paātrinās sirdsdarbība un ķermenis piedzīvo enerģijas pieplūdumu, kuru pēc tam organismam nav, kur likt. Arī Sindija netrenējas pēc plkst. 18.00 – tieši šī iemesla dēļ.

Atteikties no našķiem vai tomēr reizi nedēļā sagrēkot ar šokolādi?

Jaunie sportisti saka – sagrēko! Taču tiešām tikai reizi nedēļā. Lai cilvēks justos laimīgs, reizēm sevi jāpalutina, tad organismam būs vieglāk ievērot visus labos paradumus ikdienā. Kārlis aicina – atsakies no neveselīgiem našķiem pamazām, samazinot porcijas un izvēloties veselīgākas alternatīvas.

Vakarā pačatot ar draugiem vai labāk palasīt grāmatu gultā?

Sindija un Vineta iesaka – labāk palasīt grāmatu. Ja nevari aizmigt, telefona ekrāns nepalīdzēs – tas tikai novērsīs uzmanību no tevis paša un tavām sajūtām, nogurdinās acis un satrauks prātu. Labāk izvēlies kādu mierīgu nodarbi: palasi, paklausies patīkamu mūziku vai uzliec fonā okeāna šalkas – vismaz Sindijai tās lieliski palīdz iemigt!

Sākt šodien vai atlikt uz rītu?

Vienmēr būs kāds iemesls, kāpēc plānoto pirmo krosu vai jauno diētu sākt rīt, nevis šodien. Tomēr Vineta aicina – neatliec! Vienīgais reālais mirklis ir šobrīd. Nekādi nākotnes apstākļi, saulaināks laiks, ērtākas krosenes vai piemērotāks noskaņojums nepalīdzēs tev sasniegt rezultātu – viss ir tikai tavās rokās.

Iepazīsties ar mūsu sportistiem ŠEIT

 


Populārākie raksti