Ziedo Labestības dienai Rimi veikalos!

20. Aprīlis, 2009

Pirms diviem gadiem Latvijā aizsākās Labestības dienas tradīcija, jo mūsu vidū ir bērni, kuriem nepieciešama palīdzība, lai staigātu, redzētu, dzirdētu un dzīvotu. Arī šogad ir bērni, kuriem nepieciešamā mūsu visu palīdzība! Tādēļ atkal aicinām ikvienu pievienoties Labestības maratonam, jo mūsu atsaucība un ziedojumi var palīdzēt Aleksam staigāt, Lakijai dzirdēt, Verai Marijai redzēt un Aļonai dzīvot!

No 20. aprīļa līdz pat 29. maijam Labestības dienai varēs ziedot arī Rimi veikalu ziedojumu kastītes visā Latvijā un kā pateicību saņemt Labestības sirsniņu!

Ziedot iespējams arī portālā Ziedot.lv un pa labdarības tālruni 90006383 (1 Ls). Kopā nepieciešami 69210,48 lati.

Lai Alekss staigātu!

Aleksam ir pieci gadiņi un savā mūžā viņš jau pārcietis astoņas operācijas. Kopš dzimšanas zēns slimo ar artrogripozi smagā formā. Tas nozīmē lielas problēmas ar locītavām, muskuļiem un saitēm. Zēnam ir ļoti grūti staigāt bez palīgierīcēm, jo slimības problēmas ir gan gūžām, ceļiem un pēdām.

Lai zēns staigātu, tiek lietotas ortozes, ko nodrošina valsts. Taču Aleksa gadījumā valsts garantētās ortozes nepietiekami fiksē ceļu locītavu, jo ortožu materiāls pakļaujas vērpes spēkiem. Tas traucē staigāt un noturēt līdzsvaru. Zēns bieži krīt. Lai pretotos ceļa locītavas tālākai deformācijai, tā jāfiksē ar ortozi, kurā būtu iebūvēta monolaterālā ceļa locītava, kas attiecībā pret pēdas pozīciju būtu nesavērpjama.

Alekša vecāki ļoti vēlētos savu puisīti redzēt staigājot un vēlas viņam nodrošināt atbilstošas ortozes un atbilstošu rehabilitāciju. Ortozes regulāri jāmaina un regulāri jāveic nostiprinošā rehabilitācija. Lai Alekss staigātu nepieciešami 5 500 Ls.

Lai Lakija dzirdētu!

Lakijai ir 8 gadi, mācās Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātskolā, bet viņas ģimene dzīvo Kuldīgas rajona Ēdoles pagastā. Lakijas diagnoze ir abpusēji sensoneirālā izteikti smagas 5 pakāpes vājdzirdība, valodas attīstības aizture, hipoktiska CNS bojājuma sekas. 5 mēnešu vecumā Lakija pārslimoja smagu plaušu karsoni, pēc kura sākās dzirdes problēmas. Kad Lakijai bija 4 gadiņi viņai tika veikta galvas operācija – ievietots kohleārais implants. Šobrīd ir atklājies, ka implanta ārēja daļa ir bojāta. Valsts programmas ietvaros tā maiņu apmaksā reizi 5 gados, bet Lakijas gadījumā ir pagājuši 4 gadi un valsts atbalstu saņemt viņa nevar. Ar kohleārā implanta palīdzību ir cerība, ka Lakija tomēr kādreiz runās, tad šobrīd šī iespēja vēl jo vairāk attālinās. Sekas var būt neprognozējamas, jo, ja netiek nomainīts ārējais procesors, un netiek trenēta skaņas izpratne, tad nav prognozējams, vai Lakija vispār runās. Jau tagad redzama atšķirība starp bērniem, kam šī operācija bija veikta laikus un Lakiju, kas viņa 5 gadus dzīvoja klusumā. Laiks, ko Lakija pavada bez procesora, var kļūt neatgriezenisks viņas runas attīstībā. Ārējā procesora maiņa maksā 7000 Ls. Palīdzēsim Lakijai sadzirdēt māmiņas balsi!

Lai Vera Marija redzētu!

Mazajai Verai Marijai no Limbažiem ir pieci gadiņi, bet viņa vēl nav redzējusi savu māmiņu un pasauli sev apkārt. Diagnoze ir šokējoša - totāla tīklenes atslāņošanās. Labo actiņu glābt vairs nav cerību, tomēr pēc 2 veiksmīgām operācijām Sanktpēterburgā, meitenes kreisā actiņa spēj izšķirt gaismu. Vera Marija stāsta, ka redz sauli un svecītes Ziemassvētku eglītē. Meitene apmeklē specializēto bērnu dārzu Valmierā, viņai ir ļoti laba atmiņa, patīk dziedāt. Meitenei nepieciešamas vēl četras operācijas par kopējo summu 4000 Ls. Palīdzēsim Verai Marijai ieraudzīt māmiņu!

Lai Anna Aļona dzīvotu!

Annai Aļonai ir 9 gadi, viņa dzīvo Rēzeknē. Mietenei ir iedzimta strauji progresējoša skolioze. Muguriņa ir izliekusies 100 grādu leņķī, tā spiež uz iekšējiem orgāniem – plaušām un sirsniņu. Ikdienā meitene nēsā speciālu korseti, lai līko muguriņu saturētu. Pataloģiju meitenei konstatēja jau esot māmiņas vēderā. Lai arī tobrīd novirze no normas bija minimāla, tomēr jau 2 gadu vecumā meitenei veica vienu operāciju, pēc pusgada – otru operāciju. Šobrīd steidzami nepieciešama operācija, jo deformācija strauji progresē. Operācija būs ļoti sarežģīta, jo skartas ir arī muguras smadzenes. Operāciju plānots veikt Karlsbādes klīnikā Vācijā. Lai varētu palīdzēt Annai Aļonai nepieciešami 52710,48 Ls.

Projektu īsteno: LNT, Swedbank un Ziedot.lv. Projekta partneris ir lielveikalu tīkls Rimi.

Labestības dienā, 24. maijā, Ziedot.lv, LNT un Swedbank aicina ikvienu piedalīties Labestības dienas pasākumos visu dienu pie Kongresu nama Kronvalda parkā un vakara tiešraidē LNT kanālā!

Labestības dienas vadītāja Katrīne Pasternaka informē par labajiem darbiem un palīdzību, ko izdevies īstenot akcijas Eņģeļi pār Latviju laikā. Katrīnei blakus ir puisītis, kurš saņēma nepieciešamo palīdzību.


Populārākie raksti