Anete Kalniņa
Mājdzīvnieku veselības eksperte, sertificēta veterinārārste

Mājdzīvnieku mikročipēšana un vakcinācija

Mājdzīvnieku labsajūta • 30. Maijs, 2021
Kopš 2017. gada visiem suņiem ir jābūt mikročipētiem, jāiegūst Eiropas pase un regulāri jāvakcinējas pret trakumsērgu. Šobrīd mikročipēšana kucēniem būtu jāveic līdz 4 mēnešu vecumam, tomēr nekas slikts nenotiks, ja to izdarīsi arī nedaudz vēlāk, sazinoties ar savu veterinārārstu. Kaķiem mikročipēšana nav obligāta, tomēr vetārsti saimnieka un kaķa drošības dēļ iesaka to darīt.
 

Mikročipēts mājdzīvnieks var kopā ar saimnieku brīvi ceļot Eiropas Savienībā. Tomēr visbūtiskākais praktiskais ieguvums ir daudz lielāka iespēja atrast mājdzīvnieka saimnieku, ja mīlulis pazūd un nokļūst patversmē vai veterinārklīnikā. Tādēļ mikročips obligāti jāreģistrē interneta vietnē www.ldc.gov.lv.

Uztraucies, vai dzīvniekam šis process ir sāpīgs? Rimi Mājdzīvniekiem eksperte, veterinārārste Anete Kalniņa skaidro, ka šis process nebūt nav sāpīgs, tas dzīvniekam var sagādāt vien nelielu diskomfortu. Tomēr process ir ātrs, un vetārsts noteikti būs padomājis par kādu pozitīvu stimulu – gardumu.

Lai gan vienīgā obligātā vakcinācija mājdzīvniekiem ir pret trakumsērgu, Anete iesaka vakcinēt dzīvniekus arī pret citām infekcijas slimībām, lai izvairītos no nepatīkamām saslimšanām. Šo tēmu noteikti vari pārrunāt ar savu vetārstu un izvēlēties labāko variantu.


Populārākie raksti