Mārcis Mitrevics

Jaunatklājumi no Portugāles

Padomi • 28. Novembris, 2019
Ar neviltotu prieku steidzu jūs iepazīstināt ar jaunu karodziņu mūsu pašu importēto vīnu valstu kartē – krāšņo Portugāli!

Portugāle, kas ilgstoši slēpusies gan Spānijas vīnu, gan arī pašas darināto stiprināto vīnu – slaveno portvīnu ēnā, kā vieglo vīnu valsts savu popularitāti pa īstam ir iekarojusi vien pēdējā desmitgadē. Kā tagad atceros, ka satikos ar Portugāles vīndariem pirms gadiem pieciem, kad tie mani uzrunāja ar piedāvājumu iekļaut vairākus Portugāļu vīnus, kas nav portvīni, Rimi vīna sortimentā, uz ko es atbildēju, ka mūsu pircēji pagaidām vēl pārāk maz ir iepazinuši Portugāles kultūru, ēdienu un dzērienu paražas, lai tos masveidā sāktu piedāvāt jums, Rimi Vīna dārzs biedriem. Bet šodien laiki ir mainījušies – Portugāle kā tūrisma galamērķis arvien biežāk ir atrodama mūsu atvaļinājumu plānos, Krištianu ir paspējis pa šo laiku vinnēt Eiropas čempionātu un vēl dažus Ballon d’Or, arvien labāk mēs esam iepazinušies ne tikai ar Portugāles vīna vizītkarti – Zaļo Vīnu Vinho Verde, bet esam paspējuši nogaršot arī citus – gan sulīgus sarkanos, gan atspirdzinošus baltos portugāļu vīnus, un turklāt vienlaikus izbaudot Lisabonas un Porto pilsētu kontrastu šarmu, Faro un Albufeiras pludmales, pasakaino Douro ieleju, Atlantijas okeāna varenību, vērojot to no Cabo de São Vicente klintīm,Óbidos, Fátima, Nazaré un vēl un vēl un vēl....

Tagad varat kavēties atmiņās par savu iepriekšējo vai plānot jau nākamo atvaļinājumu Portugālē, baudot autentiskus portugāļu vīnus, Rimi Vīna dārzs piegādātus tiešajā ceļā no vīna darītavām.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti