Olga Ļubina
Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte, sertificētā uztura speciāliste

Mīli gan ēdienu, gan savu planētu!

Padomi • 14. Augusts, 2019
Pēdējos gados cilvēki arvien vairāk pievērš uzmanību tam, kā produkti tiek audzēti, kādas izejvielas tiek izmantotas, ar ko tiek baroti un kādos apstākļos turēti dzīvnieki, kuru gaļu mēs iekļaujam ikdienas uzturā. Vairs nav svarīgi tikai kaut ko apēst, bet ir svarīgi, ko šis produkts mums dod, kā tas var ietekmēt mūsu organismu un veselību kopumā, un kādas sekas tas atstāj uz mūsu Zemi un visu ekoloģiju.

Domājot par visiem šiem aspektiem, cilvēki izvēlas par labu produktiem, kuriem ir apzīmējums – bioloģiski audzēts vaisatur bioloģiskā lauksaimniecībā audzētas izejvielas.

No bioloģiskajā lauksaimniecībā audzētajiem produktiem cilvēki visbiežāk izvēlas graudaugus un graudaugus saturošus produktus. Pēc pētījumiem, kuros tiek salīdzināts bioloģiski un konvencionāli audzētu graudu sastāvs, ir secināts, ka, lai arī nedaudz, bet tas tomēr atšķiras. Biograudos un no tiem ražotajos produktos ir zemāka nitrītu un smago metālu koncentrācija. Tai skaitā bioloģiski audzētie graudi satur vairāk vitamīnu un minerālvielu – C vitamīnu, magniju, dzelzi un fosforu. Olbaltumvielu daudzums konvencionāli audzētos graudos gan ir lielāks nekā bioloģiski audzētajos, taču bioloģiski audzētajos graudos šo olbaltumvielu kvalitāte tomēr ir augstāka.

Rimi veikalos arvien paplašinās bioloģiskajās saimniecībās audzēto produktu klāsts. Ir atsevišķs produktu plaukts dārzeņiem un augļiem, maizei, miltu un graudu produktiem, pākšaugiem, riekstiem, olīvām un pat buljona kubiciņiem. Vai nav brīnišķīgi, ka produkts, kas agrāk bija ierindojams pie neveselīgiem, tagad satur tikai bioloģiskajā lauksaimniecībā audzētus dārzeņus, zaļumus, saknes vai gaļu? Protams, izvēloties šos kubiciņus, vienmēr pievērsiet uzmanību arī sāls daudzumam!

Cilvēkiem, kuri labprāt iekļauj uzturā pākšaugus un dara to regulāri, es ieteiktu nobaudīt I Love Eco pupiņas, kas nopērkamas Rimi veikalos. Mans ieteikums: izvēlēties pupiņas savā sulā, jo tajās ir mazāk tauku. Pozitīvi vērtējams arī tas, ka I Love Eco pupiņām ir pievienots pavisam nedaudz sāls. Pupiņas būtu vēlams vairāk iekļaut uzturā, jo tās satur cinku, varu, fosforu, magniju, dzelzi un molibdēnu.

Iesaku izpētīt un nobaudīt jaunos produktus Rimi veikalu plauktos ar apzīmējumu Eco vai Bio! Lai labi garšo!


Populārākie raksti