Kā sagatavoties kaķēna uzņemšanai ģimenē?

Par kaķiem • 06. Augusts, 2019
Lai jaunā drauga ienākšana ģimenē noritētu veiksmīgi un bez lieka stresa, Rimi Mājdzīvniekiem kaķu dzīves eksperte, sertificēta felinoloģe Aija Nuķe sagatavojusi sarakstu ar lietām, kas jāievēro pirms kaķēna uzņemšanas ģimenē. 

1. Konteiners kaķa pārvadāšanai
Pirmā lieta, kas jāiegādājas kaķa saimniekam, ir konteiners kaķa pārvadāšanai. Tas būs vajadzīgs gan, lai kaķēnu pārvestu mājās, gan arī turpmāk, lai vestu kaķi uz ikgadējo apskati pie veterinārārsta, ciemos vai uz vasarnīcu. Izdevīgāk jau uzreiz iegādāties pietiekami lielu konteineru, lai tas derētu arī pieaugušam kaķim.

2. Trauki kaķa ēdienam
Kaķēnam būs vajadzīgi savi trauki – vismaz divas bļodiņas ēdienam un viena dzeramajam ūdenim. Traukiem jābūt gana stabiliem, lai kaķēns nevarētu tos apgāzt. Ēdiena bļodiņas vajadzētu izvēlēties ar ne pārāk augstām maliņām, bet bļodu ūdenim – lielāku, jo, tad, ja ūdens ir vairāk, tas ilgāk saglabājas svaigs. Ir nopērkami gan keramikas, gan plastmasas, gan nerūsējoša tērauda un stikla ēdiena trauki. Sausajai barībai pieejami arī speciāli barības konteineri ar dozatoru, kurš automātiski piepilda barotavu, kad tā ir tukša.

3. Kaķēnam svarīgs piemērots ēdiens
Jau pirms kaķēna ienākšanas jūsu mājās, jāiegādājas specializēts kaķu ēdiens – sausā barība un konservi. Taču var izvēlēties kaķi barot arī ar naturālo barību, piemēram, gaļa, dārzeņi, biezpiens, krējums. Kurš no šiem veidiem labāk piemērots kaķēnam, apskatīsim atsevišķi šai tēmai veltītā sadaļā.

4. Kaķa tualete
Vēl viens ļoti svarīgs priekšmets ir kaķu tualete. Mazam kaķēnam iesākumā pietiks ar kastīti, kurai nav pārāk augstas maliņas. Tualetei blakus var izklāt speciālu paklājiņu, kurš aizturēs pakaišu iznēsāšanu. Savukārt kastes tīrīšanai būs nepieciešama speciāla lāpstiņa. Tās ir dažādas – ar lielāku vai mazāku sietu. Lāpstiņas izvēli nosaka tas, kādus pakaišus lietosiet.

5. Manikīra piederumi
Noteikti jāiegādājas speciālas nagu griežamās šķērītes – jo agrāk pieradināsiet kaķēnu pie regulāras nadziņu apgriešanas, jo vieglāk būs ar to tikt galā, kad kaķis būs pieaudzis. Nadziņi kaķim jāapgriež ļoti uzmanīgi, apstrādājot tikai pašus nagu galiņus.
Vēl būs nepieciešamas nagu asināmās virsmas. Tie var būt dažāda augstuma kaķu kāpelējamie koki ar speciālām virsmām nagu asināšanai, vienkārši vertikālie skrāpekļi vai skrāpekļi – paklājiņi. Jau no pirmajām dienām jāradina kaķēnu, ka nadziņus drīkst asināt tikai tam paredzētajās vietās.

6. Gultiņu kaķis izvēlēsies pats
Var iegādāties arī kaķa gultiņu, taču nav teikts, ka kaķēns tajā gulēs, jo savu guļvietu kaķis parasti izvēlas pats. Tāpēc drošāk būs pavērot, kuru vietu jūsu mājoklī kaķēns izvēlas gulēšanai, un tad to aprīkot kā ērtu guļvietu.

7. Skaistumkopšanas komplekts
Ķemme un spalvas tīrāmie piederumi būs svarīgi aksesuāri pusgarspalvainiem un garspalvainiem kaķiem. Tie ir regulāri jāķemmē, lai šo kaķu kažociņš būtu tīrs un spožs, kā arī nesaveltos kunkuļos. Arī ķemmēties kaķēns jāradina jau no pirmajām dienām – un lielākoties kaķiem šī procedūra patīk. Īpaši aktuāla kaķa ķemmēšana būs laikā, kad viņš mainīs spalvu, tas ir, pāris reizes gadā. Īsspalvaino kaķu kopšanai paredzēti speciāli gumijas cimdi ar rievotu plaukstas virsmu un mīkstās birstes.

8. Rotaļlietas mazajam draudziņam
Mazam kaķēnam būs nepieciešamas arī rotaļlietas – bumbiņas, čaukstošas pelītes, speciāli rotaļu kociņi ar spalvām un čaukstošiem sariem. Šo preču sortiments ir ļoti liels, un ir iespējams izvēlēties daudz un dažādas rotaļlietas savam mazajam pūkainim. Uzmanību vajadzētu pievērst vien tam, lai šī rotaļlieta nebūtu bīstama kaķēna veselībai un dzīvībai.

Aija Nuķe atgādina, ka pirms kaķēna ienākšanas mājās šie ieteikumi būtu jāņem vērā, jo mazais mīlulis to noteikti novērtēs un jutīsies gaidīts jaunajās mājās.

Attēla avots: www.pexels.com


Populārākie raksti