Anita Štelfa
Kaķu dzīves eksperte

Kaķis un istabas augi

Par kaķiem • 18. Jūlijs, 2021
Neatkarīgi no tā, vai kaķis vēlas pagaršot istabas augus, vai tikai parotaļāties ar un ap tiem, ciest var gan augi, gan arī pats kaķis. Kas būtiski – sekas kaķim var izrādīties pat letālas. Tāpēc, ja tavās mājās ienāk kaķis, būtu svarīgi apzināties, ka dažu istabas augu pagaršošana tam var beigties ar nepatīkamām veselības problēmām.
 

Kaķim nevēlamie augi ir lilijas, hiacintes, tulpes, alveja, gladiolas, tomātu stādi, acālijas, Alpu vijolītes, baltais āmulis, bebrukārkliņš, dīfenbahijas, hortenzijas, maijpuķītes, monsteras, narcises, petūnijas, prīmulas, rododendri, vēlziede, vilkoga. Kaķis jāsargā arī no egļu skuju ēšanas un no kaktusiem.

Mēs ne vienmēr varam pamanīt, ka kaķis ir nomēģinājis kādu no tam pieejamajiem indīgajiem augiem, un nezinām, cik lielā devā viņš to izgaršojis. Tāpēc būtu vēlams kļūt modriem, ja kaķis zaudē ēstgribu, siekalojas, vemj – tās var būt pirmās saindēšanās pazīmes. Šādā gadījumā ieteicams kaķim iedot trīs četras aktivētās ogles tabletes un steidzami sazināties ar veterinārārstu.

Kā sadzīvot augiem un kaķim ar dārznieka nosliecēm?
Protams, visvienkāršākais variants ir neturēt mājās kaķim kaitīgus augus. Bet ne vienmēr tas būs risinājums, jo, ja pat tulpe un lillija ir kaķim kaitīga, tad ko darīt, ja šos ziedus tev kāds uzdāvinās?

Esiet radoši!

  • Izvēlies augstas vāzes vai podus un aplīmē tos ar divpusējo līmlenti, uz kuras var uzbērt, piemēram, piparus, kas kaķim nepatīk.
  • Izmēģini atbaidīšanas aerosolus, regulāri apsmidzinot puķu podus un vāzes ar kaķim netīkamiem aromātiem – ūdeni un ļoti smaržīgu ziepju maisījumu (piemēram, lavandas vai citrusaugļu), rīvētiem ķiplokiem.
  • Ja esi mājās pastāvīgi, vari “apmācīt” kaķi netuvoties puķu podiem un vāzēm, apsmidzinot kaķi ar ūdeni no pudeles ar smidzinātāju, kad tas nolēmis pārbaudīt kāda puķu poda saturu.
  • Maini augu izvietojumu – izmanto iekarināmos puķu podus un vāzes.
  • Ja kaķis ir nolēmis savu tualeti pārcelt uz kādu no jūsu puķu podiem, augsnes virskārtu var pārbērt ar oļiem, saspraust dekoratīvi noformētus zobu kociņus, sabērt priežu čiekurus u. tml.
  • Noliec blakus puķu podam priekšmetu, kuru aizskarot, tas kritienā radīs troksni un izbiedēs kaķi.

Taču atceries – tā būs pacietības pārbaude ne tikai kaķim, bet arī tev. Ar vienu reizi noteikti nepietiks, taču rezultātā ieguvēji būs gan kaķa saimnieki, gan kaķis pats.

Un neaizmirsti, ka kaķis labprāt našķojas ar augiem, tāpēc tam viegli pieejamā vietā novieto podiņu ar svaigu kaķu zāli – iesēj un izaudzē to pats vai iegādājies veikalā!

Attēla avots: pexels.com


Populārākie raksti