Ko par mūsu kaķiem atklāj pozas kādās tie guļ?

Par kaķiem • 27. Maijs, 2020
Uz radiatora, palodzes, datora klaviatūras, gultā, zem gultas, uz plaukta un saimniekam uz galvas.. Vai ir kāda vieta, kur kaķi nemēdz gulēt? Ja esi kā kaķis – guli vismaz 16 stundas diennaktī – ērtai migai ir liela nozīme.

Lauras ģimenē dzīvo divi burmas kaķi - Milāna un Amora. Kaķenes drīkst gulēt, kur grib, arī guļamistabas lielajā gultā zem segas un jaunākajam dēlam pat uz galvas. Laura gan iekārtojusi mincēm arī guļvietas citur mājā – kaķu princesēm atliek tikai izvēlēties.

“Uz dīvāna viesistabā sedziņa, ja tā sedziņa ir, viņi gulēs uz tās sedziņas. Ja viņiem sedziņa nav, tad viņi iet augšā, otrajā stāvā gulēt kaķu mājā, kas ir tādas bļodas, ļoti patīk tās divas bļodas. Un, ja ir auksts, tad guļ tajā mazajā, kas uz grīdas,” stāsta Laura.

Lai gan abas kaķenes ir māsiņas, un tāpēc lielākoties nešķiramas, tomēr uzvedība abām ir atšķirīga.

“Amorīte vairāk cenšas gulēt, Milāna cenšas piedalīties visos procesos, iesim darīsim to, Milāna nāks, vērsim kādu kasti vaļā, viņa nāks un sēdēs jau tajā kastē, līdīs maisiņā un sēdēs,” atklāj Laura.

Amora arī piestrādā par auklīti, un katru vakaru dodas midzināt Tomasu. Gulēšana virsū cilvēkam patīk abām, bet tikpat bieži kaķenītes aizmieg abas kopā.

“Viņas ļoti daudz guļ kopā, citreiz pat sirsniņas veidā, tas tā ļoti interesanti. Es pat nevaru tā parādīt, kad izveidojas tāda sirsniņa, abas divas galviņas kopā un liekas, ka no diviem kaķiem sirsniņa.Viņas daudz guļ kopā, arī atsevišķi. Protams, arī līkumiņā, kad ir karsts, tad viņas plakaniski, kad kājas ir šitā, kas var izgulties,” norāda Laura.

Kaķa ķermeņa valoda mums daudz ko var pastāstīt. Visbiežāk kaķi guļ tā saucamajā inkognito režīmā – kad galva, ķepas un aste ir tuvu ķermenim, bet pats kaķis kamoliņā. Tā ir dzīvniekam visdrošākā poza, no kuras var gan ātri piecelties, gan maksimāli saglabāt ķermeņa siltumu.

“Ja kaķis grib siltumu, tad vinš guļ sarāvies čokuriņā, tādā kamoliņā. Ja kaķim ir karsti, tad viņš parasti guļ izstiepies, - uz grīdas, uz virsmām, bet bieži vien tā ir kaķa un saimnieka tuvība,” atklāj Rimi dzīvnieku eksperte AIja Nuķe.

Ja jūsu kaķis guļ kā jūraszvaigzne – ķepas uz visām pusēm, tad ziniet droši – mīlulis jūtas pilnīgā ekstāzē, mierā un drošībā.

Ja šajā pozā kaķi vēl pārsteidzat savā gultā, nav vairs šaubu - gultas īstais saimnieks tagad ir kaķis! Jā, ja kaķim patīk gulēt jums zem segas vai uz galvas, tad ziniet, kaķis skaidri saka – Cilvēk, TU esi mans!

Ja tomēr vēlaties murrātājam ierādīt citu vietiņu, jāņem vērā daži padomi.

“Ir kaķi, kuri mīl kaut kur noslēpties, viņš ielien skapī vai guļ kaut kur zem gultas, tad tādam kaķim pavisam noteikti ir vajadzīga guļvieta - mājiņa. Ir tādas mājiņas, kurām ir tāds lodziņš, viņš tur var ielīst un tur var paslēpties un gulēt. Ir kaķi kuriem patīk gulēt, piemēram, uz palodzēm, uzkāpt augšā uz skapjaugšas. Tādā vietā būtu labi vienkāršs matracītis,” atklāj Rimi dzīvnieku eksperte AIja Nuķe.

Arī elegantā sfinksas poza kaķim ir miera un atslābuma pazīme.

Lai gan savilktās ķepas un modrās ausis liecina par enerģiju, kaķis šajā brīdī jūtas mierīgs un relaksēts Un, izvēloties kaķa guļvietu, šīs pazīmes ir jāņem vērā.

“Ja Tu iegādājies mājdzīvnieku, tad tu tomēr arī kaut kā piemērojies viņa vajadzībām, tā noteikti nebūs, ka noliksi viņa guļvietu un pateiksi kaķim - Tu gulēsi te, nē, tā nebūs, kaķis tur negulēs, viņš gulēs bez tās guļvietas, bet gulēs tur, kur viņš izvēlēsies,” norāda Rimi dzīvnieku eksperte AIja Nuķe..

Lai pieradinātu kaķi pie jaunas guļvietas, ļaujiet viņam to iepazīt pašam, nevis ielikt tajā ar varu.

Ļoti svarīgi nodrošināt kaķim iespēju gulēt uz augstām virsmām, lai viņš varētu uz visiem noskatīties no augšas – tas kaķim nostiprina drošības un pārliecības sajūtu.

Veicināt mīluļa interesi par jauno mantu var arī ar kaķumētru. Un, ja lauzāt galvu par jaunās guļvietas krāsu, tad zināt - kaķim tā ir pilnīgi vienaldzīga.

“Kaķiem - kad ir rozā, kad ir smuks, tas viņu pilnīgi noteikti nevada. Šajā ziņā kaķim vairāk nostrādā instinkti, piemēram, guļvietai – smarža, materiāls, forma, vieta, kur šī guļvieta ir nolikta,” stāsta AIja Nuķe..

Dažkārt murrātājs aizmieg pozā, kas no malas izskatās - kaķis tūlīt tūlīt ko izmežģīs, bet satraukumam nav pamata.Kaķa lokanība ir patiesi apskaužama un mincis vienmēr gulēs tikai tā, kā pašam būs ērti. Nu, kā jau vispār kaķi– dzīvē dara tikai un vienīgi to, kas patīk pašiem!


Populārākie raksti