Nutribalance rakstu sērija mīluļu draugiem: Kaķa jaunā ģimene

Par kaķiem • 21. Aprīlis, 2021
Mīluļa ienākšana no patversmes ir atbildīgs lēmums, ap kuru apvīti gan dažādi mīti, gan patiesības. Ielūkojies 4 nozīmīgās atziņās, kas palīdzēs tam sagatavoties un kļūt par labāko draugu kādam, kas vēl tikai gaida savu ģimeni ierodamies.
 

Paņemot kaķēnu no patversmes, jūs glābjat dzīvību un iegūstat sev uzticamu draugu.

Tas patiešām ir ļoti cēls, bet arī atbildīgs solis, un tas nekādā gadījumā nedrīkst būt spontāns lēmums. Jau pats lēmums iegādāties mājdzīvnieku ir ļoti nopietni izvērtējams, jo jāsaprot, ka ikdienā būs jārēķinās ar vēl vienu ģimenes locekli. Šobrīd ir daudz iespēju, kur nolūkot sev mājas mīluli, – kaķu audzētavas, sludinājumi, var paņemt no ielas vai laukos kaķene apbērnojusies… Un, protams, dzīvnieku patversme. Nosaukums ‘’Dzīvnieku patversme’’ daudzos izraisa dažādas sajūtas, bet lielākoties – žēlumu un līdzjūtību. Jā, tā nav tā labākā vieta, kur dzīvniekam pavadīt savas dienas, tā ir vieta, kur katrs dzīvnieks ir ar savu skumjo stāstu, kāpēc tur ir nonācis. Liela daļa šo kaķu un suņu ir cilvēka pievilti un nodoti, un ir sāpīgi skatīties viņu acīs patversmes apmeklējuma laikā. Tomēr arvien vairāk cilvēku izvēlas pieņemt savās mājās kaķēnu tieši no patversmes, un tas patiešām priecē. Šādi jūs paveiksiet patiešām ļoti labu darbu, dosiet dzīvniekam savu mājas siltumu, rūpes un piepildīsiet cerības uz laimīgu dzīvi, kuras ir visiem pamestajiem dzīvnieciņiem.

Ļoti daudz dzīvnieku šodien mīt patversmē. Starp viņiem noteikti ir tieši jūsu kaķis!

Kādi ir plusi, paņemot kaķi no patversmes?

Jūs patiešām izdarīsiet labu darbu un izglābsiet kāda dzīvnieka dzīvību. Turklāt tas nemaksās dārgi.

Patversmē kaķi ir jau sterilizēti, vakcinēti un izārstēti, ja bijusi tāda nepieciešamība. Lielākoties tiem ir lieliska apetīte un laba imunitāte.

Patversmē jūs varat izvēlēties sev kaķīti atbilstoši savām vēlmēm. Tas var būt pavisam mazs kaķēns; tas var būt jau pieaudzis kaķis ar savām rakstura iezīmēm, kuras jau ir skaidri redzamas; tas var būt kaķis seniors, kuram varat dot mājas cienīgām vecumdienām.

Kaķis labi atceras tās dienas, kuras bija jāpavada aukstumā un badā, tāpēc ar patiesu pieķeršanos ļoti novērtēs cilvēku, kurš dos viņam pajumti, ēdienu un mīlestību.

Patversmes darbinieki vienmēr dos vērtīgus padomus kaķa uzturēšanā, kopšanā, labturībā un veselības aprūpē, ja tas būs nepieciešams.

Kas jāņem vērā, izvēloties kaķi no patversmes:

Kaķiem, kuri ilgstoši ir dzīvojuši uz ielas, dažkārt ir grūti adaptēties jaunajā ģimenē. Tāpēc būs jāapbruņojas ar pacietību, lai iegūtu viņu uzticību.

Pat ārēji veselam dzīvniekam var būt kādas slēptas traumas, kuras iegūtas, iepriekš dzīvojot nelabvēlīgos apstākļos. Taču viss ir ārstējams un risināms!

Kā iepazīt patversmju dzīvniekus un to raksturus (jo katrs ir citāds) un saprast, kurš būs “īstais”?

Visus patversmes kaķus var iedalīt divās kategorijās.

  • Kaķi, kuriem iepriekš ir bijušas mājas, – patversmē tie ir nonākuši tāpēc, ka vai nu ir padzīti no mājām, vai paši izbēguši un pazaudējušies, vai arī saimnieks ir nomiris.
  • Kaķi, kuri patversmē nonākuši no ielas, – tie ir kaķi, kuri ir dzīvojuši pagrabos, šķūņos, uz ielas, un attiecības ar cilvēku ir bijušas piesardzīgas, reizēm pat agresīvas.

Visvienkāršākais paņēmiens, kā atrast tieši savu kaķi, ir braukt uz patversmi un sākt iepazīties. Sākt interesēties par kaķu iepriekšējo dzīvi, vērot tos, mēģināt paspēlēties. Jūs noteikti ievērosiet kaķi, kurš piesaistīs jūsu uzmanību. Nesteidzieties kaķi ņemt uzreiz rokās, pavērojiet kādu laiku kaķus no malas – kā tie uzvedas, kā reaģē uz cilvēkiem, citiem kaķiem. Paņemiet līdzi kādu gardumiņu. Kaķim ir jāizrāda interese par jums, nav jābūt agresīvam. Noteikti uzziniet no patversmes darbinieka visu informāciju par jūs interesējošo kaķi – viņa dzimumu, veselības stāvokli, rakstura iezīmes, pastāstiet, ko tieši vēlaties. Jo vairāk informācijas jūs iegūsiet, jo ātrāk atradīsiet tieši sev piemērotu kaķi un vieglāk noritēs adaptācija jūsu mājās.

Tava dzīve mainīsies, pavisam noteikti – uz labo pusi!

Nav svarīgi, vai jūsu mājās ienāks kaķis no patversmes vai no kaķu audzētavas. Jums būs jauns ģimenes loceklis, un ar to būs jārēķinās. Būs jādomā, ar ko kaķi barot, kā nodrošināt visus tā pilnvērtīgai dzīvei nepieciešamos apstākļus. Iespējams, būs ilgāku laiku jāpalīdz kaķim iedzīvoties jaunajās mājās un sadraudzēties ar pārējiem ģimenes locekļiem. Tas ir normāls process, un no tā nevajag baidīties. Tas prieks, ko pateicībā jums dos no patversmes paņemts dzīvnieks, ir tā vērts, lai pamēģinātu. Tomēr atceramies – mēs esam atbildīgi par dzīvnieku, ko pieradinām.

Attēls no pexels.lv


Populārākie raksti