Lība Smildziņa
Garšas eksperte

Mākslas darbi no dabas materiāliem

Radošās nodarbes • 09. Augusts, 2023
“Darbošanās ar dabas materiāliem ir iztēli rosinoša un arī nomierinoša, tāpēc situācijās, kad bērniem šķiet, ka nav, ko darīt, var piedāvāt mākslas darbu veidošanu dabā,” teic “Rimi Bērniem” bērnu lietu eksperte Lība Smildziņa. Lība kopā ar māsu Sāru ierosmei rāda, kas no dabas materiāliem sanāca viņām.

Dabas materiāli ir tik daudzveidīgi, ka mākslas darbu variantu no tiem sanāk bezgalīgi daudz! Darbu veidošanai var noderēt pilnīgi viss, kas dabā atrasts: koku mizas un zari, sprungulīši, dažādi ziedi, lapas, smilgas, čiekuri, zīles, akmeņi, tukši gliemežvāki, vilku vāles, sūnas, ķērpji, piepes, smiltis u.c.

Darba gaita

  1. Savāc dabas materiālus.
  2. Atrod līdzenu virsmu, uz kuras veidot savu mākslas darbu. Mēs veidojām uz koka bluķiem.
  3. Izdomā, ko vēlies veidot.
  4. Piemeklē, kuri no pieejamiem materiāliem varētu noderēt.
  5. Veido savu mākslas darbu. Atceries – nepareizu variantu un kļūdu šeit nav!

MĀKSLAS DARBU VARIANTI IEDVESMAI

Smilšu ruksis

Uz līdzenas virsmas no smiltīm veido izvēlētā dzīvnieka veidolu. Izvēlas augus, ar kuriem to rotāt — smiltīs var veidot arī augu nospiedumus!

Sprunguļu namiņš

No salasītiem kociņiem veido namiņa kontūru. “Izkrāso” to ar dabā atrastiem materiāliem, piemēram, čiekuriem, lapām, vilku vālītēm.

Dabas minka

Apskaties visapkārt — no kādiem materiāliem būtu iespējams “uzzīmēt” kaķi? Koka miziņas, lapiņas, kociņi — no tiem var izveidot kaķa kontūru. Tālāk veido seju — acis no ķiploku ziediem, deguns no piepes, ūsas no smilgām, mute no krāsainas koka lapiņas.

Ziedu vāze

Uz celma liek lielu koka mizu – tā būs vāze. Un kārto iekšā ziedus un citus augus. Gatavs!


Populārākie raksti