Sporta nodarbības pēc skolas. Kādu sporta virzienu izvēlēties?

Sports • 19. Decembris, 2017
Bērnam nepieciešamas regulāras sportiskas aktivitātes fiziskajai attīstībai, veselībai un arī emocionālajai labsajūtai. Sporta nodarbību izvēle ir plaša, piedāvājam ieskatīties galvenajos virzienos.

PELDĒŠANA
Peldēšana ir viena no fiziskajām aktivitātēm, kurai ir mazs traumu risks un vislabāk palīdz stājas nostiprināšanai. Nodarbību laikā bērns ne tikai iemācās brīvi un pareizi turēties uz ūdens, peldēt dažādos stilos, bet arī pievērš uzmanību pareizai un ritmiskai elpošanai. Peldēšana arī norūda un relaksē. Proti, treniņi notiek baseinā un diemžēl ne visās Latvijas pilsētās tas ir pieejams. Šāda iespēja ir Jūrmalas sporta skolā, Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolā, Valmieras bērnu sporta skolā, Liepājas Kompleksajā sporta skolā, Ventspils sporta skolā „Spars” u.c. (informāciju var atrast ŠEIT), kā arī interesējoties savā pašvaldībā). Savukārt Rīgā peldēšanas treniņu vietas ir RTU Ķīpsalas peldbaseins, Daugavas Sporta nams, Elektrum Olimpiskais centrs, baseins „Jugla” u.c.


VIEGLATLĒTIKA
Ja nav vēl skaidrs, kāds no sporta veidiem bērnam patiktu vai labāk padotos, tādā gadījumā labs risinājums ir nodarbības vispārējai fiziskajai attīstībai. Viena no tādām iespējām ir vieglatlētikas treniņi. Bērns var pārbaudīt savu varēšanu dažādās vieglatlētikas disciplīnās, lai nākotnē varētu izvēlēties sev piemērotāko. Vieglatlētikas daudzcīņās ietilpst: sprints, tāllēkšana, lodes grūšana, augstlēkšana, barjerskriešana, diska mešana, kārtslēkšana, šķēpa mešana un izturības skrējiens. Treniņos uzmanība tiek veltīta fizisko īpašību (ātrums, spēks, izturība, lokanība, veiklība) attīstīšanai un daudzcīņā ietilpstošo disciplīnu tehniskā izpildījuma apgūšanai. Vieglatlētikas treniņus piedāvā sporta skolas - sarakstu ar sporta skolām meklē ŠEIT. Vieglatlētikas treniņus bez maksas piedāvā bērnu un jauniešu centri Rīgā (lasi ŠEIT), kā arī citās Latvijas pilsētās (informācija meklē novadu pašvaldību mājaslapās).


KOMANDU SPORTS
Futbols, basketbols, volejbols, florbols un citi komandu sporta veidi ir labs treniņš bērna vispārējai fiziskās sagatavotības veicināšanai un izturības trenēšanai. Taču komandu sports ir arī par savstarpēju komunikāciju, sadarbošanos un uzticēšanos. Bērns iemācās, ko nozīmē noteikumi un komandas darbs. Painteresējies skolā, kurā bērns mācās, vai tajā kā fakultatīva nodarbība tiek piedāvāts kāds no komandu sporta veidiem, kas visbiežāk ir bez maksas. Arī Latvijas pilsētu sporta skolās tiek piedāvāti basketbola, futbola, volejbola un florbola treniņi, tāpat pieejamas arī specializētas futbola vai basketbola skolas. Piemēram, Rīgā - Rīgas Futbola skola un futbola skola „Metta”, basketbola skola „Rīga”, kas treniņus piedāvā vairākās mācību iestādēs.


CĪŅAS SPORTS
Cīņas sporta pievienotā vērtība - bērns iemācās sevi aizstāvēt, gūst pārliecību par sevi, taču tas nenozīmē, ka kļūst par kausli. Tieši otrādi - tiem, kas nodarbojas ar kādu no cīņas sportiem, tiek mācīts, ka cilvēkiem vienam pret otru jāizturas cieņpilni, un cīņa notiek tikai uz laukuma sacensībās. Cīņas sporta veidu izvēle ir plaša - kikbokss, bokss, bet no austrumu cīņām - karatē, džudo, džiu džitsu, aikido u.c. Rīgā ir bērnu un jauniešu centri, kuros austrumu cīņas nodarbības var apmeklēt bez maksas (sarakstu meklē ŠEIT), arī citās Latvijas pilsētās ir gan sporta skolas, kas piedāvā karatē un boksa nodarbības, gan privātas boksa un karatē skolas. Vairāk informācijas par tām atrodi ŠEIT.


BMX
BMX ir sporta veids, kas puišu un meiteņu vidū kļūst arvien populārāks, jo tas ne vien fiziski attīsta, bet arī ir piedzīvojumu un azarta pilns. Turklāt nodarbības ir daudzpusīgas, jo tajos ietilpst ne tikai riteņbraukšana, bet arīdzan vispārējas fiziskās attīstības treniņi. Šādus treniņus iespējams apmeklē gan Rīgā Mežaparka BMX trasē, gan Valmierā, gan Ventspilī u.c. Vairāk par iespējām, kur var apmeklēt BMX treniņus, var uzzināt Latvijas riteņbraukšanas federācijas mājas lapā: www.lrf.lv.

Foto: Shutterstock.com


Populārākie raksti