Lietotājs

Šajā sadaļā jūs varat uzzināt, kāpēc un kā mēs apstrādājam jūsu personas datus, ja apmeklējat mūsu vietnes, izmantojat mūsu mobilo lietotni.

Sīkdatņu politika

Pēdējo grozījumu veikšanas datums: 01.06.2020. V2

Mēs rūpējamies par jūsu privātumu

Jūsu uzticība mums ir svarīga. Mūsu mērķis ir, lai Jūs justos droši, izpaužot mums savus personas datus. Personas dati ir jebkāda informācija, kas var tikt izmantota, lai identificētu personu.

Mēs veicam vajadzīgos pasākumus, lai nodrošinātu, ka Jūsu personas dati vienmēr ir drošībā un lai Jūsu personas datu apstrāde notiek atbilstoši pastāvošajiem datu aizsardzības tiesību aktiem, mūsu iekšējai politikai, vadlīnijām un kārtībai. Mēs esam arī noteikuši datu aizsardzības speciālistu, kura uzdevums ir uzraudzīt, lai mēs ievērotu šos tiesību aktus, vadlīnijas un kārtību. 

Mums ir svarīgi būt caurskatāmiem attiecībā uz to kā mēs apstrādājam Jūsu personas datus. Šajā informatīvajā tekstā mēs aprakstām, kā un kur mēs apstrādājam personas datus, kas ir saistīti ar Jums izrakstāmiem attaisnojuma dokumentiem.

Sīkdatnes un to sniegtais labums Jums 

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras pārlūkprogramma saglabā Jūsu ierīcē (piemēram, datorā, mobilajā tālrunī, planšetdatorā) tīmekļa vietnes pārlūkošanas laikā. Tās tiek plaši izmantotas, lai tīmekļa vietnes spētu darboties vai arī darbotos labāk un efektīvāk.  

 • Mūsu sīkdatnes mums, piemēram, palīdz:

  • nodrošināt tīmekļa vietnes darbu atbilstoši Jūsu gaidītajam 

  • vietnes apmeklēšanas laikā uzturēt Jūs autorizētā statusā Jūsu ērtībai 

  • atcerēties Jūsu iestatījumus apmeklējuma laikā un starp apmeklējumiem 

  • uzlabot vietnes darbības ātrumu/drošību 

  • personalizēt mūsu vietni, kad esat autorizējies, lai palīdzētu Jums ātrāk saņemt nepieciešamo 

  • nepārtraukti uzlabot mūsu vietni ērtākai lietošanai 

  • padarīt mūsu mārketingu efektīvāku (palīdzot mums piedāvāt krietni piemērotāku mārketinga saturu) 

 • Vairāk par sīkdatnēm, kuras izmantojam

  Bez Jūsu piekrišanas mēs iestatām tikai tādas sīkdatnes, kas ir nepieciešamas, lai mūsu vietne darbotos. Mēs neiestatīsim citas sīkdatnes, ja vien Jūs tās neiespējosiet. Informāciju par to, kā kontrolēt sīkdatņu uzstādījumus, skatīt zemāk sadaļā „Kā pārvaldīt sīkdatnes”. 

   

  Jūs varat precīzi redzēt, kādas sīkdatnes mēs izmantojam, sīkdatnes nosaukumu, kategoriju, mērķi un saglabāšanas periodu sīkdatņu banerī mūsu vietnēs, kuru varat atvērt pat tad, ja tas reiz tika aizvērts, noklikšķinot uz pogas „Sīkdatņu iestatījumi” mūsu tīmekļa lapas apakšā.  

  Katra sīkdatne, kuru mēs izmantojam, tiek iedalīta kategorijās pēc tās veida, puses un nolūka. Piemēram, sīkdatne tiek iedalīta kā pastāvīga, pirmās puses,funkcionalitātes sīkdatne. Sīkāks skaidrojums par kategorijām (pēc veida, puses un nolūka) ir redzams zemāk. 

 • Iedalījums pēc veida:

  Mēs izmantojam divu veidu sīkdatnes: „sesijas” sīkdatnes un „pastāvīgās” sīkdatnes. Šāds iedalījums palīdz iestatīt un ieviest ievietoto sīkdatņu saglabāšanas periodus.  

  Sesijas sīkdatne

  Sesijas sīkdatne tiek izmantota katru reizi, kad Jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. Mēs izmantojam šāda veida sīkdatnes, lai sasaistītu Jūsu darbības mūsu tīmekļa vietnē, un katra sesijas sīkdatne pastāvēs tikai pārlūkprogrammas darbības sesijas laikā, kurai beidzoties, beigsies arī sīkdatne. Katra pārlūkprogrammas sesija sāksies, kad atvērsiet pārlūkprogrammas logu, un beigsies, kad to aizvērsiet. Pēc Jūsu apmeklējuma beigām mūsu vietnē visas sesijas sīkdatnes tiek dzēstas.  

  Pastāvīgā sīkdatne

  Pastāvīgā sīkdatne ļauj atcerēties Jūsu uzstādījumus vai darbības vietnē (vai dažādās vietnēs). Tās dzīvescikls ir ilgāks nekā sesijas sīkdatnei, un tas ilgst sīkdatnē noteikto laika posmu (tas dažādām sīkdatnēm būs atšķirīgs). Šāda veida sīkdatne netiks dzēsta, kad aizvērsiet pārlūkprogrammas logu, tā tiks saglabāta Jūsu ierīcē. Tā tiks aktivizēta katrreiz, kad Jūs apmeklēsiet tīmekļa vietni, kas veidojusi šo konkrēto pastāvīgo sīkdatni. 

 • Iedalījums pēc pusēm:

  Mēs izmantojam divu veidu sīkdatnes, kas pazīstamas kā „pirmās puses” sīkdatnes un „trešās puses” sīkdatnes. Šāds iedalījums palīdz noteikt, kam vēl būs pieejama informācija, kuru apkopo ievietotā sīkdatne.  

  Pirmās puses sīkdatne

  Pirmās puses sīkdatni esam izveidojuši mēs vai to ir izveidojuši mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji mūsu vārdā. Šīs sīkdatnes palīdz sniegt labāku pieredzi Jums un uzturēt sesiju atvērtu, piemēram, pārlūks spēj atcerēties galveno informāciju, piemēram, par to, kuras preces pievienojat iepirkumu grozam, Jūsu lietotājvārdu un valodas uzstādījumus. 

  Pirmās puses sīkdatne ir lasāma tikai tad, kad apmeklējat mūsu domēnu. 

  Trešās puses sīkdatne

  Trešās puses sīkdatni izveido cits uzņēmums, kas nav mūsu. Reizēm mēs izmantojam šādas sīkdatnes vai citus izsekošanas mehānismus, iekļaujot trešo personu nodrošinātus produktus mūsu vietnē, lai apkopotu mums nepieciešamos darbību datus un tādus datus, kas nepieciešami mārketinga nolūkos, nodrošinot sociālās koplietošanas funkcionalitāti utt. Šādā gadījumā trešās puses arī saņem informāciju no šādām sīkdatnēm vai citiem izsekošanas mehānismiem, un tās, iespējams, var izmantot to saviem mērķiem, t.sk. apkopojot, iespējams, vairāk informācijas, nekā mēs esam pieprasījuši mūsu mērķiem. 

  Savā tīmekļa vietnē sīkdatņu banera aprakstā mēs esam norādījuši, kādiem nolūkiem mēs izmantojam šādas sīkdatnes vai citus izsekošanas mehānismus. Tomēr trešās puses darbības un nolūki, kādos tie varētu izmantot informāciju no šīm sīkdatnēm vai izsekošanas mehānismiem, ir pakļauti viņu pašu privātuma politikai. Iesakām pārskatīt katras mūsu trešās puses konfidencialitātes politiku. Piemēram, mēs izmantojam Google Analytics, un vairāk informācijas varat atrast sadaļā „Kā Google izmantoja datus, kad apmeklējāt mūsu partneru vietnes vai lietotnes”, nospiežot uz šīs saites: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

  Pamatojoties uz informāciju sīkdatņu banera slejā „Pakalpojumu sniedzēji”, Jūs varat redzēt, kuras sīkdatnes pieder trešajām pusēm. 

 • Iedalījums pēc nolūka:

  Lai palīdzētu Jums saprast sīkdatnes, mēs esam katru no tām iedalījuši kādā no šīm grupām:  

  Absolūti nepieciešamās sīkdatnes

  Šīs sīkdatnes ir būtiskas, lai mūsu vietne darbotos un ļautu Jums tajā pārvietoties un izmantot mūsu vietnes funkcijas. Piemēram, lai nodrošinātu ātru un efektīvu lapas ielādi, lai Jūs varētu autorizēties mūsu vietnē kā reģistrēts lietotājs, lai izvēlētie vienumi un ievadītie dati nepazustu, pārvietojoties starp mūsu vietnes lappusēm pārlūkošanas sesijas laikā. Bez absolūti nepieciešamajām sīkdatnēm nedarbosies konkrēta mūsu tīmekļa vietnes funkcionalitāte, kā arī mūsu tīmekļa vietne nevarēs darboties tik vienmērīgi, kā tai vajadzētu. Šīs sīkdatnes nevāc nekādu informāciju mārketinga nolūkos un neizseko Jūsu darbības mūsu vietnē vai pārējā internetā. 

  Analītikas sīkdatne

  Analītikas sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā Jūs izmantojat mūsu tīmekļa vietni, un palīdz uzlabot tās darbību. Piemēram, darbības sīkdatnes var parādīt visbiežāk apmeklētās lapas, ilgumu, kas pavadīts, apskatot lapu, un atvērtos rakstus, kā arī palīdz reģistrēt jebkādas grūtības saistībā ar lapu. Šīs sīkdatnes izseko Jūsu darbības mūsu tīmekļa vietnē, tomēr tās apkopo informāciju tādā veidā, kas neidentificē Jūs tiešā veidā. Analītikas sīkdatnes nevāc nekādu informāciju mārketinga nolūkos un neizseko Jūsu darbības pārējā internetā. 

  Funkcionalitātes sīkdatne

  Funkcionalitātes sīkdatnes atbalsta īpašu interaktīvo funkcionalitāti, sniedzot Jums pievienoto vērtību, bet mūsu vietne joprojām var darboties arī bez tās. Funkcionalitātes sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnei atcerēties Jūsu izvēles (piemēram, valoda vai Jūsu atrašanās reģions) un nodrošināt sniegtajam pakalpojumam uzlabotas un krietni personiskākas iezīmes. Piemēram, pielāgojiet noteiktu tīmekļa lapu (teksta lielumu, fontus un citas lapu daļas, kuras varat pielāgot), nodrošiniet citu Jums nepieciešamo funkcionalitāti (skatieties videoklipu vai atstājiet komentāru) un atcerieties, vai esat jau iepriekš apmeklējis mūsu vietni, lai Jums neattēlotos ziņojumi, kas paredzēti pirmreizējiem apmeklētājiem. Šīs sīkdatnes nevāc nekādu informāciju mārketinga nolūkos un neizseko Jūsu darbības mūsu vietnē vai pārējā internetā. 

  Mārketinga sīkdatne

  Mārketinga sīkdatnes izmanto, lai piedāvātu reklāmas, kas ir atbilstīgākas Jums un Jūsu interesēm, lai ierobežotu vienas un tās pašas reklāmas attēlošanas reižu skaitu un lai izmērītu reklāmas kampaņas efektivitāti, izsekojot Jūsu veiktos klikšķus.  

  Iespējams, ka reklāma netiks attēlota mūsu vietnē, bet tā var tikt parādīta citviet, pat pēc mūsu vietnes atstāšanas brīža. Šīs sīkdatnes vāc informāciju mārketinga nolūkos un izseko Jūsu darbības ne tikai mūsu vietnē, bet arī pārējā internetā. 

 • Kā pārvaldīt sīkdatnes

  Sīkdatņu priekšrocības varat mainīt jebkurā laikā, šīs lapas apakšā noklikšķinot uz pogas „Sīkdatņu iestatījumi”. Pēc tam Jūs varat pielāgot iestatījumu, atzīmējot vai noņemot atzīmi no pieejamajām izvēles rūtiņām, pēc tam noklikšķinot uz „Piekrist atzīmētajam” vai „Piekrist visiem”. Lai iestatījumi stātos spēkā, iespējams, Jums būs jāatjauno lapa. 

  Jūs varat arī kontrolēt analītikas sīkdatņu, funkcionalitātes sīkdatņu, mārketinga sīkdatņu izmantošanu, pielāgojot savus pārlūka iestatījumus.

  Uzziniet, kā pārvaldīt sīkdatnes populārākajās pārlūkprogrammās: 

   

  Lai iegūtu informāciju par citām pārlūkprogrammām, apmeklējiet pārlūkprogrammas izstrādātāja vietni. 

  Lai atteiktos no Google Analytics izsekošanas visās vietnēs, apmeklējiet vietni http://tools.google.com/dlpage/gaoptout