Rimi bērniem logo

3 veidi, kā vērot dabu: bišu dzirdītava, kukaiņu viesnīca, skudru restorāns

Dabas vērošana ir nodarbe, kam vasaras brīvlaiks ir lieliski piemērots laiks. Smelies iedvesmu no Rimi Bērniem ekspertiem Sāras un Klāva Smildziņiem, kā novērot un iepriecināt mazās dabas radības – kukainīšus.

Bišu dzirdītava

Nepieciešams: puķu pods ar apakššķīvi, krāsas poda apgleznošanai, ūdens, svaigi ziedi.

Dzirdītavu viegli pagatavot no māla poda ar apakššķīvi. Podu skaisti apglezno, apgāz otrādi, bet šķīvi novieto virs poda. Nokrāso arī šķīvi. Pēc tam šķīvī ielej ūdeni un ieliec dažus ziedus bišu pievilināšanai. Ņem vērā, ka bitēm patiks tāds ūdens, kāds tas ir dabā, – no upes, ezera vai pat pasmelts no peļķes. Ja laiks ilgstoši ir karsts, bitēm būs nepieciešams padzerties. Esi pacietīgs un vēro tās uzmanīgi!

Kukaiņu viesnīca

Nepieciešams: grozs vai kaste, dabas materiāli (čiekuri, sūnas, zari, salmi, akmeņi, smilgas), svaigi ziedi.

Vispirms savāc dažādus dabas materiālus, piemēram, sausus zariņus, čiekurus, sūnas, smilgas, salmus, utt. Savāktos materiālus secīgi kārto grozā vai kastē - vispirms čiekurus, zarus, akmeņus, pēc tam sūnas salmus, smilgas. Izdekorē ar skaistiem ziediem un noliec kādā nomaļākā vietā, un gaidi viesus!

Skudru restorāns

Nepieciešams: pamatne (paplāte, dēlītis), metāla vāciņi, dažādi augļi un dārzeņi, svaigi ziedi un smilgas.

Ja vēlies novērot skudras, „uzaicini” tās uz restorānu! Ņem paplāti, uz tās novieto vairākus metāla vāciņus. Vāciņos saliec mielastu skudrām – ogas, dārzeņus, ielej kādu sulu. Skudru restorāna veidošanai var noderēt arī jebkāda cita pamatne, kas atrodama mājās, piemēram, gleznotāja palete, kur krāsām paredzētajās iedobēs var ielikt kārumus skudrām. Visu skaisti dekorē ar pļavas ziediem un smilgām un skaties, kā skudriņas tek mieloties!

Izglītība

09. Jūlijs, 2020


Lasi vairāk