Rimi bērniem logo

Aizraujošas idejas bērniem un vecākiem – kā pavadīt laiku, dzīvojot mājās

Šobrīd lielākā daļa bērnu atrodas mājās, tāpēc vairāk laika varam veltīt atpūtai un kopīgai laika pavadīšanai. Kā lietderīgi pavadīt brīvās dienas mājās, smelies iedvesmu kopā ar Rimi Bērniem ekspertiem Klāvu un Lību Smildziņiem.

Izveido video blogu. Vlogs jeb video blogs ir laba aizraušanās, kā izzināt kādu tēmu un trenēt savas runas un prezentācijas prasmes. Aizraujoši ir arī veidot "stop motion" video, piemēram, no plastilīna vai Lego klucīšiem, kur atkārtoti tiek apstādināta un atjaunota filmēšana, lai figūrām radītu kustības iespaidu.

Radi pats savu komiksu. Vispirms izdomā, par ko būs komikss – par skolēnu, tādu pašu kā tu, vai par kādu supervaroni? Kādas grūtības piemeklēs galveno varoni? Kā viņš tiks tām pāri? Apdomā kādu noteiktu īpašību, kas piemitīs galvenajam varonim un padarīs to īpašu. Tāpat pārdomā, kādas būs komiksa beigas, un varbūt stāstā būs iekļauta kāda pamācība?

Pārsteidz savus vecākus ar siltām vakariņām vai uzkodām, viņi noteikti būs pateicīgi

Dodies pie dabas. Vienmēr aizraujoši ir doties ārpus ierastās vides, pat ja tā ir neliela pastaiga svaigā gaisā tuvumā esošajā mežā. Velti pastaigai vismaz 20 minūtes, lai uzlabotu pašsajūtu un spēcinātu imunitāti!

Izmēģini roku pavārmākslā. Pārsteidz savus vecākus ar siltām vakariņām vai uzkodām, viņi noteikti būs pateicīgi! Ir aizraujoši pašam sastādīt ēdienkarti un izvēlēties, ko ēdīs visa ģimene, kā arī izmēģināt kaut ko jaunu, piemēram, pagatavojot čipsus. Lūk, recepte, kā tos pagatavot.

Nodarbojies ar sportu. Ja sakrājies nogurums un trūkst enerģijas, vismaz reizi dienā izkusties un nodarbojies ar sportu, kaut vai pamētājot bumbu vai veicot pietupienus. Vingrinājumus 15 minūšu ilgai rīta rosmei kopā ar Rimi Bērniem ekspertiem atradīsi šeit.

Izmēģini/iemācies ko jaunu. Izaicini sevi un mēģini ko tādu, ko nekad neesi darījis. Piemēram, pamēģini meditāciju – ķermeņa novešanu miera stāvoklī, atslābināšanu un domu atbrīvošanu. Toties, ja vēlies iesākt kādu jaunu radošu projektu, izveido Saules sistēmas modeli ar paša rokām. Lūk, pamācība, kā to var izdarīt.

Apgūsti burvju trikus. Trenējies un praktizē kādu triku, lai skatītāji to uzreiz nevarētu atklāt. Kad esi gatavs, pārsteidz vecākus, brāļus un māsas ar savu triku. Trikus meklēt vari internetā vai kādā no grāmatām. Iedvesmojies no Rimi Bērniem ekspertu sagatavotajiem trikiem šeit.

Spēļu vakars ar ģimeni. Tās var būt gan dažādas galda spēles, piemēram, “Monopols” vai “Katanas iekarotāji”, gan “Mēmais šovs” vai “Mafija”. Turklāt, lai padarītu spēlēšanu interesantāku, iesakām sacensties ar ģimenes locekļiem, skaitot punktus par uzvarām. Tas, kurš ieguvis visvairāk punktu, varēs izvēlēties nākamo izklaidi, piemēram, kādu filmu kopīgi noskatīties.

Kopīgs filmu vakars! Atrodiet filmu, kura būs interesanta gan bērniem, gan vecākiem, pirms tam kopīgi pagatavojiet veselīgus našķus un kādu dzērienu imunitātes stiprināšanai un nododieties kino baudīšanai. Piemēram, lieliska vietne, kur skatīties Latviešu filmas, ir www.filmas.lv.

Atkārto mācību vielu. Ņemot vērā, ka mācības skolās pārtrauktas, noteikti atvēli kādu brīdi dienā, lai atkārtotu mācības. Mājaslapās www.soma.lv un www.uzdevumi.lv atradīsi dažādus mācību uzdevumus, ar kuru palīdzību varēsi apgūt jaunas zināšanas vai atsvaidzināt atmiņā jau esošās.

Izlasi kādu grāmatu. Grāmatu lasīšana ir ne tikai interesanta nodarbe, tā arī attīsta valodu, pilnveido vārdu krājumu un palīdz izteikties. Pēc grāmatas izlasīšanas dalies iespaidos ar kādu no ģimenes locekļiem un aicini uzdot jautājumus, uz kuriem pēc tam varēsi atbildēt.

Izglītība

16. Marts, 2020


Lasi vairāk