Interesanti uzdevumi, kā iemācīt bērnam sasiet apavu auklas

Lai arī mazākie bērni pārsvarā lieto apavus ar klipšiem, pienāk laiks, kad ir vērts mazajam iemācīt sasiet kurpju auklas. Interesantus vingrinājumus, kā soli pa solim bērnam mācīt un palīdzēt apgūt šo prasmi, iesaka Rimi Bērniem kustības un stājas eksperte Jekaterina Bovtramoviča.

Ir daži priekšnoteikumi, lai bērns varētu apgūt auklu sasiešanu: bērnam ir jābūt attīstītai un trenētai roku motorikai un ir jāmāk dažādi tvērieni. Tvērieniem ir jābūt attīstītiem tādā formā, lai bērns ar tiem spētu daudzveidīgi manipulēt. Tāpat arī roku kustībām jābūt pietiekami labi koordinētām.

Lai bērnam auklu sasiešana nesaistītos ar piespiešanos un garlaicīgām darbībām, ir vērts viņam piedāvāt interesantus vingrinājumus, kas gan attīstīs roku motoriku, gan raisīs interesi par auklu siešanu.

Šūšana caur trafaretu
Ar veikalā iegādātu vai mājās no cieta kartona un ar caurduri pagatavotu trafaretu var vingrināt bērna rokas, piedāvājot viņam šūt. Šo vingrinājumu var dot bērniem jau no apmēram 1,5 gadu vecuma. Tas attīstīs pincetes tvērienu un stiprinās roku koordināciju. Tas varētu būt viens no pirmajiem soļiem, ko bērnam var piedāvāt veikt, lai nākotnē viņš labāk apgūtu auklu siešanu.

Mezgliņa sasiešana
Uz stabilas virsmas novieto auklu, izveido to puslokā, galus virzot kopā. Vienu auklas galu pārvieto pāri otram. To auklas galu, kas iet caur apakšu, pārceļot ieloka iekšā aplī. Tad, paceļot aplim sānu uz augšu, ielocīto auklas galu caur apakšu izvelk laukā, un, velkot aiz galiem, savelk auklu mezglā.
Vingrinājums satur diezgan daudz dažādu kustību, kas veicina arī lietu secības atcerēšanos. Rotaļu var piedāvāt bērnam no 3,5 līdz 4 gadu vecumam.

Austiņas krustiņā
Kad auklai ir sasiets mezgls, tam no abām pusēm ar cilpām izveido “zaķa austiņas”. Stingri satver tās ar pirkstiem un vingrina rokas, uz maiņām krustojot cilpas. Tas trenēs auklu sasiešanai nepieciešamos tvērienus un nostiprinās roku koordināciju. Vingrinājumu var veikt, kad bērns ir apguvis mezgla sasiešanu.

Bizīte no diviem
Ņem divas dažādas krāsas auklas un, nostiprinot tās uz stabilas virsmas, piedāvā bērnam pīt bizi no diviem pavedieniem. Liekot vienu auklu pāri otrai, veido pinumu. Tas nostiprinās roku koordināciju.

Vingrināšanās uz trafareta
Kad bērns ir jau apguvis pamata prasmes darbā ar auklām, pirms siet auklas kurpēm, piedāvā sasiet tās uz trafareta.
Izver auklu it kā caur kurpi un, atkārtojot vingrinājumu, uzsien mezglu. Izveido divas cilpas un, vienu nolokot, izvirzi to cauri brīvajai vietai. Pievelc sējumu aiz abām cilpām.

Izglītība

13. Oktobris, 2020


Lasi vairāk