Rimi bērniem logo

Leļļu teātra skatuve no kartona kastes. Foto pamācība

Laikā, kad bērni uz teātri doties nevar, aicinām pašiem sarīkot mājās savu leļļu teātra izrādi. Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa izveidos leļļu teātra skatuvīti savai mazajai māsai un kopā radīs jautras izrādes visai ģimenei. Iedvesmojies!

Teātra skatuves pagatavošanai nepieciešams nedaudz laika, pacietības un materiāli – kartona kaste, dāvanu saiņošanas papīrs, šķēres, karstā līme, līmes zīmulis, kartons. Noderēs arī krāsaini aksesuāri košākai skatuvei – krāsaina līmlente, krāsains kartons, papīra trijstūrīši, melns un arī nedaudz krāsaina auduma.

Izvēlētās kastes izmērs ir – 60 cm platumā, 40 cm dziļumā, 40 cm augstumā. Bet noteikti var izmantot arī kasti, kas ir pieejama. Jo kaste būs lielāka un varenāka, jo uz skatuves varēs darboties vairāk personāžu un izrādes veidotājam būs lielākas iespējas izpausties.

Nomēri kastes platāko malu, atrodi vidu un tad šo vienu malu pa vidu iegriez – no vāka augšpuses līdz kastes dibenam. Tas var nebūt viegli, tāpēc ieteikums izmantot mājās pieejamās labākās šķēres un, ja nepieciešams, palūgt vecāku palīdzību. Tad pie kastes dibena ar papīra nazi iegriez līdz otrai malai. Tā jāizdara uz abām pusēm.

Pēc tam šīs malas nosmērē ar karsto līmi un ielīmē kastes iekšpusē tā, lai veidotos kaste bez vienas malas. Ieteikums: karsto līmi uzklāt veikli un līmēt, lai tā nepaspēj sakalst.

Kad šis darbiņš padarīts, apgriez kasti otrādi un turpini darboties ar otru platāko malu.No katra sāna nomēri 8 cm, savukārt no apakšējās malas – 15 cm un no augšējās – atkal 8 cm. Uzzīmē šādu lodziņu kastē, lai pēc tam to var izgriezt.

Ar papīra nazi noteikti darbojies ļoti prātīgi un atbildīgi. Ja pats nejūties droši, lūdz kāda pieaugušā palīdzību.

Lodziņu izgriez no trim malām, apakšējo malu atstāj neskartu. Apakšējo malu noklāj ar karsto līmi un ielīmē skatuvītes iekšpusē, lai izveidotos tāda kā neliela platforma, uz kuras pēc tam varēs darboties lelles.

Tad aplīmē kasti no ārpuses ar iesaiņojuma papīru. Ieteikums izvēlēties košu papīru, jo leļļu skatuvei noteikti piestāv krāsas, dzīvesprieks un košums.
Kad kaste aplīmēta, no iekšpuses izgriez jau iepriekš izveidoto skatuves lodziņu. Iesaiņojuma papīra malas pielīmē ar līmes zīmuli iekšpusē pie kastes.

Kad no ārpuses kaste ir aplīmēta, tad arī iekšpusi nepieciešams izlīmēt, lai būtu skaisti.

Kastes virspusē pielīmē kartonu ar karsto līmi, lai veidotos tāds kā “televizors” ar tukšu ekrānu.

Kad kaste gan no ārpuses, gan iekšpuses ir gatava, vēl jāpabeidz pēdējie darbiņi. Pielīmē kastes augšējai malai tālāk no skatuves lodziņa melno audumu, kas kalpos kā aizsegs, kur noslēpties izrādes veidotājam.

Skatuves priekšā pielīmē krāsainos papīra trijstūrīšus, malās no iekšpuses ar karsto līmi pielīmē krāsaino audumu un sasien ar lenti kā skatuves priekškaru. Skatuves noformējumu var veidot katrs pēc savām vēlmēm.

Lai košas, jautras un aizraujošas leļļu teātra izrādes jūsu mājās!

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Izglītība

01. Decembris, 2020


Lasi vairāk