Rimi bērniem logo

Mazdārziņš bērnam! Idejas tā īstenošanai 

Pašam savs dārzs, kuru iespēja iekārtot pēc sirds patikas. Kāpēc ne? Bērns, iekopjot mazdārziņu, varēs uzzināt daudz jauna par dabā notiekošiem procesiem, kā arī mācīties atbildību un pat nobaudīt tā augļus. Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa dalās padomos, kā labāk veidot savu dārzu.

Kaut kas ēdams!

“Lai bērnam būtu lielāks prieks par savu dārzu, noteikti tajā jābūt kaut kam ēdamam. Man garšo zirņi, tāpēc sēšu tos. Izmantoju speciālu metāla sētu, lai tiem, augot lielākiem, būtu, kur pieķerties,” stāsta Rimi Bērniem eksperte Lība.

Savukārt gurķi ir viegli kopjami un parasti bērniem garšo – ir vērts iestādīt arī tos. Vislabāk gurķus dēstīt atstatus no citiem augiem; tiem īpaši nepatīk kartupeļi, kāposti un aromātiskie garšaugi.

Arī ķirbim ir nepieciešama diezgan liela vieta, un to labāk stādīt dārza tālākajā malā. Lība pastāsta, ka viņai ļoti garšo ķirbju biezzupa, tāpēc viņa priecāsies par lielāko ogu savā mazdārziņā.

Bites dārzā

Bites ikvienā dārzā ir nepieciešamas, lai tās apputeksnētu augus un veidotos lielāki augļi. Rimi Bērniem eksperte Lība savam dārziņam bites pievilinās ar puķēm, piemēram, kāršrozēm un puķuzirņiem. Puķuzirņus ieteicams sēt vietā, kur tie augot varēs vīties uz augšu, piemēram, pie nelielas koka vai metāla sētas.

Puķes ar skaistiem ziediem

Kā atzīst Lība, ir ļoti grūti sagaidīt, kad dārzā beidzot būs kaut kas izaudzis un uzplaucis. Tāpēc, veidojot dārzu bērnam, vajag ne tikai sēt, bet arī iestādīt stādus. “Es iestādīju puķes, kurām jau ir ziedi, piemēram, hortenziju un saulespuķi. Tāpat iestādīju piparmētru, no kuras jau tagad varu plūkt lapiņas tējai.”

Pirms dārza ierīkošanas ieteicams par izvēlētajiem augiem iegūt papildu informāciju – cik katrs izaug liels, kurš ar kuru sadzīvo un kurš ne. “Piemēram, es uzzināju, ka arī tomātus nedrīkst stādīt pie kartupeļiem, bet piparmētrām nepatīk liels vējš, un tās ar spēcīgajām saknēm var pārņemt visu dārzu,” informācijā dalās Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa

Izglītība

29. Maijs, 2020


Lasi vairāk