Pašdarinātas attīstošās rotaļlietas no 1,5 līdz 3 gadiem. Video

Attīstošās rotaļlietas bērnam vecāki var izveidot paši no mājās atrodamiem priekšmetiem. Sertificēta fizioterapeite, Rimi Bērniem eksperte Jekaterina Bovtramoviča aicina īstenot 4 dažādas rotaļu idejas, kuras var piedāvāt bērniem vecumā no 1,5 līdz 3 gadiem.

Trāpi pudelē!
Bērnam konkrētajā pudelē jācenšas iemest tieši tādu priekšmetu, kāds pielīmēts pie pudeles. Mazais mācās atpazīt priekšmetus un to formas, attīsta taktilo sajūtu, uzlabo sīko motoriku un roku koordināciju. Tāpat uzlabo pincetes tvērienu. Kad visi priekšmeti ir atkal sabērti kastē, var noņemt kastes vāku un no jauna visus sadalīt pēc piederības vai, piemēram, krāsām.

!!! Izveidojot šo rotaļlietu un ļaujot bērnam ar to spēlēties, jāatceras, ka vienmēr jābūt blakus un jāvēro rotaļa, lai mazulis neieliktu kādu sīku priekšmetu mutē un neaizrītos.

Durstīgais lipeklis
Kad dažādu izmēru korķiem uzlīmēti lipekļi, tos var censties atdalīt vienu no otra, kā arī savienot kopā. Tāpat bērnam būs interesanti, ja durstīgo daļu pieliks pie paklāja un korķis pielips. Ar šo rotaļu bērns attīstīs roku koordināciju un uzlabos sīkās motorikas prasmes. Ja lipekļus piešuj pie filca vai kāda cita stingrāka auduma, papildus ir iespēja apgūt gan krāsas, gan formas.

Zīmuļu māja
Zīmuļu vietā var izmantot arī flomāsterus. Bērns mācās krāsas, trenē koordināciju un sīko motoriku. Kad bērns ir gatavs, rotaļu var nedaudz sarežģīt un, piemēram, likt trīs dzeltenus, četrus zaļus zīmuļus – šādi tiks apgūta arī skaitīšana.

Veramās krellītes
“Adatas” vietā var izmantot arī kādu zariņu, grila iesmiņu vai, piemēram, vates kociņu.

Šī rotaļa trenēs sīko motoriku, bērns apgūs krāsas, uzlabos koncentrēšanās un koordinācijas prasmes.

!!! Arī šajā rotaļā vecākiem jābūt vērīgiem, lai sīki sagrieztie salmiņi vai makaroni netiktu likti mutē. Kad bērns ir mazāks, “adatas” kociņu var turēt pieaugušais, bet, kad kļūst lielāks, to mazais var turēt pats un censties savērt savas krelles.

Pateicoties attīstošajām rotaļlietām, bērns iepazīst apkārtējo pasauli arvien labāk. Viņš uztrenē un uzlabo savas prasmes, mācās atšķirt, kā arī iegaumēt priekšmetus, krāsas, formas. Un rotaļas kopā ar mammu un tēti ir īpaši vērtīgas mazuļa attīstībā. Pieaugušajam jābūt līdzās, jāiedrošina un jāpalīdz, ja nepieciešams.

Izglītība

16. Janvāris, 2020


Lasi vairāk