Rimi bērniem logo

Piecas jautras aktivitātes, kas palīdzēs attīstīt sīko motoriku

Vai rotaļas var palīdzēt attīstīt sīko motoriku? Jā! Šeit apkopotas piecas jautras aktivitātes, kas ne tikai iepriecinās Jūs ar mazuli, bet arī padarīs bērna rociņas arvien attīstītākas.

Sasiet kurpju šņores, turēt zīmuli, rūpīgi krāsot, ēst ar karotīti vai dakšiņu bez citu palīdzības – šīs lietas mums, pieaugušajiem, šķiet ļoti vienkāršas. Tomēr iesākumā mazulim tas ir liels izaicinājums. Šīs darbības prasa augstu precizitāti un labu roku-acu koordināciju. Labākais veids, kā varam palīdzēt mazulim praktizēt prasmes, kas nepieciešamas, lai izpildītu šīs darbības, ir rotaļas!

1. Rotu darināšana

Jums būs nepieciešamas krelles un virves gabaliņš vai plāna lente. Atcerieties, ka krellēm jābūt tiešām lielām (galda tenisa bumbiņas lielumā), lai bērns tās nevarētu norīt un varētu tās bez pūlēm uzvērt uz lentes. Ja Jums nav šādu kreļļu, droši variet izmantot makaronus. Lai būtu vēl jautrāk – nokrāsojiet iepriekš tos dažādās krāsās vai iegādājieties krāsainos makaronus. Krellīšu vēršana palīdz mazulim uzlabot pincetes satvērienu un kustību precizitāti. Turklāt šādas, ar rokām darinātas, rotas būs lieliska dāvana vecmāmiņām un tantēm.

2. Zīmēšana un gleznošana

Gandrīz visiem bērniem patīk zīmēt krāsainas zigzaglīnijas. Dažreiz saviem mākslas darbiem par pamatni bērni pamanās izmantot arī mājokļa baltās sienas vai mēbeles. Bet viss, kas nepieciešams, lai izvairītos no šādiem pārsteigumiem, ir nodrošināt bērnu ar piemērotu “gleznošanas darbnīcu”. Jums būs nepieciešams liels, gluds kartona dēlis un dažādi zīmēšanas piederumi, kā zīmuļi, flomāsteri, pasteļkrāsas un krītiņi. Sākumā izmēģiniet jautrības pilno zīmēšanu ar pirkstiem un drošām, viegli nomazgājamām krāsām. Ļaujiet vaļu iztēlei un neraizējieties par nosmērētām drēbēm (vislabāk uzvelciet kādu jau novalkātu un vecu apģērbu). Pēc laika pamazām samaziniet zīmēšanai atvēlēto platību, dodot bērnam arvien mazākas papīra lapas un iepazīstinot viņu ar citiem zīmēšanas piederumiem, piemēram, pasteļkrāsām un krāsainajiem zīmuļiem, kas pieprasa lielāku precizitāti. Lai iepriecinātu mazuli vēl vairāk, radiet savā mājoklī paši savu privāto mākslas galeriju, kur rotāsies jaunā mākslinieka radītie darbiņi.

Rimi Bērniem kustības un stājas eksperte Jekaterina Bovtramoviča stāsta: “Bērniem patīk krāsot arī dažādas izdrukātas krāsojamās lapas, piemēram, lielas puķes, dzīvniekus, puiši noteikti novērtēs mašīnas. Krāsojamo lapu krāsošana attīsta motoriku un precizitāti. Tāpat bērnam patiks, ja atradīsiet kādu lielu lapu un zīmēsiet visi kopā – ļaujiet bērnam izvēlēties, ar kādiem instrumentiem zīmēt, taču paši izmantojiet citus – lai bērns, vērojot Jūs, var iemācīties, kā izmantot arī sarežģītākus rīkus krāsošanai (zīmuļus, krītiņus). Pašiem mazākajiem bērniem zīmēšanas darbnīcu var veidot uz zemes, taču bērnudārzniekiem vajadzētu nodrošināt galdiņu, pie kā sēdēt un zīmēt.”

3. Rotaļas ar būvēšanas klucīšiem

Var likties, ka tam nav nepieciešama plaša iztēle, tomēr tas ir ļoti efektīvs paņēmiens! Būvēšanu vajadzētu sākt ar vienkāršām būvēm, kā, piemēram, torni. Kad mazulis būs apguvis šo prasmi, jūs varēsiet sacensties, kurš ātrāk uzbūvēs torni no 10 klucīšiem vai kurš uzbūvēs augstāko torni. Pamazām apgūstot jaunās iemaņas, bērni sāk ļaut vaļu savai iztēlei un sāk būvēt arvien sarežģītākas un detalizētākas būves. LEGO® DUPLO® klucīšu komplekti ne tikai sniedz iespēju vingrināt bērnu mazās rociņas un būvēt pašiem savus aizraujošus mikrovisumus, bet arī palīdz viņiem uzzināt daudz jauna par pasauli sev apkārt.

4. Veidošana

Katram pirmsskolas vecuma bērnam mājās nepieciešams plastilīns, modelēšanas māls vai sāls mīkla. Mīcīšana ir ideāls vingrinājums plaukstu muskuļiem, savukārt formu veidošana attīsta kustību precizitāti. Iesākumā bērns var veidot vienkāršas ģeometriskas figūras, kā lode, cilindrs un konuss, bet vēlāk izmēģināt jau komplicētākas skulptūras. Izveidojiet kopā veselu plastilīna dzīvnieciņu zoodārzu vai jebko citu, ko vien iedomāsieties!

5. Leļļu teātris

Roku un pirkstiņu lelles būs īstās rotaļlietas, lai nodrošinātu bērna pirkstiņu kustību vingrinājumus. Izveidojiet bērnam nelielu izrādi un tad iedrošiniet viņu pievienoties. Izmantojiet visvienkāršāko kartonu, lai uzbūvētu skatuvi, tālāk izvēlieties, kuras lellītes piedalīsies izrādē. Un tad - laiks sniegt neaizmirstamu, aizraujošu un jautru izrādi!


LEGO® DUPLO® Piedzīvojumi lauku sētā (10869)

Izspēlējiet reālās dzīves notikumus ar LEGO® DUPLO® Pilsēta: tā ir atpazīstama pasaule ar modernām DUPLO figūrām! Kopā ar mazuli apciemojiet piedzīvojumiem pilno lauku sētu un palīdziet pabarot draudzīgos dzīvniekus! Mazajiem lauksaimniekiem patiks paraustīt zvana auklu un šļūkt pa slidkalniņu. Nolieciet dzīvnieciņus gulēt šķūnī, dodieties uz māju izcept vafeles un likties uz auss! Iekļautas trīs DUPLO figūras un piecas dzīvnieku figūras.

LEGO® DUPLO® Mans pirmais dzīvnieku klucīšu komplekts (10863)

No komplekta "Mans pirmais dzīvnieku klucīšu komplekts" bērni varēs aizrautīgi būvēt paši savu dzīvnieku vilcienu. Palīdziet viņiem sašķirot klucīšus pēc krāsām un būvēšanas laikā stāstiet par katru attēlā redzamo dzīvnieku: ziloni, kam snuķis kā slidkalniņš, krokodilu ar atplestiem žokļiem, lauvu ar atvērtu muti, žirafi ar lokanu kaklu un balto putnu. Košie un lielie LEGO® DUPLO® klucīši ir īpaši radīti, lai būtu interesanti un droši mazajām rociņām, turklāt tiem ir ērta uzglabāšanas kaste.

Izglītība

22. Oktobris, 2018


Lasi vairāk